Tulokset 2012

TULOKSET 2012:

Puolimaraton naiset

1. Virve Valkeavuori-Kovanen Hollola 1.43,47
2. Josefiina Aalto Ahjo 1.45,44
3. Tiina Hilden Järvenpään Palo 2.01,16
4. Erika Pietilä Espoo 2.35.00
Raija Timgren Sipoo kesk.

 

Puolimaraton miehet:

1. Janne Sakkara Elimäen Vauhti 1.23,31
2. Mikko Laukkanen FMR 1.26,39
3. Juha Rantala Kouvola 1.27,08
4. Jani Puhakka Vehkalahden Veikot 1.27,31
5. Timo Puputti The Royal Rabbits 1.28,33
6. Anders Kullström Liljendal 1.29,45
7. Vesa Sinisalo 1.39,34
8. Anssi Paakkala Kymen Urheiluveteraanit 1.40,13
9. Markku Liekkola Lahden Ahkera 1.40,49
10. Mika Järvinen Lahti 1.42,39
11. Samuli Kyöstilä Orimattila 1.43,07
12. Pekka Liekkola Lahden Ahkera 1.43,41
13. Ove Ahlgren Lapinjärvi 1.45,10
14. Matti Wahlsten Artjärvi 1.45,37
15. Heikki Talja Orimattila 1.56,35
16. Jussi Timgren Sipoo

2.02,51

Kymppi naiset:

1. Malena Jordas Lapinjärvi 49,47
2. Henna Hirsimäki Nastola 50,04
3. Julia Koskinen Ahjo 51,46
4. Aija Peräkylä Kotka 52,48
5. Janna Niemi Iitti 54,04
6. Laura Alestalo Pukkila 54,14
7. Piia Siltala Porlammin Pyry 58,39
8. Marika Korpi Myrskylä 59,14
9. Satu Turtinen Oulu 59,51
10. Heli Kurko Kouvola 1.02,45
11. Hanne Ahonen Orimattilan Judoseura 1.04,18
12. Veera Ojuri Orimattilan Judoseura 1.04,18
13. Tuula Vilen Lapinjärvi 1.06,41
14. Mari Laihiainen Järvenpää 1.07,16
15. Sari Sampo-Pöllänen Ahjo 1.10,56
16. Maija Kainulainen Porlammin Pyry 1.12,39
17. Hanna Ylä-Rautio Kärkölä 1.16,46
18. Päivi Rauhala Ahjo 1.21,21
19. Tuula Niittynen Artjärvi 1.21,23

Kymppi miehet:

1. Hannu-Pekka Pukema RDS 34,57
2. Reijo Ronnila Heinolan Isku 37,14
3. Teemu Huppunen Iitti 39,26
4. Arto Peltola Sippolan Kunto 40,11
5. Arto Partti Kouvola 41,17
6. Mika Rauha Tuusula 41,43
7. Mauno Kilpinen Järvenpää 42,06
8. Timo Pelttari TP-Team 42,11
9. Tommi Huuskonen Kouvola 42,22
10. Antti Sorsa Kellokoski 42,44
11. Pekka Reijonen Tunnilan Lento 43,14
12. Matti Annala Sipoo 44,01
13. Jukka Villanen Kouvola Pojat 44,35
14. Juha Hämäläinen Mäntsälä 45,09
15. Tom Högström Myrskylän Myrsky 45,09
16. Pasi Pipatti Kouvola 45,21
17. Janne Kankainen Sotkamon Tsuyoi 46,27
18. Miso Orava Nurmijärvi 46,52
19. Antti Kaasalainen Lahti 47,29
20. Tuukka Pelttari TP-Team 47,30
21. Mikko Ojuri Orimattilan Judoseura 47,35
22. Olli Virmajoki TekU 48,45
23. Matti Lattu Porvoon Shirokawa 49,19
24. Arto Peräkylä Loviisa 51,06
25. Kari Auvinen Orimattilan Toive 52,22
26. Panu Petäjä Artjärvi 52,47
27. Juha Niemi Iitti 54,05
28. Tommi Saarikivi FC Ponzi 54,12
29. Taneli Fabritius Artjärvi 54,34
30. Lasse Tukonen PHVU 55,07
31. Juho Kuoppamäki Rastivarsat 55,29
32. Anssi Typpö Artjärvi 56,54
33. Lasse Koskinen PHVU 58,44
34. Tage Lemström IP-08 59,17
35. Vili Lehtinen Ahjo 1.00,48
36. Jussi Villikka Kouvola 1.01,47
37. Jouni Hietasola Itävälta 1.05,01
38. Florian Hackl Itävalta 1.05,01
39. Harri Riihimäki Kouvola 1.23,01

Naiset 6,4km:

1. Aleksandra Kral-Leszcynski 29,02
2. Essi Linden Elimäki 32,49
3. Vessu Sakkara Elimäen Vauhti 34,53
4. Anni Kymäläinen Kärkölä 39,50
5. Jaana Talja Orimattila 41,18
6. Heini Luomaa Orimattila 44,11
7. Heta Anttila Orimattila 45,28
8. Hanna Anttila Espoo 46,22

Tytöt  6,4km:

1. Siiri Kankainen Popinniemen Isku 35,56
2. Lotta Vahe Orimattilan Judo 39,22
3. Noora Emilia Nykänen Kärkölä 39,33
4. Lili Saarikivi FC Ponzi 40,40
5. Viivi Kähärä Orimattilan Judo 40,46 *
6. Gabriela Kuånska Itävalta 40,52
7. Susanna Sundberg Orimattilan Judo 48,36
8. Annika Tanttu Lahti 50,31
9. Minttu Sundberg Orimattilan Judo 1.15,32
10. Jenni Sundberg Orimattilan Judo 1.16,24
11. Heta Polvinen Hyvinkään Judoseura 1.16,28

Pojat 6,4km:

1. Mikael Linden Elimäen Vauhti 27,53
2. Valtteri Olin Bodonos 28,31
3. Joona Lehtinen Artjärven Ahjo 30,31
4. Aleksis Herzig Oulun Lippo 32,24
5. Simo Kurki Orimattilan Judoseura 32,34
6. Eetu Heinonen Helsinki 33,35
7. Aapo Husu Meidokan 33,36
8. Eemeli Ali-Kippari HJS 33,59
9. Henry Heinonen Orimattilan Judoseura 34,45
10. Raine Kanevets Suomi 34,57
11. Aleks Kylliäinen Kamiza 35,25
12. Visa Lehtinen Artjärven Ahjo 38,10
13. Oskar Hartikainen HJS 41,39
14. Santeri Valima Judoleiri 41,58
15. Artur Kanevets 43,16
16. Timi Liivalahti Helsinki 43,16
17. Antti Kumpulainen HJS 1.02,05
18. Patrick Paulov Tikkurilan Judokat 1.12,12
19. Juuso Passila Bodonos 1.12,12
20. Lassi Malminen OJS 1.26,33
Kalle Heinonen Judosport *
Kaapo Hartikainen Judoleiri *
Eemeli Ojuri Orimattilan Judoseura *

* Tulospalvelu pahoittelee poikien sarjan tulosten puutteita.
Kolmelle juoksijalle ei löytynyt tarkistuksista huolimatta aikaa.
Ilmeisesti n.35min paikkeilla oli kiireistä ja keltanumeroisia jo maaliin tulleita
juoksijoita liikkui maalialueella, joten tämä saattoi hetken häiritä tulosten kirjaajia?
Myös yksi tyttöjen sarjan aika osin epävarma. Pahoittelemme Viivin, Kallen, Kaapon
ja Eemelin kohtaloa ja muita mahdollisia virheitämme tulosluettelossa.