Seurahiihdot Ah-Lu-My

TULOKSET 2018
Lapinjärvellä 15.2.2018

 

Tytöt 10 / 1km    
1IinaHänninen5.58Myrsky
2EnniVickholm7.53LuLi
3AlexandraSimola8.07Ahjo
4LinnStrömberg8.25LuLi
5HelmiPekko8.53Ahjo
6EdithAhlgren9.08LuLi
7SanniKääriäinen9.29Ahjo
8MatildaNybondas9.51LuLi
9EnniKääriäinen9.59Ahjo
10KianaMerkelbach10.30Myrsky
11IlonaWirman11.30Ahjo
Pojat 10 / 1km    
1ErikJordas6.18LuLi
2AronAntas6.36LuLi
3VilhoWirman7.03Ahjo
4VäinöTirri9.19Myrsky
5AapoVepsäläinen9.20Myrsky
6EemeliTirri10.48Myrsky
7NoaHänninen10.52Myrsky
Tytöt 12 / 2km    
(K.U.)EllenJordas7.20Akilles
1MiisaVirtanen8.50Myrsky
2NeaHänninen8.51Myrsky
3LinaMickos10.03LuLi
4EllenLöfqvist10.18Myrsky
5VanessaBosas12.30LuLi
6EllenJohansson16.11LuLi
7NooraKuosa16.50Ahjo
Pojat 12 / 2km    
1JonniHujala8.48Myrsky
2MartinCarlsson9.08LuLi
3SeanJordas9.34LuLi
4MatiasHolm11.18Myrsky
5EdvinJohansson13.55LuLi
Tytöt 14 / 2km    
1MadickenLund8.12LuLi
2AadaHänninen8.28Myrsky
3SanniHögström9.17LuLi
4SanniRutila10.05Ahjo
5VeeraNikula12.08Ahjo
Pojat 14 / 3km    
1EinarVickholm11.05LuLi
2RasmusHeino12.18Myrsky
3RasmusLund12.33LuLi
4PeikBlomqvist20.34Myrsky
Tytöt 16 / 3km    
1ViiviLievonen14.09LuLi
2TessaVirtanen14.14Myrsky
Pojat 16 / 4km    
1AxelMickos15.10LuLi
2AapoRutila20.00Ahjo
Pojat 18 / 4km    
1WaltteriLaaksonen16.14LuLi
2LauriLempiö17.53LuLi
Naiset / 3km    
1CarinaLund10.48LuLi
2TinaCarlsson12.09LuLi
3HennaHolma16.31Ahjo
Miehet / 5km    
1HenrikLund15.02LuLi
2EsaHuttunen16.03LuLi
3PerttiTuuli19.08LuLi
4PekkaVirtanen24.36Myrsky
Miehet 35 / 4km    
1HannesVickholm13.04LuLi
2TuomoWirman13.59Ahjo
3JukkaKeisala15.17Myrsky
4MikoLaaksonen16.58LuLi
Miehet 45 / 4km    
1MauriBlomqvist17.11LuLi
2JukkaRutila19.51Ahjo
     
 NaisetMiehetKokonais 
Myrsky373370 
Ahjo161632 
LuLi4090130 
     

Seurahiihdot Ahjo-Lukko-Myrsky 23.2.2016 Artjärvellä, vapaa hiihtotapa.

Yhteispisteet /Naiset: Lukko 48, Myrsky 42 ja Ahjo 16. Miehet Lukko 59, Myrsky 43 ja Ahjo 27.
 

T10 0,9km 1) Ellen Jordas L 4.23, 2) Nea Hänninen M 4.46, 3) Miisa Virtanen M 4.51, 4) Lina Mickos L 6.30, 5) Jade Törmänen A 6.42, 6) Linn Strömberg L 6.51, 7) Vanessa Bosas L 6.56, 8) Helmi Pekko A 7.35, 9) Enni Vickholm L 8.00, 10) Alexandra Simola A 8.56, 11) Iida Avelin A 8.59, 12) Lahja Pekko A 9.17, 13) Jemina Törmänen A 9.53,

P10 0,9km 1) Einar Vickholm L 4.25, 2) Jonni Hujala M 5.12, 3) Sean Jordas L 6.03, 4) Vilho Wirman A 7.31, 5) Erik Jordas L 7.55, 6) Joni Törmänen A 9.49,

T12 1,2km 1) Ada Hänninen M 5.33, 2) Sanni Högström M 5.58, 3) Elvira Johansson L 7.03, 4) Verna Lempiö L 8.05, 5) Veera Nikula A 8.28, 6) Jenna Törmänen A 9.06, 7) Sini Paappanen A 10.24, 8) Aada Saarenpää A 14.20,

P12 1,2km 1) Rasmus Heino M 5.08, 2) Axel Mickos L 5.18, 3) Teemu Wirman A 6.10, 4) Peik Blomqvist M 7.28, 5) Aatu Villberg A 7.54, 6) Hjalmar Vickholm L 10.01,

T14 1,2km 1) Ronja Laine M 5.04, 2) Aurora Wallen L 5.55, 3) Sanni Rutila A 6.09, 4) Saara Lempiö L 7.08, 5) Tessa Virtanen M 7.49,

P14 1,2km 1) Henrik Henttala M 4.56, 2) Aapo Rutila A 6.47, 3) Robin Tallila M 9.05,

T16 1,2km 1) Fanny Tyskas L 5.29, 2) Viivi Lievonen L 5.33, 3) Emma Högström M 5.39, 4) Ina Hänninen M 8.25,

P16 2,4km 1) Lauri Lempiö L 10.14, 2) Jyri Oksanen A 11.50,

T18 2,4km 1) Wilma Laaksonen L 11.15,

N 2,4km 1) Arja Vestola A 9.27, 2) Henna Wirman M 9.49, 3) Matlena Jordas L 10.18, 4) Heidi Räihä L 15.18, 5) Matleena Nuuttila M 15.38,

M 4,8 km 1) Hannes Vickholm L 17.42, 2) Robert Jordas L 17.43, 3) Kimmo Hoven L 17.50, 4) Tuomo Wirman 18.16, 5) Pertti Tuuli L 19.04, 6) Tapani Löfberg M 19.05, 7) Peter Blomqvist M 20.34,

M35 3,6km 1) Miko Laaksonen L 13.21, 2) Tommi Hoven L 15.33, 3) Patrik Gullqvist L 15.51, 4) Antti Hänninen M 16.54, 5) Anders Mickos L 17.41, 6) Juha Högström M 18.48,

M45 2,4km 1) Tom Heljös M 10.22, 2) Mauri Blomqvist L 11.29, 3) Timo Jaakkola L 11.33.

******************************************************************

 

Ahjo - Lukko - Myrsky HIIHTOSEURAOTTELU 12.3.2013 Myrskylässä, perinteinen tyyli, tulokset:

Pisteet: naiset: Ahjo 3, Lukko 35, Myrsky 47; miehet: Ahjo 11, Lukko 52, Myrsky 69;
yht: Ahjo 14, Lukko 87, Myrsky 116.

N10 1 km

1)   Siiri Lievonen              LaLu       06.00,

2)   Ada Hänninen            MyMy      06.01,

3)   Sanni Högström          MyMy      06.31,

4)   Sanni Rutila                ArtA         07.21,

5)   Peppi Siltala                LaLu       08.13,

6)   Nellie Tallstén             MyMy      08.32,

M10 1 km

1)   Oscar Broman             MyMy      06.12,

2)   Tani Kreijula                MyMy      07.41,

3)   Peik Blomqvist            MyMy      09.21,

4)   Hjalmar Vickholm       LaLu       09.30,

5)   Einar Vickholm           LaLu       09.36,

6)   Ossi Kangaskolkka     LaLu       10.30,

N12 2 km

1)   Ronja Laine                 MyMy      10.48,

2)   Aada Hovén                 LaLu       11.13,

3)   Saara Lempiö              LaLu       12.17,

4)   Nea Hänninen            MyMy      13.38,

M12 2 km

1)   Tomi Eloranta              MyMy      12.07,

2)   Aapo Rutila                  ArtA         13.09,

3)   Jussi Heinonen          MyMy      14.54,

N14 2 km

1)   Emma Högström         MyMy      09.39,

2)   Viivi Lievonen             LaLu       10.24,

3)   Pauliina Perttilä          LaLu       10.26,

4)   Katariina Rantasalmi MyMy      13.28,

M14 2 km

1)   Lauri Laine                   MyMy      09.31,

2)   Lauri Lempiö               LaLu       09.33,

3)   Lari Tiainen                  MyMy      09.43,

N16 2 km

1)   Henni Eskelinen         MyMy      14.19,

M16 2 km

1)   Eeli Kreijula                 MyMy      08.47,

2)   Manu Hyvärinen         LaLu       09.25,

N 2 km

1)   Henna Wirman           MyMy      08.01,

2)   Jaana Hyvärinen        LaLu       08.22,

3)   Nina Tiainen                MyMy      10.54,

4)   Heidi Räihä                  LaLu       11.14,

M 6 km

1)   Ilpo Huuskonen          MyMy      21.10,

2)   Kimmo Hovén             LaLu       22.08,

3)   Petri Haarala                LaLu       22.15,

4)   Santeri Tuuli                LaLu       25.15,

5)   Tapani Löfberg            MyMy      25.19,

6)   Jukka Keisala              MyMy      28.15,

7)   Miko Laaksonen         LaLu       28.24,

M 35 4 km

1)   Pertti Tuuli                    LaLu       15.53,

2)   Hannes Vickholm       LaLu       16.41,

3)   Jari Rutila                     ArtA         16.57,

4)   Markus Tallstén           MyMy      17.51,

5)   Pekka Virtanen           MyMy      18.05,

6)   Jukka Rutila                 ArtA         21.12,

M 45 4 km

1)   Tom Heljös                   MyMy      16.50,

2)   Mauri Blomqvist          LaLu       17.47,

3)   Taisto Siira                   ArtA         19.25.

Hiihdon seuraottelu Ahjo-Lukko-Myrsky Lapinjärvellä 9.3.2012


Yhteispisteet: Naiset 1) Lukko 38 2) Myrsky 30 3) Ahjo 0
Miehet 1) Myrsky 73 2) Lukko 38 3) Ahjo 9


T10 1km 1) Viivi Lievonen Lukko 6,46 2) Saara Lempiö Lukko 8,05 3) Aada
Hänninen Myrsky 9,10 4) Sanni Högström Myrsky 9,55

P10 1km 1) Henrik Henttala Myrsky 6,09 2) Peik Blomqvist Myrsky 12,11

T12 2km 1) Pauliina Perttilä Lukko 11,32 2) Emma Högström Myrsky 11,43 3)
Nea Hänninen Myrsky 18,24

P12 2km 1) Petteri Jordberg Myrsky 09,45 2) Lauri Lempiö Lukko 12,44

T14 2km 1) Wilma Laaksonen Lukko 9,01 2) Emma Tuuli Lukko 9,58

P14 2km 1) Ville Hyvärinen Lukko 8,54 2) Lauri Laine Myrsky 11,01 3) Lari
Tiainen Myrsky 12,03

T16 2km 1) Aada Hovén Lukko 12,46

P16 2km 1) Eeli Kreijula Myrsky 8,56

T18 2km 1) Heli Viljaniemi Myrsky 9,11

P18 2km 1) Santeri Tuuli Lukko 6,06 2) Peter Blomqvist Myrsky 6,35

N 2km 1) Nina Tiainen Myrsky 10,13

M 6km 1) Ilpo Huuskonen Myrsky 18,49 2) Matti Sainio Myrsky 21,07 3) Pertti
Tuuli Lukko 21,15 4) Tapani Löfberg Myrsky 22,12 5) Miko Laaksonen Lukko 22,33

M35 4km 1) Jari Rutila Ahjo 15,06 2) Tom Heljös Myrsky 15,49 3) Ari
Viljaniemi Myrsky 16,05 4) Tommi Hovén Lukko 16,32

M45 4km 1) Mauri Blomqvist Lukko 16,08 2) Taisto Siira Ahjo 18,57

AHJO - LUKKO -MYRSKY ARTJÄRVELLÄ 8.03.2011
Hiihtotapa perinteinen. Tulokset: 

YHTEISPISTEET NAISET: Lukko 45, Ahjo 14, Myrsky 9

YHTEISPISTEET MIEHET: Myrsky 63, Lukko 40, Ahjo 31


N10 1 km
1) Aada Hoven Lukko 5.47, 2) Viivi Lievonen Lukko 5.59,
3) Ronja Laine Myrsky 6.32, 4) Sanni Rutila Ahjo 7.48

M10 1 km

1) Luukas Vaara Ahjo 5.46, 2) Aapo Rutila Ahjo 7.20, 3) Ville Vickholm Lukko 12.49

N12 2 km
1) Amanda Perttilä Lukko 11.57, 2) Pauliina Perttilä Lukko 12.38

M12 2 km
1) Ville Hyvärinen Lukko 10.17, 2) Lauri Laine Myrsky 10.26,
3) Lauri Lempiö Lukko 10.53, 4) Lari Tiainen Myrsky 11.10

N14 3 km
1) Wilma Laaksonen Lukko 15.49, 2) Emma Tuuli Lukko 16.36, 3) Jenna Lehtinen Ahjo 16.48

M14 3 km
1) Väiski Sainio Myrsky 15.38, 2) Leevi Sjölund Myrsky 16.05, 3) Manu Hyvärinen Lukko 19.28

N16 3 km
1) Tarleena Jussila Ahjo 19.38

M16 3 km
1) Peter Blomqvist Myrsky 14.55, 2) Eeli Kreijula Myrsky 16.02

N 3 km
1) Jaana Hyvärinen Lukko 14.30, 2) Nina Tiainen Myrsky 15.28, 3) Heidi Räihä Lukko 19.18

M 8,5 km
1) Ilpo Huuskonen Myrsky 33.05, 2) Matti Sainio Myrsky 37.27,
3) Pertti Tuuli Lukko 39.11, 4) Tapani Löfberg Myrsky 39.45,
5) Jukka Rutila Ahjo 40.29, 6) Miko Laaksonen Lukko 42.30,
7) Juho Rutila Ahjo 45.50

M35 6 km
1)Jari Rutila Ahjo 25.15, 2) Ari Paunonen Myrsky 26.28,
3) Tommi Hovén Lukko 27.51, 4) Tom Heljös Myrsky 27.57,
5) Taisto Siira Ahjo 29.25

M45 3 km
1) Mauri Blomqvist Lukko 13.57, 2) Ahti Laakso Ahjo 15.51, 3) Henrik Sjölund Myrsky 17.25

SEURA OTTTELU AHJO - LUKKO -MYRSKY KIPARKATISSA.
16.03.2010 tulokset:.


YHTEISPISTEET: Ahjo 16, Lukko 66, Myrsky 125

N10 1 km

1) Viivi Lievonen Lukko 06:17,0

2) Emma Högström Myrsky 06:48,0

3) Ronja Laine Myrsky 07:47,0

 

M10 1 km

1) Henrik Henttala Myrsky 06:09,0

2) Erkka Nisonen Myrsky 06:09,3

3) Oskari Nisonen Myrsky 06:58,0

4) Lauri Lempiö Lukko 07:36,0

 

N12 2 km

1) Wilma Laaksonen Lukko 08:31,0

2) Emma Tuuli Lukko 09:54,0

3) Iida Elosuo Myrsky 16:55,0

4) Henni Eskelinen Myrsky 17:43,0

 

M12 2 km

1) Ville Hyvärinen Lukko 08:23,0

2) Petteri Jordberg Myrsky 10:49,0

3) Lauri Laine Myrsky 11:11,0

 

N14 3 km

1) Anni Jordberg Myrsky 17:09,0

2) Anni Eskelinen Myrsky 17:57,0

3) Tarleena Jussila Ahjo 19:47,0

 

M14 3 km

1) Eeli Kreijula Myrsky 14:26,0

2) Manu Hyvärinen Lukko 14:58,0

3) Väiski Sainio Myrsky 15:05,0

 

N16 3 km

1) Ronja Sainio Myrsky 13:21,0

2) Heli Viljaniemi Myrsky 15:08,0

 

M16 3 km

1) Peter Blomqvist Myrsky 10:36,0

2) Santeri Tuuli Lukko 10:55,0

3) Patrik Blomqvist Myrsky 15:07,0

 

M18 3 km

1) Toni Viljaniemi Myrsky 14:32,0

 

N 3 km

1) Niina Viljaniemi Myrsky 10:54,0

2) Jaana Hyvärinen Lukko 11:41,0

3) Nina Tiainen Myrsky 13:42,0

 

 M 9 km

1) Ilpo Huuskonen Myrsky 28:43,0

2) Matti Sainio Myrsky 31:19,0

3) Pertti Tuuli Lukko 33:39,0

4) Hannes Vickholm Lukko 33:50,0

5) Jari Rutila Ahjo 36:29,0

6) Miko Laaksonen Lukko 36:41,0

7) Kristian Forsman Myrsky 37:25,0

8) Jukka Rutila Ahjo 41:56,0

 

M35 6 km

1) Kari Halme Myrsky 25:12,0

2) Tommi Hovén Lukko 25:57,0

3) Tom Heljös Myrsky 27:24,0

4) Taisto Siira Ahjo 29:22,0

 

M45 3 km

1) Mauri Blomqvist Lukko 11:53,0

2) Ahti Laakso Ahjo 12:50,0

3) Nisse Virén Myrsky 13:17,0