Tulospörssi

Viikkokisat to 2.8.2018

 

P5 40m: 1) Rene Aulinen 9,0,

P5 pallo: 1) Rene Aulinen 8,0,

P5 800m: 1) Rene Aulinen 4,29,

T5 40m: 1) Pinta Marong 8,7, 2) Kerttu Räsänen 14,1, 3) Eva Aulinen 15,1,

T5 pallo: 1) Pinta Marong 6,34, 2) Kerttu Räsänen 2,41, 3) Eva Aulinen 1,88,

T5 800m: 1) Pinta Marong 4,57,

P7 40m: 1) Niilo Räsänen 8,3, 2) Väinö Avelin 8,8, 3) Erik Simola 9,4,

P7 turbokeihäs: 1) Väinö Avelin 8,04, 2) Niilo Räsänen 7,23, 3) Erik Simola 2,10,

P7 800m: 1) Niilo Räsänen 3,58, 2) Väinö Avelin 4,21, 3) Erik Simola 4,55,

T7 40m: 1) Ilona Wirman 8,5,

T7 turbokeihäs: 1) Ilona Wirman 3,87,

T7 800m: 1) Ilona Wirman 4,35,

P9 60m: 1) Olli Kokkonen 12,9,

P9 kuula: 1) Olli Kokkonen 2,38,

P9 800m: 1) Olli Kokkonen 4,15,

T9 60m: 1) Laura Pöyli 11,3, 2) Linnea Simola 11,8,

T9 kuula: 1) Laura Pöyli 4,12,

T9 800m: 1) Laura Pöyli 3,48,

P11 60m: 1) Vilho Wirman 11,5,

P11 kuula: 1) Vilho Wirman 5,37,

P11 800m: 1) Vilho Wirman 3,49,

T11 60m: 1) Tiffany Sylvester 10,5, 2) Sara Pohjola 11,3, 3) Iida Avelin 11,5, 4) Alexandra Simola 12,3,

T11 kuula: 1) Iida Avelin 4,36, 2) Alexandra Simola 4,09, 3) Tiffany Sylvester 3,77,

T11 800m: 1) Iida Avelin 4,18, 2) Sara Pohjola 4,23, 3) Alexandra Simola 4,25,

P13 100m: 1) Christian Sylvester 15,5, 2) Ilari Kokkonen 18,1,

P13 kuula: 1) Ilari Kokkonen 4,70, 2) Christian Sylvester 4,13,

P13 800m: 1) Ilari Kokkonen 3,33, 2) Christian Sylvester 3,50,

T15 100m: 1) Sanni Rutila 15,4, 2) Kaino Nikula 16,7

T15 kuula: 1) Kaino Nikula 6,82, 2) Sanni Rutila 6,44,

T15 800m: 1) Sanni Rutila 3,38,

 

Viikkokisat 26.7.2018 Vuorenmäki

 

P5 40m: 1) Rene Aulinen 8,9,

P5 pituus: 1) Rene Aulinen 1,68,

T5 40m: 1) Eva Aulinen 14,12,

T5 pituus: 1) Eva Aulinen 0,80,

P7 40m: 1) Erik Simola 9,5,

P7 pituus: 1) Erik Simola 2,0,

P7 1000m: 1) Erik Simola 8,28,

T9 60m: 1) Laura Pöyli 11,40, 2) Linnea Simola 11,53, 3) Vera Lahtinen 11,91,

T9 korkeus: 1) Laura Pöyli 0,95, 2) Vera Lahtinen 0,80,

T9 1000m: 1) Laura Pöyli 5,08, 2) Linnea Simola 5,10, 3) Vera Lahtinen 5,40,

T11 60m: 1) Alexandra Simola 12,5,

T11 korkeus: 1) Alexandra Simola 0,80,

T11 1000m: 1) Alexandra Simola 6,03,

T15 100m: 1) Kaino Nikula 16,96,

T15 korkeus: 1) Kaino Nikula 1,05,

 

 

viikkokisat 19.7.2018

T5 40m: 1) Kerttu Räsänen 13,9, 2) Saaga Tukonen 15,9,

T5 pallo: 1) Kerttu Räsänen 2,44, 2) Saaga Tukonen 2,22,

P7 40m: 1) Niilo Räsänen  8,7, 2) Erik Simola 9,8, 3) Joel Rekola 10,3,

P7 pallo: 1) Niilo Räsänen 12,95, 2) Erik Simola 6,13,

P7 800m: 1) Niilo Räsänen 4,01, 2) Erik Simola 5,23,

T7 40m: 1) Kiira Tukonen 11,6,

T7 pallo: 1) Kiira Tukonen 5,43,

T9 60m: 1) Laura Pöyli 11,5, 2) Linnea Simola 12,0, 3) Emilia Rekola 13,0,

T9 pituus: 1) Laura Pöyli 2,49, 2) Linnea Simola 2,37,

T9 800m: 1) Laura Pöyli 3,57, 2) Linnea Simola 3,58,

T11 60m: 1) Alexandra Simola 12,1,

T11 pituus: 1) Alexandra Simola 2,56,

T11 800m: 1) Alexandra Simola 4,14,

T13 100m: 1) Veera Nikula 16,9,

T13 pituus: 1) Veera Nikula 3,58,

T13 800m: 1) Veera Nikula 3,29, 

T15 100m: 1) Kaino Nikula 17,6,

 

Viikkokisat 5.7.2018

 

 

P5 40m: 1) Rene Aulinen 9,5,

P5 pallo: 1) Rene Aulinen 7,75,

P5 400m: 1) Rene Aulinen 2,04,

T5 40m: 1) Kerttu Räsänen 15,3, 2) Eva Aulinen 17,1,

T5 pallo: 1) Kerttu Räsänen 3,48, 2) Eva Aulinen 1,98,

T5 400m: 1) Kerttu Räsänen 3,30,

P7 40m: 1) Niilo Räsänen 9,1,

P7 pallo: 1) Niilo Räsänen 16,60,

P7 400m: 1) Niilo Räsänen 1,49,

T7 pallo: 1) Meeri Räsänen 7,95,

P9 60m: 1) Olli Kokkonen 16,5,

P9 pallo: 1) Olli Kokkonen 2,78,

P9 400m: 1) Olli Kokkonen 1,55,

P13 100m: 1) Ilari Kokkonen 17,2,

P13 kiekko: 1) Ilari Kokkonen 12,55,

P13 400m: 1) Ilari Kokkonen 1,39,

T15 kiekko: 1) Miisa Räsänen 17,14,

 

 

Ahjon viikkokisat 28.6.2018

P5 40m: 1) Rene Aulinen 9,1,

P5 pituus: 1) Rene Aulinen 1,88,

P5 1500m: 1) Rene Aulinen 9,03,

T5 40m: 1) Pinta Marong 9,2, 2) Eva Aulinen 13,4, 3) Martta Juures 14,5, 4) Kerttu Räsänen 15,4,

T5 pituus: 1) Pinta Marong 1,85, 2) Martta Juures 1,03, 3) Eva Aulinen 0,87, 4) Kerttu Räsänen 0,74,

T5 1500m: 1) Martta Juures 17,47,

P7 40m: 1) Niilo Räsänen 8,9, 2) Joel Rekola 10,3, 3) Erik Simola 11,6,

P7 pituus: 1) Niilo Räsänen 2,36, 2) Erik Simola 1,46, 3) Joel Rekola 1,38,

P7 1500m: 1) Niilo Räsänen 8,45, 2) Erik Simola 13,24,

P9 60m: 1) Arttu Aulinen 12,4,

P9 keihäs: 1) Arttu Aulinen 5,75,

T9 60m: 1) Laura Pöyli 11,4, 2) Linnea Simola 11,6, 3) Siiri Juures 12,8, 4) Emilia Rekola 12,9, 5) Vera Lahtinen 13,0,

T9 keihäs: 1) Siiri Juures 8,00, 2) Vera Lahtien 7,03, 3) Laura Pöyli 7,00, 4) Linnea Simola 5,40,

T9 1500m: 1) Laura Pöyli 8,36, 2) Linnea Simola 8,43, 3) Siiri Juures 8,44, 4) Vera Lahtinen 9,38,

T11 60m: 1) Sara Pohjola 11,2,

T11 1500m: 1) Sara Pohjola 9,14,

T13 100m: 1) Veera Nikula 16,1,

T13 keihäs: 1) Veera Nikula 22,0,

T13 1500: 1) Veera Nikula 7,25,

T15 100m: 1) Kaino Nikula 16,6,

T15 keihäs: 1) Kaino Nikula 15,70,

 

 

Ahjon viikkokisat 21.6.2018

P5 40m: 1) Rene Aulinen 9,53,

P5 pallo: 1) Rene Aulinen 9,40,

P5 1000m: 1) Rene Aulinen 5,40,

T5 40m: 1) Eva Aulinen 16,13,

T5 pallo: 1) Eva Aulinen 2,70,

T5 1000m: 1) Eva Aulinen 8,58,

P7 40m: 1) Niilo Räsänen 8,3, 2) Erik Simola 11,3,

P7 turbokeihäs: 1) Niilo Räsänen 9,15, 2) Erik Simola 4,75,

P7 1000m: 1) Niilo Räsänen 5,13, 2) Erik Simola 9,00,

T9 60m: 1) Laura Pöyli 11,2, 2) Linnea Simola 11,9, 3) Vera Lahtinen 12,5,

T9 korkeus: 1) Laura Pöyli & Vera Lahtinen 0,90,

T9 1000m: 1) Laura Pöyli & Linnea Simola 5,10, 2) Vera Lahtinen 5,55,

T11 60m: 1) Sara Pohjola 11,3, 2) Alexandra Simola 12,1,

T11 korkeus: 1) Alexandra Simola 0,85,

T11 1000m: 1) Sara Pohjola 5,21, 2) Saana Stark 5,56, 3) Alexandra Simola 6,10,

T13 100m: 1) Veera Nikula 16,4,

T13 korkeus: 1) Veera Nikula 1,20,

T13 1000m: 1) Veera Nikula 4,29,

T15 100m: 1) Kaino Nikula 16,8,

T15 korkeus: 1) Kaino Nikula 1,20

 

Ahjon viikkokisat 14.6.2018

P5 40m: 1) Rene Aulinen 9,9,

P5 pituus: 1) Rene Aulinen 2,00,

P5 800m: 1) Rene Aulinen 4,29,

T5 40m: 1) Pinta Marong 9,4, 2) Martta Juures 14,2, 3) Kerttu Räsänen 15,3, 4) Eva Aulinen 16,6, 5) Saaga Tukonen 18,0,

T5 pituus: 1) Pinta Marong 1,69, 2) Martta Juures 0,78, 3) Kerttu Räsänen 0,76, 4) Saaga Tukonen 0,75, 5) Eva Aulinen 0,70,

T5 800m: 1) Pinta Marong 4,39, 2) Martta Juures 7,12,

P7 40m: 1) Olli Kokkonen 8,5, 2) Niilo Räsänen 8,6, 3) Väinö Avelin 8,8, 4) Joel Rekola 9,7, 5) Erik Simola 9,8,

P7 pituus: 1) Niilo Räsänen 2,25, 2) Olli Kokkonen 2,15, 3) Väinö Avelin 2,07, 4) Erik Simola 1,94, 5) Joel Rekola 1,42,

P7 800m: 1) Olli Kokkonen 4,08, 2) Niilo Räsänen 4,09, 3) Väinö Avelin 4,53, 4) Erik Simola 5,57,

T7 40m: 1) Vanessa Helin 9,8, 2) Kiira Tukonen 11,7,

T7 pituus: 1) Vanessa Helin 1,73, 2) Kiira Tukonen 1,55,

P9 60m: 1) Arttu Aulinen 12,3,

P9 kuula: 1) Arttu Aulinen 3,0,

P9 800m: 1) Arttu Aulinen 4,32,

T9 60m: 1) Laura Pöyli 11,6, 2) Emilia Rekola 12,7, 3) Siiri Juures 16,0,

T9 kuula: 1) Laura Pöyli 3,70, 2) Siiri Juures 3,12, 3) Emilia Rekola 1,71,

T9 800m: 1) Laura Pöyli 4,14, 2) Siiri Juures 4,24,

P11 60m: 1) Oskari Juures 11,1,

P11 kuula: 1) Oskari Juures 4,56,

P11 800m: 1) Oskari Juures 3,36,

T13 100m: 1) Veera Nikula 16,4,

T13 kuula: 1) Veera Nikula 7,50,

T13 800m: 1) Veera Nikula 3,23,

T15 100m: 1) Kaino Nikula 16,5,

T15 kuula: 1) Kaino Nikula 7,13,

 

 

7.6.20118 viikkokilpailut 

 

P5 40m: 1) Rene Aulinen 9,5, 2) Veikko Avelin 16,0,

P5 pallo: 1) Rene Aulinen 8,36, 2) Veikko Avelin 0,75

P5 400m: 1) Rene Aulinen 2,05,

T5 40m: 1) Pinta Marong 9,78, 2) Martta Juures 14,5, 3) Saaga Tukonen 18,0, 4) Eva Aulinen 18,5,

T5 pallo: 1) Pinta Marong 8,60, 2) Martta Juures 3,37, 3) Saaga Tukonen 2,22, 4) Eva Aulinen 1,95,

T5 400m: 1) Pinta Marong 2,07,

P7 40m: 1) Väinö Avelin 9,0, 2) Erik Simola 9,1 3) Joel Rekola 10,1, 4) Eemeli Pöyli 11,5,

P7 pallo: 1) Väinö Avelin 11,21, 2) Joel Rekola 8,90, 3) Eemeli Pöyli 7,21, 4) Erik Simola 4,33,

P7 400m: 1) Väinö Avelin 2,04, 2) Erik Simola 2,37,

T7 40m: 1) Kiira Tukonen 11,6,

T7 pallo: 1) 5,83,

T9 60m: 1) Laura Pöyli 11,0, 2) Linnea Simola 11,1, 3) Emilia Rekola 12,4, 4) Siiri Juures 12,5,

T9 pituus: 1) Laura Pöyli 2,55, 2) Linnea Simola 2,35, 3) Siiri Juures 1,91, 4) Emilia Rekola 1,90,

T9 400m: 1) Laura Pöyli 1,45, 2) Linnea Simola 1,46, 3) Siiri Juures 1,50,

P11 60m: 1) Oskari Juures 10,9,

P11 pituus: 1) Oskari Juures 2,86,

P11 400m: 1) Oskari Juures 1,34,

T11 60m: 1) Iida Avelin 11,3, 2) Alexandra Simola 12,1,

T11 pituus: 1) Iida Avelin 2,30, 2) Alexandra Simola 2,28,

T11 400m: 1) Iida Avelin 1,47, 2) Alexandra Simola 1,57,

--------------------------------------

 viikkokisat 17.8.2017

 

P5 40m: 1) Jovian Törmänen 12,9,

P5 pallo: 1) Jovian Törmänen 6,44,

P5 800m: 1) Jovian Törmänen 5,56,

T5 40m: 1) Ilona Wirman 9,1, 2) Meeri Räsänen 10,6, 3) Kiira Tukonen 12,2, 4) Kerttu Räsänen 18,9, 5) Martta Juures 19,1, 6) Saaga Tukonen 24,0,

T5 pallo: 1) Ilona Wirman 7,19, 2) Kiira Tukonen 3,80, 3) Meeri Räsänen 3,77, 4) Kerttu Räsänen 3,15, 5) Martta Juures 1,85, 6) Saaga Tukonen 1,35,

T5 800m: 1) Ilona Wirman 4,66,

P7 40m: 1) Niilo Räsänen 8,9, 2) Väinö Avelin 9,7, 3) Joakim Törmänen 10,6, 4) Eemeli Pöyli 12,1,

P7 pallo: 1) Väinö Avelin 9,08, 2) Niilo Räsänen 8,88, 3) Joakim Törmänen 8,78, 4) Eemeli Pöyli 4,82,

P7 800m: 1) Niilo Räsänen 4,20, 2) Väinö Avelin 4,36, 3) Joakim Törmänen 6,05,

T7 40m: 1) Siiri Juures 9,3,

T7 pallo: 1) Siiri Juures 7,15,

T7 800m: 1) Siiri Juures 4,15,

P9 60m: 1) Joni Törmänen 11,5, 2) Vilho Wirman 11,9, 3) Joel Törmänen 13,0,

P9 pituus: 1) Joni Törmänen 2,70, 2) Vilho Wirman 2,56, 3) Joel Törmänen 2,19,

P9 800m: 1) Joni Törmänen 3,58, 2) Vilho Wirman 4,43

T9 60m: 1) Sanni Kääriäinen 11,4, 2) Laura Pöyli 11,5, 3) Iida Avelin & Alexandra Simola 12,0,

T9 pituus: 1) Sanni Kääriäinen 2,60, 2) Laura Pöyli 2,52, 3) Iida Avelin 2,43, 4) Alexandra Simola 2,39,

T9 800m: 1) Sanni Kääriäinen 3,44, 2) Laura Pöyli 4,16, 3) Iida Avelin 4,19, 4) Alexandra Simola 4,21,

P11 pituus: 1) Eetu Pöyli 1,59,

T11 60m: 1) Jenna Törmänen 11,5, 2) Enni Kääriäinen 11,9, 3) Mille Bradbury 12,8, 4) Jemina Törmänen 12,9,

T11 pituus: 1) Jenna Törmänen 2,88, 2) Enni Kääriäinen 2,42, 3) Mille Bradbury & Jemina Törmänen 1,97,

T11 800m: 1) Enni Kääriäinen 3,59,

P13 100m: 1) Teemu Wirman 16,8,

P13 pituus: 1) Teemu Wirman 3,01,

P13 800m: 1) Teemu Wirman 3,31,

T13 100m: 1) Kaino Nikula 17,1, 2) Veera Nikula 18,2,

T13 pituus: 1) Kaino Nikula 3,39, 2) Miisa Räsänen 2,89, 3) Jade Törmänen 2,78, 4) Veera Nikula 2,72,

T13 800m: 1) Kaino Nikula 3,54,

 

Artjärven Ahjo viikkokisat 10.8.2017

T5 40m: 1) Ilona Wirman 8,6, 2) Meeri Räsänen 9,7, 3) Kiira Tukonen 12,5, 4) Kerttu Räsänen 20,5, 5) Saaga Tukonen 25,9,

T5 pituus: 1) Ilona Wirman 1,67, 2) Meeri Räsänen 1,51, 3) Kiira Tukonen 1,24, 4) Kerttu Räsänen 0,42, 5) Saaga Tukonen 0,30,

P7 40m: 1) Niilo Räsänen 8,4, 2) Joel Rekola 11,1, 3) Eemeli Pöyli 11,3,

P7 pituus: 1) Niilo Räsänen 2,08, 2) Joel Rekola 1,34, 3) Eemeli Pöyli 1,31,

T7 40m: 1) Emilia Rekola  9,1,

T7 pituus: 1) Emilia Rekola 1,8,

P11 60m: 1) Vilho Wirman 12,3,

P11 kiekko: 1) Eetu Pöyli 8,38,

P11 1000m: 1) Vilho Wirman 5,43,

P13 100m: 1) Teemu Wirman 16,9,

P13 kiekko: 1) Teemu Wirman 16,59

P13 1000m: 1) Teemu Wirman 4,12,

T13 100m: 1) Sanni Rutila 15,7, 2) Kaino Nikula 16,4, 3) Veera Nikula 17,9, 4) Mirella Rekola 18,9,

T13 kiekko: 1) Sanni Rutila 19,96, 2) Kaino Nikula 19,74, 3) Veera Nikula 15,55, 4) Miisa Räsänen 13,12, 5) Mirella Rekola 8,89,

T13 1000m: 1) Sanni Rutila 4,18, 2) Veera Nikula 4,51,

 

Viikkokisat 3.8.2017

 

T5 40m: 1) Ilona Wirman 9,2, 2) Meeri Räsänen 10,2, 3) Kiira Tukonen 12,6, 4) Kerttu Räsänen 21,5, 5) Martta Juures 23,3, 6) Saaga Tukonen 26,9,

T5 pallo: 1) Ilona Wirman 9,10, 2) Meeri Räsänen 5,65, 3) Kiira Tukonen 4,98, 4) Kerttu Räsänen 2,10, 5) Martta Juures 2,04, 6) Saaga Tukonen 1,07,

P7 40m: 1) Niilo Räsänen 8,7, 2) Väinö Avelin 8,9,

P7 pallo: 1) Niilo Räsänen 10,50, 2) Väinö Avelin 9,15,

T7 40m: 1) Siiri Juures 8,8,

T7 pallo: 1) Siiri Juures 7,40,

P9 60m: 1) Oskari Juures 11,7, 2) Vilho Wirman 12,3,

P9 keihäs: 1) Vilho Wirman 9,40, 2) Oskari Juures 8,20,

T9 60m: 1) Tiffany Sylvester 11,9, 2) Iida Avelin 12,1,

T9 korkeus: 1) Tiffany Sylvester 0,95,  Iida Avelin 0,85,

T9 keihäs: 1) Iida Avelin 6,96, 2) Tiffany Sylvester 4,80,

P11 60m: 1) Christian Sylvester 9,7,

P11 korkeus: 1) Christian Sylvester 0,90,

P11 keihäs: 1) Christian Sylvester 10,0,

P13 100m: 1) Teemu Wirman 17,5,

P13 keihäs: 1) Teemu Wirman 12,75,

T13 100m: 1) Sanni Rutila 15,9, 2) Kaino Nikula 16,2, 3) Veera Nikula 18,2,

T13 korkeus: 1) Sanni Rutila & Miisa Räsänen 1,20, 2) Kaino Nikula 1,15, 3) Veera Nikula 1,10,

T13 keihäs: 1) Kaino Nikula 16,35, 2) Miisa Räsänen 14,32, 3) Veera Nikula 14,10,

M 100m: 1) Eetu Järventausta 13,0,

M 1000m: 1) Eetu Järventausta 3,11,04,

Artjärven Ahjo viikkokisat 27.7

 

P5 40m: 1) Erik Simola 11,4,

P5 pituus: 1) Erik Simola 1,45,

P5 300m: 1) Erik Simola 1,51,1

T5 40m: 1) Ilona Wirman 9,5, 2) Meeri Räsänen 9,6, 3) Kiira Tukonen 13,6, 4) Kerttu Räsänen 21,6, 5) Saaga Tukonen 28,8,

T5 pituus: 1) Ilona Wirman 1,88, 2) Meeri Räsänen 1,37, 3) Kiira Tukonen 1,29, 4) Kerttu Räsänen 0,45,

T5 300m: 1) Ilona Wirman  1,29,0, 2)  Meeri Räsänen 1,44,1,

P7 40m: 1) Niilo Räsänen 9,7, 2) Joel Rekola 10,9,

P7 pituus: 1) Niilo Räsänen 2,13, 2) Joel Rekola 1,51,

P7 300m: 1) Niilo Räsänen 1,34,7,

T7 40m: 1) Linnea Simola 9,1, 2) Emilia Rekola 9,6,

T7 pituus: 1) Emilia Rekola 1,85,

T7 300m: 1) Linnea Simola 1,24,0,

P9 60m: 1) Vilho Wirman 11,7,

P9 kuula: 1) Vilho Wirman 4,07,

P9 300m: 1) Vilho Wirman 1,12,6,

T9 60m: 1) Tiffany Sylvester 11,5, 2) Alexandra Simola 12,0,

T9 kuula: 1) Tiffany Sylvester 4,40, 2) Alexandra Simola 3,40,

T9 300m: 1) Tiffany Sylvester 1,17,1, 2) Alexandra Simola 1,17,6,

P11 60m: 1) Christian Sylvester 9,7, 2) Ilari Kokkonen 10,8,

P11 kuula: 1) Christian Sylvester 4,95, 2) Ilari Kokkonen 4,92,

P11 300m: 1) Ilari Kokkonen 1,03,5, 2) Christian Sylvester 1,03,5,

T11 60m: 1) Kira Parviainen 11,8,

T11 kuula: 1) Kira Parviainen 2,90,

T11 300m: 1) Kira Parviainen 1,17,8,

P13 100m: 1) Teemu Wirman 17,5,

P13 kuula: 1) Teemu Wirman 5,25,

P13 300m: 1) 0,58,2,

T13 100m: 1) Kaino Nikula 16,3, 2) Miisa Räsänen 17,3,  3) Veera Nikula 18,4, 4) Mirella Rekola 19,1,

T13 kuula: 1) Kaino Nikula 6,90, 2) Veera Nikula 5,44, 3) Mirella Nikula 4,11,

T13 300m: 1) Kaino Nikula 1,01,2, 2) Veera Nikula 1,06,3,

 

Viikkokisat 20.7.2017

P5 40m: 1) Eerik Simola 12,4

T5 40m: 1) Meeri Räsänen 10,2, 2) Hertta Isotalo ja Kiira Tukonen 12,7, 4) Kerttu Räsänen 20,3, 5) Saaga Tukonen 28,4

T5 pallonheitto: 1) Meeri Räsänen 6,50, 2) Hertta Isotalo 3,69, 3) Kerttu Räsänen 1,84

P7 40m: 1) Niilo Räsänen 9,2, 2) Olli Kokkonen 9,4, 3) Väinö Avelin 9,6, 4) Lex Bonzon 10,0, 5) Eemeli Pöyli 12,1

P7 pallonheitto: 1) Väinö Avelin 9,97, 2) Lex Bonzon 9,59, 3) Niilo Räsänen 9,56, 4) Olli Kokkonen 7,69, 5) Eemeli Pöyli 4,34

T7 40m: 1) Linnea Simola 8,5

T7 pallonheitto: 1) Linnea Simola 6,48

T9 60m: 1) Sanni Kääriäinen 11,3, 2) Iida Avelin 11,7, 3) Laura Pöyli 11,8, 4) Alexandra Simola 12,0, 5) Lisa Bonzon 12,5

T9 pituushyppy: 1) Sanni Kääriäinen 2,50, 2) Iida Avelin ja Laura Pöyli 2,42, 4) Alexandra Simola 2,35, 5) Lisa Bonzon 1,84

T9 1200m: 1) Sanni Kääriäinen 5,49, 2) Laura Pöyli 6,52, 3) Alexandra Simola 7,08, 4) Iida Avelin 7,09

P9 60m: 1) Vilho Wirman 11,6

P9 pituushyppy: 1)Vilho Wirman 2,30

P9 1200m: 1) Vilho Wirman 6,16

T11 60m: 1) Enni Kääriäinen 11,6, 2) Kerttu Isotalo 12,7

T11 pituushyppy: 1) Enni Kääriäinen 2,27, 2) Kerttu Isotalo 2,14

T11 1200m: 1) Enni Kääriäinen 6,23

P11 60m: 1) Ilari Kokkonen 10,5

P11 pituushyppy: 1) Ilari Kokkonen 3,05

P11 1200m: 1) Ilari Kokkonen 5,47

T13 100m: 1) Kaino Nikula 16,7, 2) Veera Nikula 18,5

T13 pituushyppy: 1) Kaino Nikula 3,32, 2) Veera Nikula 2,78

T13 1200m: 1) Veera Nikula 6,10

P13 100m: 1) Teemu Wirman 17,2

P13 pituushyppy: 1) Teemu Wirman 3,16

P13 1200m: 1) Teemu Wirman 5,23

 

Viikkokisat 6.7.2017

 

P5 40m: 1) Teemu Puputti 39,9,

P5 pallonheitto: 1) Teemu Puputti 0,42,

T5 40m: 1) Ilona Wirman 9,9, 2) Hertta Isotalo 12,6, 3) Kiira Tukonen 13,4, 4) Saaga Tukonen 33,8,

T5 pallonheitto: 1) Ilona Wirman 9,52, 2) Hertta Isotalo 5,01, 3) Kiira Tukonen 4,92, 4) Saaga Tukonen 0,81,

T5 900m: 1) Ilona Wirman 5,37,

P7 40m: 1) Olli Kokkonen 9,7, 2) Väinö Avelin 10,3, 3) Eemeli Pöyli 13,7,

P7 pallonheitto: 1) Väinö Avelin 11,56, 2) Olli Kokkonen 8,70, 3) Eemeli Pöyli 4,98,

P7 900m: 1) Olli Kokkonen 6,16,

T7 40m: 1) Lahja Pekko 8,5, 2) Sofia Wirman 8,7, 3) Linnea Simola 9,2,

T7 pallonheitto: 1) Sofia Wirman 15,67, 2) Lahja Pekko 14,31,

T7 900m: 1) Lahja Pekko 5,29, 2) Linnea Simola 5,31, 3) Sofia Wirman 6,14,

T9 60m: 1) Helmi Pekko 11,4, 2) Iida Avelin 11,6, 3) Sanni Kääriäinen 11,7, 4) Laura Pöyli 11,8, 5) Sara Pohjala 12,0, 6) Alexandra Simola 12,2,

T9 turbokeihäs 1) Sara Pohjala 8,16, 2) Helmi Pekko 7,09, 3) Alexandra Simola 6,79, 4) Sanni Kääriäinen 6,06, 5) Ïida Avelin 5,78, 6) Laura Pöyli 5,70,

T9 900m: 1) Sanni Kääriäinen 4,32, 2) Laura Pöyli 4,56, 3) Alexandra Simola 5,19, 4) Helmi Pekko 5,21, 5) Sara Pohjala 5,34, 6) Iida Avelin 5,35,

P11 60m: 1) Ilari Kokkola 11,1, 2) Tomi Anttila 16,8,

P11 turbokeihäs: 1) Ilari Kokkonen 9,66, 2) Tomi Anttila 7,79, 3) Eetu Pöyli 4,55,

P11 900m: 1) Ilari Kokkonen 4,32,

T11 60m: 1) Saaga Mast 11,8, 2) Enni Kääriäinen 12,3, 3) Kerttu Isotalo 12,8,

T11 turbokeihäs: 1) Saaga Mast 13,21, 2) Enni Kääriäinen 8,73, 3) Kerttu Isotalo 7,43,

T11 900m: 1) Saaga Mast 5,16, 2) Enni Kääriäinen 5,17,

T13 100m: 1) Veera Nikula 18,6,

T13 keihäs: 1) Veera Nikula 13,50, 

 

Viikkokisat 29.6.2017

P5 40m: 1) Joel Niemelä 17,0, 2) Verne Rakkolainen 18,0, 3) Vilho Niemelä 20,6,

P5 pituushyppy: 1) Joel Niemelä 1,10, 2) Verne Rakkolainen 0,69, 3) Vilho Niemelä 0,63,

T5 40m: 1) Friida Rakkolainen 16,5, 2) Kerttu Räsänen 19,0,

T5 pituushyppy: 1) Friida Rakkolainen 0,58,

P7 40m: 1) Niilo Räsänen 9,7, 2) Joel Rekola 10,5, 3) Eemeli Pöyli 11,1, 4) Roni Niemelä 12,2,

P7 pituushyppy: 1) Niilo Räsänen 2,0, 2) Joel Rekola 1,26, 3) Eemeli Pöyli 1,05, 4) Roni Niemelä 0,85,

P7 300m: 1) Niilo Räsänen 1,33,5

T7 40m: 1) Emilia Rekola 9,4, 2) Meeri Räsänen 10,7,

T7 pituushyppy: 1) Emilia Rekola 1,85, 2) Meeri Räsänen 1,30,

T7 300m: 1) Meeri Räsänen 2,10,4,

T9 60m: 1) Laura Pöyli 12,5,

T9 300m. 1) Laura Pöyli 1,17,1

T13 100m: 1) Sanni Rutila 15,7,

T13 kiekko: 1) Sanni Rutila 14,27,

T13 300m: 1) Sanni Rutila 57,7,

 

 

Viikkokisat 15.6.2017

 

P5 40m: 1) Joel Rekola 13,4,

P5 pallonheitto: 1) Joel Rekola 9,70, 2) Eemeli Pöyli 2,24,

T5 40m: 1) Kiira Tukonen 13,4, 2) Saaga Tukonen 33,9,

T5 pallonheitto: 1) Kiira Tukonen 3,35, 2) Saaga Tukonen 1,70,

T7  40m: 1) Laura Pöyli 8,7, 2) Emilia Rekola 9,1,

T7 pallonheitto: 1) Laura Pöyli 9,95, 2) Emilia Rekola 6,55,

T7 600m: 1) Laura Pöyli 3,04,0,

T9 60m: 1) Alexandra Simola 12,3,

T9 kuula: 1) Alexandra Simola 3,37,

T9 600m: 1) Alexandra Simola 3,06,9,

T13 100m: 1) Sanni Rutila 16,0, 2) Mirella Rekola 18,4,

T13 kuula: 1) Sanni Rutila 6,37, 2) Mirella Rekola 3,46,

T13 600m: 1) Sanni Rutila 2,24,0

 

 

Maastojuoksut 18.5.2017

 

P4-5 0,1km 1) Miika Murtoniemi 1,24,0.

T4-5 0,1km 1) Meeri Räsänen 0,54,0.

P6-7 0,6km 1) Niilo Räsänen 3,11,0.

T6-7 0,6km 1) Siiri Juures 2,53,0, 2) Linnea Simola 2,55,0, 3) Heli Murtoniemi 3,16,0.

P8-9 1,2km 1) Oskari Juures 7,03,0.

T8-9 1,2km 1) Sanni Kääriäinen 7,06,0, 2) Alexandra Simola 8,33,0, 3) Maiju Hasu 10,17,0.

T10-11 1,2km 1) Enni Kääriäinen 7,57,0.

T12-13 2,4km 1) Veera Nikula 15,00,0, 2) Kaino Nikula 19,21,0.

 

Maastojuoksut to 4.5.2017

 

P5 0,1km 1) Eerik Simola 1,10,0.

T5 0,1km 1) Ilona Wirman 42,69,0.

P6-7 0,6km 1) Niilo Räsänen 3,12,0, 2) Väinö Avelin 3,32,0.

T6-7 0,6km 1) Siiri Juures 2,59,0, 2) Linnea Simola 3,00,0.

P8-9 1,2km 1) Oskari Juures 6,38,0, 2) Vilho wirman 10,25,0.

T8-9 1,2km 1) Sanni Kääriäinen 7,50,0, 2) Enni Kääriäinen 8,04,0, 3) Alexandra Simola 8,05,0, 4) Iida Avelin 8,22,0.

P12-13 2,4km 1) Teemu Wirman 13,13,0.

T12-13 2,4km 1) Veera Nikula 14,50,0.

 

Maastojuoksut to 27.4.2017

 

P5 0,1km 1) Eerik Simola 43,63.

T5 0,1km 1) Ilona Wirman 33,60.

T6-7 0,6km 1) Siiri Juures 3,07,6, 2) Linnea Simola 3,08,6. 

P8-9 1,5km 1) Oskari Juures 7,24,0,  2) Vilho Wirman 8,53,0.

T8-9 1,5km 1) Enni Kääriäinen & Sanni Kääriäinen 8,57,0,  2) Alexandra Simola 9,00,0,  3) Iida Avelin 9,13,0.

P12-13 3km 1) Teemu Wirman 14,52,0,  2) Aatu Vilberg 15,43,0.

T12-13 3km 1) Veera Nikula 17,45,0,  2) Kaino Nikula 18,55,0,  3) Mirella Rekola 19,40,0.

 

 

 

 

Maastojuoksut 24.5.2016

T4 0,1km 1) Ilona Wirman 0.41, 2) Meeri Räsänen 0.43, 3) Aada Myllylä 0.50,
P4 0,1km 1) Erik Simola 0.48,
T6 0,3km 1) Linnea Simola 1.49, 2) Iina Myllylä 1.53,
P6 0,3km 1) Väinö Avelin 2.03, 2) Niilo Räsänen 2.05,
T8 0,6km 1) Sanni Kääriäinen 2.49, 2) Alexandra Simola 2.50, 3) Iida Avelin 3.01,
P8 0,6km 1) Vilho Wirman 2.47, T10 1km 1) Enni Kääriäinen 7.10,
T12 2km 1) Sanni Rutila 11.10, 2) Veera Nikula 13.24, 3) Kaino Nikula 16.11, 4) Mirella Rekola 16.15,
P12 2 km 1) Teemu Wirman 12.25, 2) Aatu Villberg 13.16,
P14 3km 1) Aapo Rutila 18.16,
M 4km 1) Tuomo Wirman 23.54

 

Maastojuoksu 19.5.2016

T4 0,1km 1) Meeri Räsänen 0.39, 2) Aada Myllylä 0.49
P4 0,1km 1) Miika Murtoniemi 0.44, 2) Erik Simola 1.05,
T6 0,3 km 1) Linnea Simola 1.48, 2) Iina Myllylä 1.55, 3) Vaapukka Mäkinen 1.58, 4) Siiri Juures 2.10, 5) Heli Murtoniemi 2.20
P6 0,3km 1) Niilo Räsänen 2.19,
T8 0,5km 1) Sanni Kääriäinen 2.11,
P8 0,5km 1) Oskari Juures 2.04,
T10 1km 1) Enni Kääriäinen 7.03,
T12 2km 1) Sanni Rutila 11.39, 2) Veera Nikula 13.22, 3) Mirella Rekola 16.08,
P14 2km 1) Nooa Lindroos 13.00

Maastojuoksut 12.5.2016

T4 0,1km 1) Meeri Räsänen 0.39,
P4 0,1km 1) Erik Simola 0.48,
T6 0,3km 1) Linnea Simola 2.01, 2) Vaapukka Mäkinen 2.15,
P6 0,3km 1) Niilo Räsänen 2.18,
T8 0,6km 1) Alexandra Simola 3.08,
T12 2km 1) Sanni Rutila 11.37, 2) Veera Nikula 13.55, 3) Mirella Rekola 17.01,
P14 2km 1) Aapo Rutila 11.16
 

Maastojuoksu 28.4.2016
 

T4 0,1km 1) Ilona Wirman 0.41,
P4 0,1km 1) Erik Simola 0.52,
T6 0,3km 1) Linnea Simola 2.17, 2) Siiri Juures 2.19,
P8 0,6km 1) Oskari Juures 2.38, 2) Vilho Wirman 2.41,
T12 2km 1) Sanni Rutila 11.34, 2) Veera Nikula 13.34, 3) Mirella Rekola 15.54,
P12 2km 1) Teemu Wirman 11.55,
P14 2km 1) Aapo Rutila 15.25

Artjärven Ahjon Hallikisat 24.11.2015

 

30 m Juoksu

T 5v. 1.Linnea Simola 7,90 2. Siiri Juures 8,00 3. Ilona Wirman 8,30 4.Emilia Rekola 8,60 5.Meeri Räsänen 10,9

T 7v. 1. Sanni Kääriäinen 6,60 2. Alexandra Simola 6,80 3, Stella Rautasalo 7,50

T 9v. 1. Enni Kääriäinen 6,70 Kerttu Isotalo 6,70

T11v. 1. Sanni Rutila 5,40 2. Miisa Räsänen 5,60 3. Kaino Nikula 5,90 4. Mirella Rekola 6.00 5.Veera Nikula 6.40 6.Jelina Majala 6,90

P 5v. 1. Rasmus Rautasalo 7,80 2. Niilo Räsänen 8,00 3. Joel Rekola 9,50 4. Erik Simola 10,10

P 7v. 1. Oskari Juures 6,60 2. Vilho Wirman 7,30

P 9v. 1. Santeri Nevalainen 7,10

P11v. 1.Teemu Wirman 5,70

 

Vauhditonpituus

T 5v. 1. Linnea Simola 1,01 2. Ilona Wirman 0,88 Emilia Rekola 0,88 4. Siiri Juures 0,63 5. Meeri Räsänen 0,50

T 7v. 1. Sanni Kääriäinen 1,31 2. Stella Rautasalo 1,30 3. Alexandra Simola 1,15

T 9v. 1. Enni Kääriäinen 1,28 2. Kerttu Isotalo 1,25

T11.v 1. Miisa Räsänen 1,92 2. Sanni Rutila 1,81 3. Kaino Nikula 1,77 4. Mirella Rekola 1,45 5. Veera Nikula 1,32 6. Jelina Majala 1,11

 

P 5v. 1. Niilo Räsänen 1,10 Rasmus Rautasalo 1,10 3. Joel Rekola 0,78 4. Erik Simola 0,64

P 7v. 1. Oskari Juures 1,47 2, Vilho Wirman 1,14

P 9v. 1. Santeri Nevalainen 1,05

P 11v. 1. Teemu Wirman 1,61

 

Turbokeihäs

 

T 5v. 1. Siiri Juures 3,14 2. Ilona Wirman 2,84 3. Emilia Rekola 2.40 4. Meeri Räsänen 2,20 5. Linnea Simola 2,12

T 7v. 1. Stella Rautasalo 5,45 2. Sanni Kääriäinen 4,26 3. Alexandra Simola 3,83

T 9v. 1. Enni Kääriäinen 7,15 2. Kerttu Isotalo 5,88

T11v. 1. Kaino Nikula 14,27 2. Miisa Räsänen 13,93 3. Sanni Rutila 12,92 4. Veera Nikula 12,63 5. Mirella Rekola 7,62 6. Jelina Majala 7,25

 

P 5v. 1. Niilo Räsänen 5,20 2. Rasmus Rautasalo 4,77 3. Joel Rekola 4,33 4. Eri Simola 1,73

P 7v. 1. Vilho Wirman 6,93 2. Oskari Juures 6,86

P 9v. 1. Santeri Nevalainen 6,38

P 11v. 1.Teemu Wirman 14,25

 

VIIKKOKISOJEN TULOKSIA KESÄLTÄ 2014

 

Lajit vaihtuvat viikottain. Tavallisesti ohjelmassa pikajuoksu, yksi kenttälaji ja pidempi juoksumatka. Sarjoja kaiken ikäisille.

Kisojen 14.8.2014 tulokset:

T5 40m: 1) Emilia Rekola 10,4, 2) Siiri Juures 11,9, 3) Ilona Wirman 16,2,
T5 pallo: 1) Emilia Rekola 4,16, 2) Ilona Wirman 3,30, 3) Siiri Juures 2,42,
T5 600m: 1) Siiri Juures 4,30,

P5 40m: 1) Joel Törmänen 10,2, 2) Rasmus Rautasalo 11,2, 3) Markkus Puonti 14,0,
4) Joel Rekola 16,6, 5) Joakim Törmänen 17,5, 6) Robin Puonti 23,3,
P5 pallo: 1) Joel Törmänen 6,61, 2) Joel Rekola 4,73, 3) Rasmus Rautasalo 4,11,
4) Joakim Törmänen 3,36, 5) Markkus Puonti 2,86, 6) Robin Puonti 2,38,
P5 600m: 1) Markkus Puonti 5,10, 2) Rasmus Rautasalo 5,18,

T7 40m: 1) Jemina Törmänen 8,9, 2) Stella Rautasalo 10,2, 3) Iisa-Maria Puonti 11,2,
T7 turbokeihäs: 1) Iisa-Maria Puonti 5,02, 2) Stella Rautasalo 3,55, 3) Jemina Törmänen 2,83,
T7 600m: 1) Iisa-Maria Puonti 4,11, 2) Jemina Törmänen 4,24,

P7 40m: 1) Oskari Juures 8,8, 2) Lauri Alaharju & Vilho Wirman 9,0,
4) Joni Törmänen 10,6,
P7 turbokeihäs: 1) Vilho Wirman 6,89, 2) Oskari Juures 6,25, 3) Lauri Alaharju 5,49,
4) Joni Törmänen 3,45,
P7 600m: 1) Oskari Juures 3,00, 2) Vilho Wirman 3,11, 3) Lauri Alaharju 3,30,
4)Joni Törmänen 4,04,

T9 60m: 1) Mirella Rekola & Veera Nikula 11,6, 3) Jenna Törmänen 11,7,
T9 pituus: 1) Veera Nikula 2,72, 2) Jade Törmänen 2,49, 3) Mirella Rekola
2,21,
T9 600m: 1) Veera Nikula 2,46, 2) Mirella Rekola 3,13, 3) Jenna Törmänen 3,45,

P9 60m: 1) Teemu Wirman 11,2,
P9 pituus: 1) Teemu Wirman 2,33,
P9 600m: 1) Teemu Wirman 2,43,

T11 60m: 1) Sanni Rutila 10,5, 2) Erika Alaharju 11,1, 3) Julia Törmänen &
Maria Kokkonen 11,7, 5) Sara Paappanen 11,8, 6) Kaino Nikula 11,9,
T11 pituus: 1) Sanni Rutila 2,75 2) Julia Törmänen 2,61, 3) Vilma Ylöstalo 2,25,
4) Erika Alaharju 2,14, 5) Kaino Nikula 2,36, 6) Sara Paappanen 2,05,
7)Mari a Kokkonen 1,84,
T11 600m: 1) Sanni Rutila 2,32, 2) Erika Alaharju 2,50, 3) Kaino Nikula 2,55,
4) Julia Törmänen 2,56, 5) Sara Paappanen 3,09, 6) Maria Kokkonen 3,40, 7) Vilma Ylöstalo 3,48,

P15 100m: 1) Jyri Oksanen 16,4,
P15 pituus: 1) Jyri Oksanen 3,16,
P15 600m: 1) Jyri Oksanen 2,25,

7.8.2014 kisojen tulokset:

T5 40m: 1) Emilia Rekola 10,9, 2) Vaapukka mäkinen 11.0, 3) Linnea Simola 12,3,
T5 pallo: 1) Vaapukka Mäkinen 3,55, 2) Emilia Rekola 2,96,

P5 40m: 1) Rasmus Rautasalo 11,2, 2) Markkus Puonti 11,9, 3) Joel Törmänen
13,0, 4) Väinö Avelin 14,0, 5) Joel Rekola 15,0, 6) Joakim Törmänen 15,8, 7)
Robin Puonti 21,6, 8) Erik Simola 25,0,
P5 pallo: 1) Joel Törmänen 6,64 2) Paavo Suominen 3,89, 3) Joakim Törmänen
3,70, 4) Markkus Puonti 3,49, 5) Rasmus Rautasalo 3,30, 6) Väinö Avelin 3,05,
7) Joel Rekola 3,04, 8) Jovian Törmänen 2,63,
P5 1000m: Väinö Avelin 8,53, 2) Rasmus Rautasalo 8,42,

T7 40m: 1) Iida Avelin 8,6, 2) Jemina Törmänen 8,9, 3) Iisa-Maria Puonti 10,3,
4) Alexandra Simola 11,5, 5) Stella Rautasalo 13,5,
T7 turbokeihäs: 1) Iisa-Maria Puonti 4,63, 2) Iida Avelin 3,80, 3) Stella
Rautasalo 3,76, 4) Alexandra Simola 3,07, 5) Jemina Törmänen 2,99,
T7 1000m: 1) Iisa-Maria Puonti 7,21, 2) Iida Avelin 7,36, 3) Alexandra Simola
8,13,

P7 40m: 1) Lauri Alaharju 9,4, 2) Joni Törmänen 9,8,
P7 turbokeihäs: 1) Lauri Alaharju 5,10, 2) Joni Törmänen 3,29,
P7 1000m: 1) Lauri Alaharju 5,28,

T9 60m: 1) Mirella Rekola 11,7, 2) Veera Nikula 11,9, 3) Jenna Törmänen 12,0,
4) Jade Törmänen 12,4,
T9 korkeus: 1) Veera Nikula 0,95 2) Mirella Rekola 0,85,

T11 60m: 1) Erika Alaharju 11,3, 2) Kaino Nikula 11,7,
T11 korkeus: 1) Kaino Nikula ja Erika Alaharju 0,80,

31.7.2014 kisojen tulokset

T5 40m: 1) Emilia Rekola 11,6, 2) Siiri Juures 12,3, 3) Ilona Wirman 13,9,

T5 Pituus: 1) Siiri Juures 1,48, 2) Emilia Rekola 1,27, 3) Ilona Wirman 0,92,

P5 40m: 1) Rasmus Rautasalo 10,5, 2) Olli Kokkonen 11,6, 3) Markkus Puonti 13,3,
4) Väinö Avelin 13,5, 5) Joel Rekola 19,3, 6) Robin puonti 21,5,
P5 Pituus: 1) Rasmus Rautasalo 1,50, 2) Markkus Puonti 1,02,
3) Olli Kokkonen 0,92, 4) Väinö Avelin 0,80, 5) Joel Rekola 0,76
6) Robin Puonti 0,40,

T7 40m: 1) Tiffany Sylvester 8,7, 2) Iida Avelin 9,4, 3) Stella Rautasalo 10,1,
4) Iisa-Maria Puonti 10,4,
T7 Pituus: 1) Tiffany Sylvester 1,89, 2) Stella Rautasalo 1,44, 3) Iida Avelin
1,41, 4) Iisa-Maria Puonti 1,39,
T7 1500m: 1) Iida Avelin 10,50,

P7 40m: 1) Christian Sylvester 7,4, 2) Oskari Juures 8,7, 3) Vilho Wirman 9,0,
4) Lauri Alaharju 9,3,
P7 Pituus: 1) Christian Sylvester 2,50, 2) Vilho Wirman 2,06, 3) Oskari Juures 2,01,
4) Lauri Alaharju 1,99,
P7 1500m: 1) Oskari Juures 8,24, 2) Christian Sylvester 8,34, 3) Vilho Wirman 9,02,

T9 60m: 1) Mirella Rekola 11,6, 2) Veera Nikula 11,7,
T9 Kiekko: 1) Veera Nikula 9,89, 2) Mirella Rekola 6,01,
T9 1500m: 1) Veera Nikula 8,15,

P9 60m: 1) Teemu Wirman 11,5, 2) Ilari Kokkonen 12,2,
P9 kiekko: 1) Teemu Wirman 11,5,
P9 1500m: 1) Teemu Wirman 7,02,

T11 60m: ?
T11 Kiekko: 1) Kaino Nikula 11,77, 2) Erika Alaharju 11,63,
T11 1500m: 1) Kaino Nikula 8,45, 2) Erika Alaharju 10,11, 3) Vilma Ylöstalo 10,38,

24.7.2014 kisojen tulokset

T5 40m: 1) Vaapukka Mäkinen 11,6, 2) Emilia Rekola 11,9, 3) Linnea Simola 19,5,
T5 Pallo: 1) Emilia Rekola 3,95, 2) Vaapukka Mäkinen 3,01,

P5 40m: 1) Rasmus Rautasalo 11,4, 2) Joel Rekola 14,8, 3) Väinö Avelin 14,9,
4) Olli Kokkonen 26,5,
P5 Pallo: 1) Väinö Avelin 3,31, 2) Rasmus Rautasalo 2,75, 3) Joel Rekola 2,31,
4) Olli Kokkonen 2,03, 5) Erik Simola 0,51,

T7 40m: 1) Tiffany Sylvester 8,4, 2) Iida Avelin 9,4, 3) Stella Rautasalo 9,6,
4) Alexandra Simola 10,8,
T7 Turbokeihäs: 1) Tiffany Sylvester 4,21, 2) Iida Avelin 3,80, 3) Stella Rautasalo 3,56,
4) Alexandra Simola 2,87,
T7 1000m: 1) Iida Avelin 7,12, 2) Alexandra Simola 8,26,

P7 40m: 1) Christian Sylvester 7,11,
P7 Turbokeihäs: 1) Christian Sylvester 5,10,
P71000m: 1) Christian Sylvester 5,23,

T9 60m: 1) Veera Nikula 11,7, 2) Mirella Rekola 11,8,
T9 Kuula: 1) Veera Nikula 4,47, 2) Mirella Rekola 2,85,
T9 1000m: 1) Veera Nikula 5,07,

P9 60m: 1) Ilari Kokkonen 11,9,
P9 kuula: 1) Ilari Kokkonen 3,00,

T11 60m: 1) Julia Törmänen 11.7, 2) Kaino Nikula 11,9,
T11 Kuula: 1) Kaino Nikula 5,41, 2) Julia Törmänen 5,11,
T11 1000m: 1) Kaino Nikula 5,09, 2) Julia Törmänen 5,44, 3) Vilma Ylöstalo 6,39,

P11 60m: 1) Visa Lehtinen 10,1,
P11 Kuula: 1) Visa Lehtinen 7,33,
P11 1000m: 1) Visa Lehtinen 4,48,

P15 100m: 1) Jyri Oksanen 16,3,
P15 kuula:1) Jyri Oksanen 6,93,
P15 1000: 1) Jyri Oksanen 4,16,

T15 300m: 1) Jasmin Oksanen 1.12

17.7.2014 ei kisoja (Kesäillan Kymppi)

10.7.2014 kisojen tulokset

T5 40 m: 1) Sofia Wirman 11,0, 2) Linnea Simola 11,5, 3) Siiri Juures 12,0,
4) Emilia Rekola 12,9, 5) Ilona Wirman 15,4,
T5 pituus: 1) Siiri Juures 1,19, 2) Emilia Rekola 0,91,

P5 40m: 1) 1) Joel Törmänen 11,5, 2) Joakim Törmänen 15,5, 3) Joel Rekola 18,1,
4) Erik Simola 35,7, 5) Jovian Törmänen 39,2,
P5 pituus: 1) Rasmus Rautasalo 1,42, 2) Joel Törmänen 1,16, 3) Joakim
Törmänen 0,71, 4) Joel Rekola 0,63,

T7 40m: 1) Stella Rautasalo 10,0, 2) Alexandra Simola 10,6,
T7pituus: 1) Stella Rautasalo 1,30, 2) Alexandra Simola 1,25,

P7 40m: 1) Vilho Wirman 8,4, 2) Oskari Juures 9,2, 3) Lauri Alaharju 9,5,
P7 pituus: 1) Oskari Juures 1,77, 2) Lauri Alaharju 1,75,
P7 3000m: 1) Oskari Juures 21,31,

T9 60m: 1) Mirella Rekola 11,6, 2) Veera Nikula 11,8, 3) Jade Törmänen 12,0,
T9 keihäs: 1) Veera Nikula 7,91, 2) Mirella Rekola 5,99,
T9 3000m: 1) Veera Nikula 18,09,

P9 60m: 1) Teemu Wirman 11,3,
P9 3000m: Teemu Wirman 15,00,

T11 60m: 1) Sanni Rutila 10,2, 2) Julia Törmänen 10,4 ja Erika Alaharju 10,4,
4) Kaino Nikula 11,7,
T11 keihäs: 1) Kaino Nikula 12,90 2) Erika Alaharju 6,96, 3) Sanni Rutila 6,38,
T11 3000m: 1) Sanni Rutila 16,02, 2) Erika Alaharju 20,12 3) Kaino Nikula 20,20,

P11 keihäs: 1) Visa Lehtinen 21,88,

P13 100m: 1) Aapo Rutila 18,0,
P13 keihäs: 1) Aapo Rutila 13,21,

P15 100m: 1) Jyri Oksanen 16,9,
P15 keihäs: 1) Joona Lehtinen 30,02, 2) Jyri Oksanen 16,08,
P15 3000m: 1) Joona Lehtinen 13,45,

 

3.7.2014 kisojen tulokset

T5 40 m: 1) Linnea Simola 13,2, 2) Emilia Rekola 13,5, 3) Ilona Wirman 15,8, 4) Viola Kojo 23,9,
T5 pallo: 1) Emilia Rekola 2,77, 2) Ilona Wirman 2,22, 3) Viola Kojo 0,66,

P5 40m: 1) 1) Markkus Puonti 13,2, 2) Joel Rekola 19,9, 3) Eino Huovinen 20,4, 4) Robin Puonti 23,0, 5) Urho Ojala 26,0, 6) Erik Simola 40,2,
P5 pallo: 1) Eino Huovinen 4,08, 2) Rasmus Rautsalo 3,86, 3) Markkus Puonti 2,05, 4) Robin Puonti 1,63,

T7 40m: 1) Sini Paappanen 8,1, 2) Iisa-Maria Puonti 10,2, 3) Stella Rautasalo 10,3, 4) Alexandra Simola 10,5,
T7 turbokeihäs: 1) Iisa-Maria Puonti 4,58, 2) Sini Paappanen 4,16, 3)
Alexandra Simola 3,08 4) Jemina Törmänen 3,07, 5) Stella Rautasalo 2,57,

P7 40m: 1) Julius Luukka 8,4, 2) Vilho Wirman 8,8, 3) Ukko Ojala 9,3, ja  Lauri Alaharju 9,3,
P7 turbokeihäs: 1) Julius Luukka 8,58, 2) Lauri Alaharju 6,11, 3) Ukko Ojala 4,79, 4) Vilho Wirman 3,85,
P7 1500m: 1) Ukko Ojala 8,04, 2) Vilho Wirman 8,14

T9 60m: 1) Veera Nikula 11,2, 2) Mirella Rekola 11,3, 3) Ella-Roosa Luukka 12,3, 4) Ronja Ojala 12,8,
T9 Pituus: 1) Veera Nikula 2,45, 2) Ella-Roosa Luukka 2,16, 3) Mirella Rekola 1,91, 4) Ronja Ojala 1,87,
T9 1500m: 1) Veera Nikula 8,28, 2) Mirella Rekola 9,50,

P9 60m: 1) Teemu Wirman 11,4
P9 pituus: 1) Teemu Wirman 2,72
P9 1500m: Teemu Wirman 7,05,

T11 60m: 1) Julia Törmänen 10,8, 2) Kaino Nikula 11,5,
T11 pituus: 1) Julia Törmänen 2,52, 2) Vilma Ylöstalo 2,34, 3) Kaino Nikula
2,31, 4) Sara Paappanen 2,00,
T11 1500m: 1) Kaino Nikula 8,14,
P11 60m: 1) Visa Lehtinen 10,2
P11 Pituus : 1) Visa Lehtinen 3,03,
P11 1500m: 1) Visa Lehtinen 7,04,


P13 pituus: 1) Jere Paappanen 3,03,
P13 1500m: 1) Jere Paappanen 7,14,P15 100m: 1) Joona Lehtinen 14,9, 2) Victor Kohlström 17,8,
P15 Pituus: 1) Joona Lehtinen 4,08, 2) Victor Kohlström 2,67,
P15 1500m: 1) Joona Lehtinen 6,04,

26.6.2014 kisojen tulokset

T5 40 m: 1) Sofia Wirman 12,3, 2) Ilona Wirman 19,9, 3) Linnea Simola 25,8, 4)Meeri Räsänen 28,1,
T5 pituus: 1) Ilona Wirman 0,90, 2) Sofia Wirman 0,58,

P5 40m: 1) Joel Törmänen 13,5, 2) Väinö Avelin 14,8, 3) Joakim Törmänen
15,9, 4) Niilo Räsänen 16,0, 5) Erik Simola 30,0, 6) Jovian Törmänen 35.5
P5 pituus: 1) Niilo Räsänen 0,72, 2) Väinö Avelin 0,54,


T7 40m: 1) Jemina Törmänen 9,2, 2) Iida Avelin 9,9, 3) Alexandra Simola 10,5,
T7 pituus: 1) Alexandra Simola 1,54, 2) Iida Avelin 1,28,
T7 1200m: 1) Iida Avelin 9,37, 2) Alexandra Simola 9,44,

P7 pituus: 1) Vilho Wirman 2,07,
P7 1200m: 1) Vilho Wirman 7,28,


T9 60m: 1) Mirella Rekola 10,9, 2) Jenna Törmänen 11,3,
T9 1200m: 1) Mirella Rekola 8,20,

P9 60m: 1) Teemu Wirman 11,1, 2) Vilho Wirman 13,9,
P9 1200m: 1) Teemu Wirman 5,45,

T11 60m: 1) Erika Alaharju 10,4 2) Miisa Räsänen 10,5,
T11 korkeus: 1) Miisa Räsänen 0,95,
T11 1200m: 1) Miisa Räsänen 8,17, 2) Erika Alaharju 8,18,
 

P13 korkeus: 1) Jere Paappanen 0,95,
P13 1200m: 1) Jere Paappanen 6,16

P15 100m: 1) Tommi Kuparinen 14,8,
P15 korkeus: 1) Jyri Oksanen 1,05,
P15 1200m: 1) Jyri Oksanen 5,22,

P17 100m: 1) Eetu Järventausta13,9,

 

19.6.2014 kisojen tulokset

T5 40 m: 1) Vaapukka Mäkinen 12,3, 2) Linnea Simola 16,9, 3) Ilona Wirman 17,3,
T5 pallo: 1) Vaapukka Mäkinen 2,36, 2) Ilona Wirman 1,84,

P5 40m: 1) Markkus Puonti 14,7, 2) Robin Puonti 25,8, 3) Urho Ojala 30,1, 4) Erik Simola 31,2,
P5 pallo: 1) Markkus Puonti 2,56, 2) Robin Puonti 2,26

T7 40m: 1) Jemina Törmänen 9,5, 2) Alexandra Simola 10,3, 3) Iisa-Maria Puonti 11,6
T7 turbokeihäs: 1) Iisa-Maria Puonti 4,32, 2) Jemina Törmänen 3,20, 3) Alexandra Simola 2,51,
T7 600m: 1) Alexandra Simola 4,37, 2) Jemina Törmänen 4,51,

P7 40m: 1) Vilho Wirman 9,1, 2) Ukko Ojala 9,4,
P7 turbokeihäs: 1) Vilho Wirman 5,17, 2) Ukko Ojala 4,80,
P7 600m: Ukko Ojala 3,02, 2) Vilho Wirman 3,16,

T9 60m: 1) Mirella Rekola 11,8, 2) Jenna Törmänen 11,9, 3) Veera Nikula 12,3, 4) Ronja Ojala 13,3,
T9 kiekko: 1) Veera Nikula 9,48, 2) Mirella Rekola 6,62, 3) Ronja Ojala 6,41,
T9 600m: 1) Veera Nikula 2,44, 2) Mirella Rekola 3,22, 3) Ronja Ojala 3,18, 4) Jenna Törmänen 3,39,

P9 60m: 1) Teemu Wirman 11,2,
P9 kiekko: 1) Teemu Wirman 13,05,
P9 600m: 1) Teemu Wirman 2,34,

T11 60m: 1) Erika Alaharju 11,1 2) Kaino Nikula 11,3,
T11 kiekko: 1) Kaino Nikula 11,82, 2) Erika Alaharju 10,60,
T11 600m: 1) Erika Alaharju 2,42, 2) Kaino Nikula 2,52,

P15 100m: 1) Jyri Oksanen 16,7,
P15 kiekko: 1) Jyri Oksanen 12,92,
P15 600m: 1) Jyri Oksanen 2,25,

 

12.6.2014 Yleisurheilu kisojen tulokset:

T5 40m: 1) Vaapukka Mäkinen 11,4, 2) Siiri Juures 12,3, 3) Ilona Wirman 16,9,
T5 pituus: 1) Vaapukka Mäkinen 1,03, 2) Siiri Juures 0,81, 3) Ilona Wirman
0,50,
T5 300m: 1) Siiri Juures 2,07, 2) Ilona Wirman 2,35, 3) Vaapukka Mäkinen 3,05,
P5 40m: 1) Markkus Puonti 14,2, 2) Aku Pirinen 15,3, 3) Väinö Avelin 16,1, 4)
Robin Puonti 22,3,
P5 pituus: 1) Markkus Puonti 0,96, 2) Aku Pirinen 0,89, 3) Väinö Avelin 0,66,
4) Robin Puonti 0,24,
P5 300m: 1) Aku Pirinen 2,37 2) Markkus Puonti 2,40, T7 40m: 1) Sini Paappanen
8,4, 2) Iida Avelin 9,6, 3) Iisa-Maria Puonti 11,4,
T7 pituus: 1) Iida Avelin 2,09, 2) Sini Paappanen 1,71, 3) Stella Rautasalo
1,23, 4) Iisa-Maria Puonti 1,22,
T7 300m: 1) Sini Paappanen 1,25, 2) Iida Avelin 1,47, 3) Iisa-Maria Puonti
2,10,

P7 40m: 1) Vilho Wirman 8,8, 2) Oskari Juures 9,6,
P7 pituus: 1) Oskari Juures 1,90, 2) Vilho Wirman 1,83,
P7 300m: 1) Oskari Juures 1,28, 2) Vilho Wirman 1,35,

T9 60m: 1) Veera Nikula 12,1, 2) Mirella Rekola 12,7,
T9 pituus: 1) Veera Nikula 2,22, 2) Mirella Rekola 2,18,
T9 300m: 1) Veera Nikula 1,17, 2) Mirella Rekola 1,34,

P9 60m: 1) Teemu Wirman 12,3,
P9 pituus: 1) Teemu Wirman 2,68,
P9 300m: 1) teemu Wirman 1,17,

T11 60m: 1) Sanni Rutila 10,4, 2) Jessica Lankila 10,9, 3) Kaino Nikula 11,9,
T11 pituus: 1) Jessica Lankila 2,82, 2) Sanni Rutila 2,75, 3) Kaino Nikula 2,44,
4) Sara Paappanen 2,17,
T11 300m: 1) Sanni Rutila 1,02, 2) Jessica Lankila 1,20, 3) Kaino Nikula 1,25,
4) Sara Paappanen 2,07,

p11 300m: 1) Visa Lehtinen 1,04,
P15 kiekko: 1) Joona Lehtinen 18,95, P15 300m: 1) Joona Lehtinen 0,55,

5.6.2014 Yleisurheilu kisojen tulokset:

T5 40m: 1) Vaapukka Mäkinen 11,3, 2) Ilona Wirman 17,6,
T5 pallo: 1) Vaapukka Mäkinen 3,42, 2) Ilona Wirman 2,61,

P5 40m: 1) Markkus Puonti 14,4, 2) Joakim Törmänen 16,6, 3) Robin Puonti 21,9, 4) Veeti Nevalainen 29,2, 5) Jovian Törmänen 35,8,
P5 pallo: 1) Joel Törmänen 6,78, 2) Joakim Törmänen 3,21, 3) Veeti Nevalainen 1,78, 4) Robin Puonti 1,69, 5) Markkus Puonti 1,58, 6) Jovian Törmänen 1,53,

T7 40m: Jenna Törmänen 7,6, 2) Sini Paappanen 8,3, 3) Jemina Törmänen 9,2, 4) Iisa-Maria Puonti 11,4,
T7 turbokeihäs: 1) Sini Paappanen 7,28, 2) Iisa-Maria Puonti 3,94, 3) Jemina Törmänen 3,91,
T7 1000m: 1) Sini Paappanen 6.04,

P7 40m: 1) Lauri Alaharju 9,4, 2) Vilho Wirman 9,5, 3) Santeri Nevalainen 10,7,
P7 turbokeihäs: 1) Santeri Nevalainen 6,53, 2) Vilho Wirman 5,42, 3) Lauri Alaharju 5,35,
P7 1000m: 1) Vilho Wirman 5.45, 2) Santeri Nevalainen 8.24,

T9 60m: 1) Mirella Rekola 11,8, 2) Veera Nikula 12,3,
T9 kuula: 1) Veera Nikula 4,54, 2) Mirella Rekola 3,30,
T9 1000m: 1) Veera Nikula 6.14, 2) Mirella Rekola 6.17,

P9 60m: 1) Teemu Wirman 11,9,
P9 kuula: 1) Teemu Wirman 4,64,
P9 1000m: 1) teemu Wirman 4.34,

T11 60m: 1) Sanni Rutila 10,4, 2) Julia Törmänen 10,9, 3) Kaino Nikula 11,4, 4) Erika Alaharju 11,9, 5) Helena Harju 15,4,

T11 kuula: 1) Sanni Rutila 5,73, 2) Kaino Nikula 5,28, 3) Erika Alaharju 3,52, 4) Helena Harju 2,71,
T11 1000m: 1) Sanni Rutila 4.32, 2) Julia Törmänen 4,37, 3) Erika Alaharju 5,19, 4) Kaino Nikula 5,27, 5) Helena Harju 9,15,

P15 keihäs: 1) Joona Lehtinen 29,64,

ARTJÄRVEN AHJON MAASTOJUOKSUT 22.5.2014

T5 300m: 1) Ilona Wirman 2,33,
P5 300m: 1) Markkus Puonti 2,07, 2) Niilo Räsänen 2,10, 3) Joakim Törmänen 2,24,
T7 600m: 1) Sini Paappanen 2,47, 2) Jenna Törmänen 2,38, 3) Jemina Törmänen 3,11,
                 4) Iisa-Maria Puonti 3,55,
P7 600m: 1) Vilho Wirman 2,54, 2) Joni Törmänen 2,57, 3) Lauri Alaharju 3,11,
T9 900m: 1) Veera Nikula 5,09,
P9 900m: 1) Teemu Wirman 4,32,
T11 900m: 1) Sanni Rutila 3,55, 2) Julia Törmänen 4,25, 3) Miisa Räsänen 5,18,
                  4) Erika Alaharju 5,20, 5) Vilja Sovijärvi 5,21, 6)Kaino Nikula 5,40,
                  7) Helena Harju 6,50,
P13 1800m: 1) Aapo Rutila 10,28,
T15 1800m: 1) Jasmin Oksanen 10,05,
P15 1800m: 1) Jyri Oksanen 9,20,

 

ARTJÄRVEN AHJON MAASTOJUOKSUT 15.5.2014

T5 300m: 1) Siiri Juures 2,00, 2) Ilona Wirman 2,25,
P5 300m: 1) Niilo Räsänen 2,09,
T7 600m: 1) Saaga Mast 3,02,
P7 600m: 1) Oskari Juures 2,37, 2) Vilho Wirman 2,50, 3) Lauri Alaharju 2,55,
T9 900m: 1) Veera Nikula 4,52, 2) Mirella Rekola 5,37,
P9 900m: 1) Teemu Wirman 4,16,
T11 900m: 1) Sanni Rutila 4,03, 2) Miisa Räsänen 5,07, 3) Erika Alaharju 5,09,
                  4) Kaino Nikula 5,27,
P13 1800m: 1) Aapo Rutila 11,08,
P17 1800m: 1) Eetu Järventausta 6,47,

ARTJÄRVEN AHJON MAASTOJUOKSUT
8.5.2014

T5 300m: 1) Ilona Wirman 2,18, 2) Linnea Simola 2,22,
P7 600m: 1) Vilho Wirman 3,02,
T9 900m: 1) Veera Nikula 5,00,
P9 900m: 1) Teemu Wirman 4,23,
T11 900m: 1) Sanni Rutila 4,07, 2) Kaino Nikula 5,22, 3) Miisa Räsänen 5,43,
P11 900m: 1) Aatu Villberg 5,44,
P13 1800m: 1) Jere Paappanen 10,18, 2) Aapo Rutila 14,25,
P15 1800m 1) Jyri Oksanen 9,25,

ARTJÄRVEN AHJON MAASTOJUOKSUT
24.4.2014


T5 300m: 1) Ilona Wirman 2,57,
T7 600m: 1) Saaga Mast 3,06, 2) Jemina Törmänen 3,08,
P7 600m: 1) Vilho Wirman 2,52, 2) Joni Törmänen 3,27,
T9 900m: 1) Veera Nikula 5,00, 2) Mirella Rekola 5,57, 3) Jenna Törmänen 6,03,
               4) Sini Paappanen 6,04, 5) Jade Törmänen 6,35,
P9 900m: 1) Teemu Wirman 4,16,
T11 900m: 1) Julia Törmänen 4,42, 2) Miisa Räsänen 5,14, 3) Sara Paappanen 5,16,
                  4) Kaino Nikula 5,17,
P11 900m: 1) Visa Lehtinen 4,13,
P13 1800m: 1) Jere Paappanen 10,43,
P15 1800m 1) Jyri Oksanen 9,24,
 

Hallikisat 28.11.2013

30m:

T8 1) Veera Nikula 6.4, 2) Mirella Rekola 6.9

T9 1) Sanni Rutila 5.7, 2) Miisa Räsänen 6.1, 3) Kaino Nikula ja Vilma Ylöstalo 6.5

turbokeihäs:

T8 1) Veera Nikula 8.11, 2) Mirella Rekola 5.00

T9 1) Sanni Rutila 14.34, 2) Miisa Räsänen 9.27, 3) Vilma Ylöstalo 8.33 , 4) Kaino Nikula 7.95

vauhditon pituus:

T8 1) Veera Nikula 1.55, 2) Mirella Rekola 1.23

T9 1) Miisa Räsänen 1.60, 2) Sanni Rutila 1.56, 3) Vilma Ylöstalo 1.30, 4) Kaino Nikula 1.29

Artjärven Ahjon mestaruuskisat 22.8.2013 tulokset

 

T5 40 m: 1) Alexandra Simola 12,0, 2) Iisa-Maria Puonti 12,5, 3) Siiri Juures 17,6.

T5 pituushyppy: 1) Iisa-Maria Puonti 1,17, 2) Siiri Juures 0,81.

T5 pallonheitto: 1) Iisa-Maria Puonti 5,59, 2) Siiri Juures 4,49.

P5 40 m: 1) Oskari Juures 10,0, 2) Joni Törmänen 10,2, 3) Niilo Räsänen 12,3, 4) Joakim Törmänen 19,1.

P5 pituushyppy: 1) Oskari Juures 1,89, 2) Niilo Räsänen 0,61.

P5 pallonheitto: 1) Oskari Juures 6,20, 2) Joni Törmänen 4,90, 3) Niilo Räsänen 3,79, 4) Joakim Törmänen 1,79.

T7 60 m: 1) Jenna Törmänen 12,6, 2) Sini Paappanen 13,1, 3) Saaga Mast 13,6, 4) Jemina Törmänen 14,8.

T7 kuulantyöntö: 1) Jenna Törmänen 2,70, 2) Sini Paappanen 2,33, 3) Saaga Mast 2,18.

T7 pituushyppy: 1) Saaga Mast 2,10, 2) Jenna Törmänen 1,64, 3) Sini Paappanen 1,55, 4) Jemina Törmänen 1,44.

P7 60 m: 1) Lauri Alaharju 15,8.

P7 kuulantyöntö: 1) Lauri Alaharju 2,31.

P7 pituushyppy: 1) Lauri Alaharju 1,66.

T9 60 m: 1) Sanni Rutila 10,9, 2) Miisa Räsänen 11,4, 3) Erika Alaharju 11,5, 4) Kaino Nikula 11,8, 5) Veera Nikula 12,0, 6) Jade Törmänen 12,8.

T9 keihäs: 1) Sanni Rutila 9,26, 2) Kaino Nikula 9,22, 3) Jade Törmänen 7,42, 4) Miisa Räsänen 7,01, 5) Veera Nikula 6,80, 6) Vilma Ylöstalo 5,81, 7) Erika Alaharju 5,59.

T9 pituushyppy: 1) Sanni Rutila 3,08, 2) Miisa Räsänen 2,70, 3) Kaino Nikula 2,54, 4) Veera Nikula 2,46, 5) Erika Alaharju 2,37, 6) Vilma Ylöstalo 2,31, 7) Jade Törmänen 2,19.

T11 60 m: 1) Julia Törmänen 10,9, 2) Sara Paappanen 12,1.

T11 kiekonheitto: 1) Julia Törmänen 11,71, 2) Sara Paappanen 7,58.

T11 pituushyppy: 1) Julia Törmänen 2,68, 2) Sara Paappanen 2,12.

P11 60 m: 1) Aapo Rutila 10,7.

P11 kiekonheitto: 1) Aapo Rutila 12,21.

P11 pituushyppy: 1) Aapo Rutila 2,62.

P13 100 m: 1) Jyri Oksanen 17,7, 2) Jere Paappanen 19,3.

P13 keihäs: 1) Jere Paappanen 16,89, 2) Jyri Oksanen 15,65.

P13 kolmiloikka: 1) Jyri Oksanen 6,75, 2) Jere Paappanen 4,99.

T15 100 m: 1) Jasmin Oksanen 16,6.

T15 kiekko: 1) Jenna Lehtinen 19,44.

N kuulantyöntö: 1) Tanja Laakso-Nikula 5,80, 2) Johanna Törmänen 4,36.

M kuulantyöntö: 1) Jani Räsänen 10,70, 2) Jyrki Törmänen 7,89, 3) Ari Anttila 7,71.

Yleisurheilukisojen tulokset 15.8.2013

 

T5 40 m: 1) Iisa-Maria Puonti 12,7, 2) Siiri Juures 16,3.

P5 40 m: 1) Oskari Juures 11,2, 2) Markkus Puonti 25,6.
 

T7 40 m: 1) Jenna Törmänen 9,3, 2) Saaga Mast 10,6, 3) Jemina Törmänen 11,3.

P7 40 m: 1) Eemil Mast 14,4.
 

T9 60 m: 1) Veera Nikula 11,9, 2) Kaino Nikula 12,3.

T11 60 m: 1) JuliaTörmänen 11,8.

P13 100 m: 1) Jyri Oksanen 18,9.
 

Yleisurheilun viikkokisat 8.8.2013

T5 40m: 1) Tiffany Sylvester 11.2, 2) Alexandra Simola 11.5, 3) Iisa-Maria Puonti 11.6,
4) Siiri Juures 16.4,
T5 Pituus: 1) Tiffany Sylvester 1.14, 2) Iisa-Maria Puonti 1.06, 3) Siiri Juures 0.82,
T5 300m: 1) Alexandra Simola 2.13, 2) Iisa-Maria Puonti 2.24, 3) Siiri Juures 2.46,

P5 40m: 1) Oskari Juures 10.7, 2) Markkus Puonti 16.2, 3) Niilo Räsänen 17.9,
P5 Pituus: 1) Oskari Juures 1.87, 2) Markkus Puonti 0.76, 3) Niilo Räsänen 0,35,
P5 300m: 1) Oskari Juures 1.28, 2) Niilo Räsänen 3.03,

T7 40m: 1) Jenna Törmänen 9.2, 2) Saaga Mast 9.3,
T7 Pituus: 1) Saaga Mast 1,85,
T7 300m: 1) Jenna Törmänen 1.31, 2) Saaga Mast 1.42,

P7 40m: 1) Christian Sylvester 8.2;
P7 Pituus: 1) Christian Sylvester 2.05,
P7 300m: 1) Christian Sylvester 1.16,

T9 60m: 1) Miisa Räsänen 12.0, 2) Veera Nikula 12.2, 3) Kaino Nikula 12.3, 4) Mirella
Rekola 13.6,
T9 Kuula (2kg): 1) Miisa Räsänen 4.49, 2) Veera Nikula 4.43, 3) Kaino Nikula 4,24, 4)
Mirella Rekola 3.11,
T9 300m: 1) Veera Nikula 1.10, 2) Miisa Räsänen 1.17, 3) Kaino Nikula 1.18,

T11 60m: 1) Julia Törmänen 11.6,
T11 Kuula (2kg): 1) Julia Törmänen 4.73,
T11 300m: 1) Julia Törmänen 1.17,

P13 100m: 1) Jyri Oksanen 17.0,
P13 Kuula (3kg): 1) Jere Paappanen 6.47, 2) Jyri Oksanen 5.05,
P13 300m: 1) Jyri Oksanen 1.05, 2) Jere Paappanen 1.18,

T15 100m: 1) Jasmin Oksanen 17.2,
T15 300m: 1) Jasmin Oksanen 1.12
 

Artjärven Ahjon yleisurheilukisat 11.7.2013 tulokset:

T5 40 m: 1) Iisa-Maria Puonti 12,6, 2) Alexandra Simola 12,7, 3) Linnea Simola 21,6.

T5 pallo: 1) Alexandra Simola 3,45, 2) Iisa-Maria Puonti 2,84.

P5 40 m: 1) Joni Törmänen 13,9, 2) Eemil Ala-Marttila 14,2, 3) Markkus Puonti 15,7, 4) Niilo Räsänen 18,8, 5) Joel Törmänen 26,7, 6) Joakim Törmänen 31,5.

P5 pallo: 1) Joni Törmänen 4,96, 2) Joakim Törmänen 2,51, 3) Joel Törmänen 2,07, 4) Markkus Puonti 1,81.

T7 40 m: 1) Saaga Mast 11,7.

T7 turbokeihäs: 1) Saaga Mast 4,53.

T7 600 m: 1) Saaga Mast 3.57.

T9 60 m: 1) Miisa Räsänen 11,6, 2) Kaino Nikula 11,7, 3) Veera Nikula 12,0.

T9 kiekko: 1) Kaino Nikula 8,96, 2) Veera Nikula 7,98, 3) Miisa Räsänen 6,85.

T9 600 m: 1) Veera Nikula 2.49, 2) Kaino Nikula 3.04, 3) Miisa Räsänen 3.47.

T11 60 m: 1) Julia Törmänen 11,0.

T11 kiekko: 1) Julia Törmänen 10,12.

T11 600 m: 1) Julia Törmänen 2.48.

P11 60 m: 1) Visa Lehtinen 10,3.

P11 kiekko: 1) Visa Lehtinen 13,21.

P11 600 m: 1) Visa Lehtinen 2.30.

P13 100 m: 1) Joona Lehtinen 15,5, 2) Jyri Oksanen 17,4.

P13 kiekko 1) Jere Paappanen 18,75, 2) Joona Lehtinen 17,53, 3) Jyri Oksanen 12,51.

P13 600 m: 1) Jyri Oksanen 2.38, 2) Jere Paappanen 2.47.

Artjärven Ahjon yleisurheilukisat 4.7.2013 tulokset

T5 40 m: 1) Iisa-Maria Puonti 12,3, 2) Siiri Juures 16,7.

T5 pituus: 1) Iiisa-Maria Puonti 1,15, 2) Siiri Juures 0,68.

P5 40 m: 1) Vilho Virman 10,5, 2) Eemil Ala-Marttila 15,2, 3) Markkus Puonti 16,2, 4) Oskari Juures 17,3.

P5 pituus: 1) Oskari Juures 1,85, 2) Vilho Virman 1,37, 3) Markkus Puonti 0,48.

P5 3000 m: 1) Oskari Juures 23,09, 2) Vilho Virman 25,12.

T7 40 m: 1) Saaga Mast 9,4.

T7 pituus: 1) Saaga Mast 1,95.

T9 60 m: 1) Veera Nikula 11,5, 2) Kaino Nikula 11,8.

T9 korkeus: 1) Kaino Nikula 0,85, 2) Veera Nikula 0,80.

T9 3000 m: 1) Veera Nikula 18,24, 2) Kaino Nikula 20,08.

P9 60 m: 1) Teemu Virman 12,2.

P9 3000 m: 1) Teemu Virman 18,19.

T11 60 m: 1) Tinja Ahtola 11,7, 2) Jannika Hautakoski 11,8.

T11 korkeus: 1) Tinja Ahtola 0,90, 2) Jannika Hautakoski 0,60.

P11 60 m: 1) Visa Lehtinen 10,5.

P11 korkeus: 1) Visa Lehtinen 0,85.

P11 3000 m: 1) Visa Lehtinen 15,55.

P13 100 m: 1) Joona Lehtinen 15,8, 2) Joona Hautakoski 22,0.

P13 korkeus: 1) Joona Lehtinen 1,31.

P13 3000 m: 1) Joona Lehtinen 14,35.

 

Artjärven Ahjon yleisurheilukilpailut 27.6 tulokset

T5 40 m: 1) Alexandra Simola 12,4, 2) Linnea Simola 18,4.

T5 pallo: 1) Alexandra Simola 4,57, 2) Ilona Virman 0,99.

P5 40 m: 1) Herkko Majuri 9,7, 2) Vilho Virman 10,9.

P5 pallo: 1) Herkko Majuri 11,25, 2) Vilho Virman 8,06.

P5 400 m: 1) Vilho Virman 2,34.

T7 40 m: 1) Saaga Mast 8,4, 2) Jenna Törmänen 8,5, 3) Sini Paappanen 8,9.

T7 turbokeihäs: 1) Saaga Mast 5,14, 2) Sini Paappanen 4,81, 3) Jenna Törmänen 4,16.

T7 400 m: 1) Jenna Törmänen 2,12.

P7 40 m: 1) Lauri Alaharju 11,9.

P7 turbokeihäs: 1) Lauri Alaharju 3,20.

P7 400 m: 1) Lauri Alaharju 2,45.

T9 60 m: 1) Kaino Nikula 11,3, 2) Erika Alaharju 11,8, 3) Veera Nikula 12,0, 4) Jade Törmänen 13,1.

T9 kuula (2kg): 1) Kaino Nikula 4,38, 2) Veera Nikula 4,00, 3) Erika Alaharju 3,23, 4) Jade Törmänen 2,97.

T9 400 m: 1) Veera Nikula 1,42, 2) Erika Alaharju 1,50, 3) Kaino Nikula 1,51, 4) Jade Törmänen 2,23.

P9 60 m: 1) Teemu Virman 12,2.

P9 kuula (2kg): 1) Teemu Virman 3,81.

P9 400 m: 1) Teemu Virman 1,43.

T11 60 m: 1) Sara Paappanen 12,1.

T11 kuula (2kg): 1) Sara Paappanen 3,26.

P11 60 m: 1) Visa Lehtinen 10,3.

P11 kuula (2kg): 1) Visa Lehtinen 6,13.

P11 400 m: 1) Visa Lehtinen 1,29.

P13 100 m: 1) Joona Lehtinen 15,8, 2) Jyri Oksanen 16,8, 3) Jere Paappanen 20,7.

P13 kuula (2,5kg): 1) Joona Lehtinen 7,85, 2) Jere Paappanen 7,32, 3) Jyri Oksanen 7,01.

P13 400 m: 1) Joona Lehtinen 1,20, 2) Jyri Oksanen 1,31.

 

Artjärven Ahjon yleisurheilukilpailut 13.6.2013 tulokset

T5 40 m: 1) Iisa-Maria Puonti 11,0.

T5 pituus: 1) Iisa-Maria Puonti 1,05.

P5 40 m: 1) Eemil Ala-Marttila 17,1, 2) Markkus Puonti 18,1.

P5 pituus: 1) Eemil Ala-Marttila 1,10, 2) Markkus Puonti 0,50.

T7 40 m: 1) Saaga Mast 8,7, 2) Sini Paappanen 8,9.

T7 pituus: 1) Saaga Mast 2,02, 2) Sini Paappanen 1,70.

T7 1000 m: 1) Sini Paappanen 7,14.

P7 40 m: 1) Lauri Alaharju 19,3.

T9 60 m: 1) Sanni Rutila 10,5, 2) Kaino Nikula 11,4, 3) Erika Alaharju 11,7, 4) Veera Nikula 12,2, 5) Jade Törmänen 13,4.

T9 keihäs: 1) Veera Nikula 8,98, 2) Sanni Rutila 7,51, 3) Kaino Nikula 7,32, 4) Erika Alaharju 6,63, 5) Jade Törmänen 5,65.

T9 1000 m: 1) Sanni Rutila 5,14, 2) Veera Nikula 6,05, 3) Kaino Nikula 6,08, 4) Jade Törmänen 7,12.

T11 60 m: 1) Julia Törmänen 11,4, 2) Sara Paappanen 12,2, 3) Maria Kokkonen 13,3.

T11 pituus: 1) Julia Törmänen 2,61, 2) Sara Paappanen 1,83, 3) Maria Kokkonen 1,75.

T11 1000 m: 1) Julia Törmänen 5,44, 2) Sara Paappanen 6,37.

T13 100 m: 1) Jasmin Oksanen 17,2.

T13 pituus: 1) Jasmin Oksanen 2,28.

T13 1000 m: 1) Jasmin Oksanen 5,26.

P13 100 m: 1) Jere Paappanen 19,1.

P13 pituus: 1) Jere Paappanen 2,58.

P13 1000 m: 1) Jere Paappanen 6,24.

T15 keihäs: 1) Jenna Lehtinen 14,25.

Artjärven Ahjon yleisurheilukisojen tulokset 4.6.2013

T5 40 m: 1) Alexandra Simola 12,3, 2) Iisa-Maria Puonti 13,9, 3) Linnea Simola 21,2.

T5 pallo: 1) Iisa-Maria Puonti 5,25.

P5 40 m: 1) Joni Törmänen 12,1, 2) Eemil Ala-Marttila 15,0, 3) Joel Törmänen 16,4, 4) Markkus Puonti 18,2, 5) Joakim Törmänen 28,0.

P5 pallo: 1) Joni Törmänen 5,21, 2) Markkus Puonti 2,40.

P5 600 m: 1) Joni Törmänen 5.37,0.

T7 40 m: 1) Saaga Mast 8,0, 2) Jenna Törmänen 8,6, 3) Sini Paappanen 8,8, 4) Jemina Törmänen 10,4.

T7 turbokeihäs: 1) Saaga Mast 5,84, 2) Sini Paappanen 4,78, 3) Jenna Törmänen 4,20, 4) Jemina Törmänen 2,76.

T7 600 m: 1) Jenna Törmänen 3.45,9, 2) Sini Paappanen 4.00,4, 3) Jemina Törmänen 5.31,8.

P7 40 m: 1) Lauri Alaharju 10,6.

P7 turbokeihäs: 1) Lauri Alaharju 5,48.

P7 600 m: 1) Lauri Alaharju 3.57,3.

T9 60 m: 1) Erika Alaharju 11,9, 2) Veera Nikula 12,2, 3) Kaino Nikula 12,9, 4) Jade Törmänen 13,4.

T9 kiekko (600g): 1) Kaino Nikula 7,55, 2) Veera Nikula 6,95, 3) Erika Alaharju 6,61, 4) Jade Törmänen 5,96.

T9 600 m: 1) Veera Nikula 3.12,2, 2) Erika Alaharju 3.24,7, 3) Kaino Nikula 3.31,9, 4) Jade Törmänen 4.41,1.

T15 kiekko (600g): 1) Jenna Lehtinen 9,46.

T15 600 m: 1) Jenna Lehtinen 2.49,6.

 

Artjärven Ahjon maastojuoksut 30.5.2013 tulokset

T5 300 m: 1) Iisa-Maria Puonti 2.22, 2) Linnea Simola 2.37, 2) Alexandra Simola 2.37.

P5 300 m: 1) Markkus Puonti 2.39.

T7 600 m: 1) Jenna Törmänen 2.50, 2) Sini Paappanen 3.02, 3) Jemina Törmänen 3.11.

T9 900 m: 1) Veera Nikula 4.58, 2) Jade Törmänen 7.25.

T11 900 m: 1) Sara Paappanen 6.25.

P11 900 m: 1) Visa Lehtinen 4.21.

P13 1800 m: 1) Jere Paappanen 13.50.

 

Artjärven Ahjon maastojuoksut 16.5.2013 tulokset

P5 300 m: 1) Oskari Juures 1.26.

T7 600 m: 1) Jenna Törmänen 3.22, 2) Saaga Mast 3.47, 3) Jemina Törmänen 4.00.

T9 900 m : 1) Veera Nikula 5.08, 2) Kaino Nikula 5.49, 3) Jade Törmänen 6.52.

T11 900 m: 1) Julia Törmänen 5.04.

T15 1800 m: 1) Jasmin Oksanen 12.47.

 

Artjärven Ahjon maastojuoksut 9.5.2013 tulokset

T5 300 m: 1) Linnea Simola 2.45, 2) Alexandra Simola 2.56.

T7 600 m: 1) Veera Nikula 2.35, 2) Saaga Mast 3.18.

T9 900 m: 1) Kaino Nikula 5.42.

P11 900 m: 1) Visa Lehtinen 4.39.

 

 

Artjärven Ahjon maastojuoksut 2.5.2013 tulokset

T5 300 m: 1) Iisa-Maria Puonti 2.02.

P5 300 m: 1) Markkus Puonti 2.55.

T7 600 m: 1) Veera Nikula 2.26, 2) Saaga Mast 3.14.

P7 600 m: 1) Lauri Alaharju 4.14.

T9 900 m: 1) Sanni Rutila 4.45, 2) Kaino Nikula 5.26.

P11 900 m: 1) Mikael Schneider 3.55, 2) Visa Lehtinen 4.34, 3) Aapo Rutila 6.28.

P13 1800 m: 1) Joona Lehtinen 8.23.

P15 1800 m: 1) Eetu Järventausta 8.19.
 

Artjärven Ahjon mestaruuskisojen tulokset 23.8.2012

 

T5 40 m: 1) Saaga Mast 10,2, 2) Jemina Törmänen 10,6, 3) Alexandra Simola 12,8, 4) Iisa-Maria Puonti 14,6.

T5 pituus: 1) Saaga Mast 1,57, 2) Jemina Törmänen 1,31, 3) Iisa-Maria Puonti 0,83.

T5 pallo: 1) Saaga Mast 6,86, 2) Alexandra Simola 3,65, 3) Jemina Törmänen 3,47, 4) Iisa-Maria Puonti 3,22.

 

P5 40 m: 1) Julius Luukka 10,5, 2) Lauri Alaharju 11,1, 3) Markkus Puonti 42,9.

P5 pituus: 1) Julius Luukka 1,45, 2) Lauri Alaharju 1,25, 3) Markkus Puonti 0,29.

P5 pallo: 1) Julius Luukka 9,16, 2) Lauri Alaharju 8,10, 3) Markkus Puonti 0,76.

 

T7 40 m: 1) Veera Nikula 12,5, 2) Ella-Roosa Luukka 12,8, 3) Jade Törmänen 13,8, 4) Jenna Törmänen 14,1, 5) Sini Paappanen 14,2.

T7 kuula: 1) Veera Nikula 3,55, 2) Ella-Roosa Luukka 2,33, 3) Jade Törmänen 2,18, 4) Jenna Törmänen 1,96, 5) Sini Paappanen 1,53.

T7 pituus: 1) Veera Nikula 2,01, 2) Ella-Roosa Luukka 1,88, 3) Jade Törmänen 1,65, 4) Jenna Törmänen 1,64, 5) Sini Paappanen 1,56.

 

T9 60 m: 1) Sanni Rutila 10,7, 2) Julia Törmänen 10,8, 3) Kaino Nikula 12,2, 4) Erika Alaharju 13,0.

T9 pituus: 1) Sanni Rutila 2,80, 2) Julia Törmänen 2,51. 3) Kaino Nikula 2,24, 4) Erika Alaharju 2,02, 5) Sara Paappanen 1,58.

T9 keihäs: 1) Kaino Nikula 7,56, 2) Erika Alaharju 7,19, 3) Julia Törmänen 6,49, 4) Sanni Rutila 5,18, 5) Sara Paappanen 4,88.

 

P9 60 m: 1) Visa Lehtinen 10,8, 2) Topi Pitkänen 11,6.

P9 pituus 1) Visa Lehtinen 2,66, 2) Topi Pitkänen 2,36.

P9 keihäs: 1) Visa Lehtinen 15,33, 2) Topi Pitkänen  10,54.

 

P11 60 m: 1) Mikael Shneider 10,4, 2) Tatu Teitto 11,6, 3) Aapo Rutila 11,7, 3) Mikko Niittynen 11,7.

P11 pituus: 1) Mikael Shneider 3,12, 2) Tatu Teitto 2,20, 3) Aapo Rutila 2,07.

P11 kiekko: 1) Mikael Shneider 15,65, 2) Mikko Niittynen 11,80, 3) Tatu Teitto 11,70, 4) Aapo Rutila 11,13.

 

T13 100 m: 1) Jasmin Oksanen 18,2.

 

P13 100 m: 1) Joona Lehtinen 14,8.

P13 keihäs: 1) Joona Lehtinen 25,15.

P13 kolmiloikka: 1) Joona Lehtinen 8,35.

 

T15 kiekko: 1) Jenna Lehtinen 17,49.

 

P15 100 m: 1) Eetu Järventausta 14,7, 2) Juho Kyöstilä 14,8.

P15 korkeus 1) Eetu Järventausta 1,40, 2) Juho Kyöstilä 1,35.

 

N19 100 m: 1) Saana Rutila 15,5.

N19 korkeus: 1) Saana Rutila 1,05.

N19 kiekko: 1) Saana Rutila 10,65.

 

N kuula: 1) Salla Lepistö 6,83, 2) Tanja Laakso-Nikula 5,90.

 

 

 

Artjärven Ahjon yleisurheilukisojen tulokset 16.8

 

 

T5 40 m: 1) Saaga Mast 10,5, 2) Helmi Pekko 11,2, 3) Alexandra Simola 13,5, 4) Iisa-Maria Puonti15,3.

T5 Pituus: 1) Saaga Mast 1,78, 2) Helmi Pekko 1,42, 3) Iisa-Maria Puonti 0,94, 4) Jade Kuisma 0,70, 5) Lahja Pekko 0,68, 6) Alexandra Simola 0,63.

 

P5 40 m: 1) Nino Kuisma 11,0, 2) Lauri Alaharju 12,9, 3) Markkus Puonti 39,5.

P5 Pituus: 1) Lauri Alaharju 1,31, 2) Nino Kuisma 0,28, 3) Markkus Puonti 0,25.

 

T7 60 m: 1) Veera Nikula 12,9.

T7Pituus: 1) Veera Nikula 2,15.

T7 800 m: 1) Veera Nikula 4,19.

 

T9 60 m: 1) Erika Alaharju 12,1, 2) Kaino Nikula 12,3.

T9 korkeus: 1) Kaino Nikula 0,70, 2) Erika Alaharju 0,70.

T9 800 m: 1) Kaino Nikula 4,48, 2) Erika Alaharju 4,33.

 

P9 60 m: 1) Visa Lehtinen 10,9, 2) Topi Pitkänen 11,8, 3) Onni Pekko 12,0.

P9 korkeus: 1) Visa Lehtinen 0,85, 2) Topi Pitkänen 0,75, 3) Onni Pekko 0,75.

P9 800 m: 1) Visa Lehtinen 3,29, 2) Topi Pitkänen 3,48, 3) Onni Pekko 4,07.

 

P13 korkeus: 1) Joona Lehtinen 1,15.

 

P15 korkeus: 1) Aatu Korkula 1,05.

 

 

 

Artjärven Ahjon yleisurheilukisojen tulokset 9.8.2012

 

 

T5 40 m: 1) Saaga Mast 10,7, 2) Iisa-Maria Puonti 15,6.

T5 pallo: 1) Saaga Mast 7,78,  2) Iisa-Maria Puonti 3,33.

 

P5 40 m: 1) Julius Luukka 10,7, 2) Lauri Alaharju 11,5, 3) Vilho Wirman 15,8, 4) Antto Nieminen 21,9, 5) Markkus Puonti 48,0.

P5 pallo: 1) Vilho Wirman 9,82, 2) Julius Luukka 8,99, 3) Lauri Alaharju 7,72, 4) Antto Nieminen 2,22, 5) Markku Puonti 1,55.

P5 1500 m: 1) Vilho Wirman 14,46.

 

T7 60 m: 1) Ella-Roosa Luukka 12,8, 2) Veera Nikula 12,9, 3) Jade Törmänen 13,8, 4) Jenna Törmänen 14,8.

T7 turbokeihäs: 1) Veera Nikula  6,23, 2) Jade Törmänen 4,60.

T7 1500 m: 1) Veera Nikula 8,34.

 

P7 60 m: 1) Teemu Wirman 13,2.

P7 turbokeihäs: 1) Teemu Wirman 7,99.

P7 1500 m: 1) Teemu Wirman 8,05.

 

T9 60 m: 1) Julia Törmänen 11,1, 2) Kaino Nikula 12,2, 3) Erika Alaharju 13,5.

T9 pituus: 1) Julia Törmänen 2,43, 2) Kaino Nikula 2,26, 3) Erika Alaharju 2,18.

T9 1500 m: 1) Julia Törmänen 8,33, 2) Erika Alaharju 9,25, 3) Kaino Nikula 9,33.

 

P9 60 m: 1) Visa Lehtinen 11,1, 2) Topi Pitkänen 12,7.

P9 pituus: 1) Visa Lehtinen 2,79, 2) Topi Pitkänen 2,54.

P9 3000 m: 1) Visa Lehtinen 15,57, 2) Topi Pitkänen 16,55.

 

T13 3000 m: 1) Jasmin Oksanen 19,03.

 

P13 100 m: 1) Joona Lehtinen 15,6.

P13 kuula (2,5kg):  1) Joona Lehtinen 8,00.

P13 3000 m: 1) Joona Lehtinen 13,35.

 

T15 kuula (2,5kg):  1) Jenna Lehtinen 7,03.

 

P15 kuula (3kg): 1) Aatu Korkkula 9,07.

 

N 19 100 m: 1) Saana Rutila 16,2.

N 19 kuula (4kg): 1) Saana Rutila  4,79.

 

 

 

Artjärven Ahjon yleisurheilu kisat 2.8.2012

 

 

T5 40 m: 1) Saaga Mast 9,7, 2) Tiffany Sylvester 11,5, 3) Alexandra Simola 13,0, 4) Iisa Maria Puonti 15,9.

T5 pituus: 1) Saaga Mast 1,66, 2) Tiffany Sylvester 0,92, 3) Alexandra Simola 0,81 4) Iisa Maria Puonti 0,72.

 

P5 40 m: 1) Kristian Sylvester 9,1, 2) Lauri Alaharju 10,7, 3) Markkus Puonti 41,3.

P5 pituus: 1) Kristian Sylvester 1,77, 2) Lauri Alaharju 1,18, 3) Markkus Puonti 0,36.

 

T7 60 m: 1) Veera Nikula 12,9.

T7 pituus: 1) Veera Nikula 2,10.

T7 400 m: 1) Veera Nikula 1,49.

 

T9 60 m: 1) Julia Törmänen 11,3, 2) Kaino Nikula 12,1, 3) Sara Paappanen 12,5, 4) Erika Alaharju 12,8.

T9 kuula: 1) Maria Kokkonen 3,89, 2) Kaino Nikula 3,38, 3) Erika Alaharju 2,73.

T9 400 m: 1) Julia Törmänen 1,47, 2) Sara Paappanen 1,49, 3) Kaino Nikula 1,56, 4) Erika Alaharju 2,03, 5) Maria Kokkonen 2,18.

 

P11 60 m: 1) Jere Paappanen 12,1.

P11 kuula: 1) Jere Paappanen 7,40.

P11 400 m: 1) Jere Paappanen 1,48.

 

P13 100 m: 1) Jyri Oksanen 17,0.

P13 400 m: 1) Jyri Oksanen 1,41.

 

N19 100 m: 1) Saana Rutila 15,7.

N19 pituus: 1) Saana Rutila 3,56.

N19 400 m: 1) Saana Rutila 1,18.

 

 

 

Artjärven Ahjon yleisurheilukisojen tulokset 26.7.2012

 

 

T5 40 m: 1) Saaga Mast 9,7, 2) Alexandra Simola 13,5, 3) Iisa Maria Puonti 16,5. 

T5 pallo: 1) Saaga Mast 6,36, 2) Alexandra Simola 3,89, 3) Iisa Maria Puonti 3,60.

 

P5 40 m: 1) Kristian Sylvester 9,8, 2) Julius Luukka 11,6, 3) Lauri Alaharju 14,9,
              4) Olli Kokkonen 23,2, 5) Markkus Puonti 40,7.

P5 pallo: 1) Julius Luukka 9,28, 2) Kristian Sylvester 7,77, 3) Lauri Alaharju 7,42,
              4) Markkus Puonti 0,87.

 

T7 60 m:  1) Veera Nikula 13, 1) Ella Roosa Luukka 13.

T7 turbokeihäs: 1) Veera Nikula 6,66.

T7 1000 m: 1) Veera Nikula 5,31.

 

P7 60 m: 1) Ilari Kokkonen 19,9.

 

T9 200 m: 1) Kaino Nikula 45,6, 2) Erika Alaharju 51,7.

T9 keihäs: 1) Kaino Nikula 8,42, 2) Erika Alaharju 7,75.

T9 1000 m: 1) Erika Alaharju 6,05, 2) Kaino Nikula 6,10.

 

P9 200 m: 1) Visa Lehtinen 34,1, 2) Topi Pitkänen 44,9.

P9 keihäs: 1) Visa Lehtinen 14,0, 2) Topi Pitkänen 9,69.

P9 1000 m: 1) Visa Lehtinen 4,17.

 

P11 200 m: 1) Jere Paappanen 42,1.

P11 keihäs: 1) Jere Paappanen 18,36.

 

P13 200 m: 1) Joona Lehtinen 33,1, 2) Jyri Oksanen 38,4.

P13 keihäs: 1) Joona Lehtinen 27,01.

P13 1000 m: 1) Jyri Oksanen 4,29.

 

T15 keihäs: 1) Jenna Lehtinen 13,71.

 

P15  200 m: 1) Eetu Järventausta 30,6.

P15 keihäs: 1) Aatu Korkkula 27,01, 2) Eetu Järventausta 22,51.

P15 1000 m: 1) Eetu Järventausta 3,35.

 

 

 

Artjärven Ahjon yleisurheilukisojen tulokset 19.7.2012

 

 

T5 40 m: 1) Iisa Maria Puonti 16,8.

T5 pituus: 1) Iisa Maria Puonti 0,68.

 

 

P5 40 m: 1) Kristian Sylvester 10,6 , 2) Julius Luukka 11,3 , 3) Ukko Ojala 14,2 , 4) Markkus Puonti 52,5.

P5 pituus: 1) Julius Luukka 1,69 , 2) Ukko Ojala 1,24 , 3) Kristian Sylvester 1,20.

 

T7 60 m: 1) Ella Roosa Luukka 12,5 , 2) Veera Nikula 13,4 , 3) Sini Paappanen 14,1.

T7 pituus: 1) Veera Nikula 2,01 , 2) Ella Roosa Luukka 1,80 , 3) Sini Paappanen 1,29.

T7 1500 m: 1) Veera Nikula 9,32.

 

T9 60 m: 1) Julia Törmänen 11,1 , 2) Kaino Nikula 12,4 , 2) Sara Paappanen 12,4.

T9 korkeus: 1) Kaino Nikula 0,80.

T9 1500 m: 1) Julia Törmänen 8,32 2) , Sara Paappanen 9,53.

 

P9 60 m: 1) Visa Lehtinen  10,5.

P9 korkeus: 1) Visa Lehtinen 0,80.

P9 1500 m: 1) Visa Lehtinen 7,02.

 

P11 60 m: 1) Jere Paappanen  12,6.

P1500 m: 1) Jere Paappanen 9,24.

 

T13 100 m: 1) Julia Sevon 16,1.

T13 korkeus: 1) Julia Sevon 1,10.

T13 1500 m: 1) Julia Sevon 7,40 2) , Jasmin Oksanen 9,25.

 

P13 100 m: 1) Joona Lehtinen 15,8 , 2) Tommi Kuparinen 16,5 , 3) Leo Jarva 16,6.

P13 korkeus: 1) Joona Lehtinen 1,10 , 2) Leo Jarva 1,05.

P13 1500 m: 1) Joona Lehtinen 6,29 , 2) Leo Jarva 7,15.

 

P15 100 m: 1) Eetu Järventausta 15,4.

P15 korkeus: 1) Eetu Järventausta 1,40.

P15 1500 m: 1) Eetu Järventausta 6,05.

 

 

 

Yleisurheilukisojen tulokset 6.7.2012

 

 

T5 40 m: 1) Saaga Mast 10,3, 2) Iida Avelin 12,1, 3) Alexandra Simola 14,1, 4) Iisa Maria Puonti 15,7.

T5 pituus: 1) Saaga Mast 1,75, 2) Iida Avelin 1,04, 3) Iisa Maria Puonti 0,85.

 

P5 40 m: 1) Julius Luukka 11,0, 2) Luka Lindström 12,6, 3) Markkus Puonti 36,3, 4) Väinö Avelin 47,1.

P5 pituus: 1) Julius Luukka 1,11, 2) Luka Lindström 0,91 3) Markkus Puonti 0,25

 

T7 60 m: 1) Ella – Roosa Luukka 12,8, 2) Veera Nikula 13,1.

T7 turbokeihäs: 1) Veera Nikula 4,40, 2) Ella – Roosa Luukka 3,52.

T7 1000 m: 1) Veera Nikula 5,36.

 

P7 60 m: 1) Lauri Lindström 12,7.

P7 turbokeihäs: 1) Lauri Lindström 10,14.

P7 1000 m: 1) Lauri Lindström 5,17.

 

T9 60 m: 1) Kaino Nikula 11,8.

T9 pituus: 1) Kaino Nikula 2,31.

T9 1000 m: 1) Kaino Nikula 5,45.

 

P9 60 m: 1) Visa Lehtinen 11,1.

P9 pituus: 1) Visa  Lehtinen 2,77.

P9 1000 m: 1) Visa Lehtinen 4,58.

 

P13 kiekko: 1) Joona Lehtinen 18,88.

 

T15 kiekko: 1) Jenna Lehtinen 18,52.

 

P15 100 m: 1) Eetu Järventausta 14,6.

P15 kiekko: 1) Eetu Järventausta 20,72.

P15 1000 m: 1) Eetu Järventausta 3,39.

 

Viikkokisat 28.06.2012. Tulokset:

 

 

T5 40 m: 1) Saaga Mast 10,9, 2) Alexandra Simola 12,2, 3) Iida Avelin 15,0, 4) Iisa Maria Puonti 15,7.

T5 pallo: 1) Saaga Mast 5,43, 2) Iisa Maria Puonti 4,49, 3) Alexandra Simola 4,23.

T5 400 m: 1) Saaga Mast 2,20.

 

P5 40 m: 1) Olli Kokkonen 19,7.

 

T7 60 m: 1) Veera Nikula 12,9.

T7 pituus: 1) Veera Nikula 2,00.

T7 400 m: 1) Veera Nikula 1,51, 2) Sini Paappanen 2,10.            

 

P7 60 m: 1) Ilari Kokkonen 15,2.

P7 pallo: 1) Ilari Kokkonen 3,23.

 

T9 60 m: 1) Kaino Nikula  12,57.

T9 keihäs: 1) Kaino Nikula 6,87,  2) Sara Paappanen 5,65 .

T9 400 m: 1) Kaino Nikula 1,6.

 

P9 60 m: 1) Visa Lehtinen 10,9, 2) Topi Pitkänen 12,6.

P9 keihäs: 1) Visa Lehtinen 15,97, 2) Topi Pitkänen 8,97 ,

P9 400 m: 1) Visa Lehtinen 1,38, 2) Topi Pitkänen 1,49.

 

P11 pituus: 1) Jere Paappanen 2,50.

 

P13 100 m: 1) Joona Lehtinen 15,2.

P13 pituus: 1) Joona Lehtinen 3,70.

P13 400 m: 1) Joona Lehtinen 1,28.

 

P15 100 m: 1) Eetu Järventausta 15.0

P15 pituus: 1) Aatu Korkkula 3,93 , 2) Eetu Järventausta 3,54.

 

 

 

Karjalan maraton Artjärvellä 16.6.2012. Tulokset.

 

Nuorten maili (1600 m)

P11 1) Juho Innanen, Valkealan karjalaseura  7,32  2) Veikko Laakso, Suurjaakkimalaiset  7,53 3) Konsta Toivomäki, Nurmijärven Karjala-seura  8,30

P13 1) Lauri Kiuru Pyhtään Karjalalaiset 7,12

 

T15 1) Olga Sevelius, Porvoon Karjala-seura 8,03

 

 

Karjalan maraton (16,2 km)

 

Naiset yleinen 1) Josefiina Aalto, Artjärven Karjalaiset 1.24,13

 

N35 1) Milla Kuosmanen, Suurjaakkimalaiset 1.24,38

 

N45 1) Virpi Kiuru-Frantsi, Pyhtään Karjalaiset 1.23,33

 

N50 1) Pirjo Arminen, Orimattilan Karjalaiset 2.09,35

 

N55 1) Sisko Hiltunen, Hauhon Karjalaiset 1.21,47

 

N60 1) Raija Siira, Orimattilan Karjalaiset 2.09,35

 

N65 1) Leena Kosonen, 1.23,20 2) Mirja Valkeapää, Valkeakosken Karjalaiset  1.34,33

 

N70 1) Anneli Lantto, Joroisten Karjala-Seura 1.49,10 2) Leena Kaartinen, Lahden Torkkelin Kilta 1.56,51 3) Asta Hilska, Orimattilan Karjalaiset 1.59,33

                                                                                                                                                            

Miehet yleinen 1) Vesa Sinisalo, Orimattilan Karjalaiset  1.12,26 2) Sami Soinoja, Orimattilan Karjalaiset 1.15,30 3) Samuli Kyöstilä, Orimattilan Karjalaiset 1.16,44 4) Mika Järvinen, Orimattilan Karjalaiset 1.17,09 5) Eemil Hyppänen, Utin Karjalaiset 1.19,34 6) Pekka Rauhala, Orimattilan Karjalaiset 1.26,57 7) Niko Pyötsiä, Utin Karjalaiset 1.37,17

 

M45 1) Pasi Heinonen, Keuruun karjalaisseura 1.03,47 2) Mikko Innanen, Valkealan Karjalaseura 1.20,27

 

M 55 1) Viljo Kirjavainen, Hauhon Karjalaiset 1.05,50 2) Timo Mykrä, Kannaksen Mykrät-sukuseura 1.15,19 3) Kari Kaarnaoja, Imatran seudun Karjalaiset 1.22,52

 

M60 1) Eljas Hietanen, Porvoon Karjala-seura 1.16,24 2) Lasse Koskinen, Artjärven Karjalaiset 1.37,18 3) Taisto Siira, Artjärven Karjalaiset 1.49,10 4) Jouni Särkijärvi, Suomen Koivistoseura 2.05,50

 

M65 1) Pekka Kiviharju, Hämeenlinnan Karjalaiset 1.20,50 2) Pekka Lantto, Joroisten Karjalaseura 1.26,19 3) Kalevi Mikkonen, Savonlinnan Karjalaseura 1.28,48 4) Martti Hotanen, Seiskariseura  1.30,17

 

M70 1) Lasse Tukonen, Artjärven Karjalaiset 1.26,23

 

 14.6.2012 yleisurheilukisojen tulokset:  

 

T5 40m: 1)Saaga Mast 9,97 2)Jemina Törmänen 11,37 3)Alexandra Simola 12,56 4)Iisa-Maria Puonti 17,58 

T5 pituus: 1)Saaga Mast 1,57 2)Jemina Törmänen 1,39 3)Alexandra Simola 0.97 4)Iisa-Maria Puonti 0,85

 

P5 40m: 1)Lauri Alaharju 12,29 2)Vilho Virman 14,93 3)Joni Törmänen 15,33 4)Arttu Aulinen 19,23
            5)Antton Nieminen 25,32 6)Markkus Puonti 45,49 

P5 pituus: 1)Vilho Virman 1,33 2)Lauri Alaharju 1,25 3)Antton Nieminen 0,40

 

T7 60m: 1)Veera Nikula 13,37 2)Jenna Törmänen 14,67  

T7 turbokeihäs: 1)Veera Nikula 5,15 2)Vuokko Pylväs 4,61 

T7 600m: 1)Veera Nikula 3,12 2)Vuokko Pylväs 3,59

 

P7 60m: 1)Teemu Virman 12,97 

P7 turbokeihäs: 1)Tapio Pylväs 7,24 2)Teemu Virman 6,83 

P7 600m: 1)Teemu Virman 3,05

 

T9 60m: 1)Julia Törmänen 11,05 2)Kaino Nikula 12,46 3)Erika Alaharju 12,51 4)Vilja Sovijärvi 13,51 

T9 kuula: 1)Kaino Nikula 3,16 2)Erika Alaharju 2,80 3)Vilja Sovijärvi 2,63 

T9 600m: 1)Julia Törmänen 2,40 2)Kaino Nikula 3,15 3)Erika Alaharju 3,30 4)Vilja Sovijärvi 3,44

 

P9 60m: 1)Visa Lehtinen 10,35 2)Krister Kalliola 12,57 3)Atte Aulinen 12,94 

P9 kuula: 1)Visa Lehtinen 4,43  

P9 600m: 1)Visa Lehtinen 2,26

 

P11 60m: 1)Luukas Vaara 9,95 2)Jere Paappanen 12,98  

P11 kuula: 1)Luukas Vaara 9,28 2)Jere Paappanen 6,33 

P11 600m: 1)Luukas Vaara 2,06 2)Jere Paappanen 3,01

 

P13 100m: 1)Joona Lehtinen 15,24  

P13 korkeus: 1)Joona Lehtinen 1,20 

P13 600m: 1)Joona Lehtinen 2,05

 

T15 100m: 1)Jenna Lehtinen 17,32 

T15 600m: 1)Jenna Lehtinen 2,43

 

P15 korkeus: 1)Aatu Korkkula 1,10

 

T19 100m: 1)Saana Rutila 16,17 

T19 600m: 1)Saana Rutila 2,23

 

5.6.2012 yleisurheilukisojen tulokset :

 

 

T5 40m: 1)Alexandra Simola 16,0 2) Iisa-Maria Puonti 19,6 

T5 pallon heitto: 1)Iisa-Maria Puonti 4,06 2)Alexandra Simola 3,25 

P5 40m: 1)Lauri Alaharju 22,3 2)Markkus Puonti 51,1 

P5 pallon heitto: 1)Lauri Alaharju 7,70 2)Markkus Puonti 0,50

 

T7 60m: 1)Veera Nikula 13,7  

T7 pituus: 1)Veera Nikula 1,75 

T7 1000m: 1)Veera Nikula 5,49

 

T9 60m: 1)Sanni Rutila 11,9 2)Kaino Nikula 13,0 3) Erika Alaharju 14,1 

T9 pituus: 1)Sanni Rutila 2.31 2)Kaino Nikula 2.06 3)Erika Alaharju 1.95 

T9 1000m: 1)Sanni Rutila 5,18 2)Kaino Nikula 5,52

 

P9 60m: 1)Visa Lehtinen 11,1 2)Topi Pitkänen 12,2 

P9 pituus: 1)Visa Lehtinen 2.90 2)Topi Pitkänen 2.53 

P9 1000m: 1)Visa Lehtinen 4.37

 

P11 keihäs (400g): 1)Aapo Rutila 9.01 

P13 100m: 1)Joona Lehtinen 15,7 

P13 keihäs (400g) : 1)Joona Lehtinen 25.60 

P13 1000m: 1)Joona Lehtinen 3.56

 

T15 100m: 1)Jenna Lehtinen 17,3 

T15 keihäs (400g): 1)Jenna Lehtinen 13.82 

P15 keihäs (600g): 1) Aatu Korkkula 27.68 

P17 keihäs (700g): 1)Vili Lehtinen 31.33

MAASTOJUOKSUT 31.05.2012

 

T5 300m: 1)Alexandra Simola 2.34

T7 600m: 1)Veera Nikula 2.55

T9 900m: 1)Sanni Rutila 4.59 2)Kaino Nikula 5.27

 

P9 900m: 1)Visa Lehtinen 4.13

P13 1800m: 1)Joona Lehtinen 8.29

 

T15 1800m: 1)Jenna Lehtinen 12.52

Yleinen 900m: 1)Jukka Rutila 5.07

 

MAASTOJUOKSUT 24.05.2012

 

T5 300m: 1)Sini Paappanen 1.37 2)Alexandra Simola 3.25 

T7 600m: 1)Veera Nikula 3.22 

T9 900m: 1)Sanni Rutila 5.31 2)Kaino Nikula 5.39 3)Sara Paappanen 6.07
 

P9 900m: 1)Visa Lehtinen 4.21 

P11 900m: 1)Jere Paappanen 5.58 

P13 900m: 1)Joona Lehtinen 3.56 

M-yl 900m: 1)Jukka Rutila 5.36

MAASTOJUOKSUT 18.05.2012:

 

P9  900m 1)Visa Lehtinen 4.20  

P13 1800m 1)Joona Lehtinen  7.39  

P15 1800m 1) Eetu Järventausta 7.35

Maastojuoksut 11.5.2012:

 

T5 300m 1) Alexandra Simola 2.30
T15 1800m 1) Jenna Lehtinen 12.45

P15 1800m 1) Eetu Järventausta 7.50, 2) Patrik Hömppi 9.27

 

Maastojuoksut 3.5.2012

T9 900m 1) Sanni Rutila 5.42
P9 900 m 1) Visa Lehtinen 4.29
P13 1800m 1) Joona Lehtinen 8.39
T15 1800m 1) Jenna Lehtinen 13.46
M-yl 900m 1) Jukka Rutila 5.44

 

HALLIKISAT 29.12.2011

Lajit: 30m, turbokeihäs ja vauhditon pituushyppy.

T14 1) Jenna Lehtinen (5.6, 10.80, 1.60)

P14 1) Aatu Korkkula (5.0, 13.44, 1.90)

T12 1) Jasmin Oksanen (5.7, 6.63, 1.23)

P12 1) Jyri Oksanen (5.4, 13.87, 1.81)

T10 1) Vilma Vilberg (5.8, 6.91, 1.45) 2) Janette Lankila (6.1, -, - )

P10 1) Jere Paappanen (6.0, 18.97, 1.47) 2) Aapo Rutila (6.1, 8.56, 1.59)

T8 1) Jesica Lankila (6.1, 5.89, 1.25) 2) Sara Paappanen (6.5, 5.75, 1.19) 3) Sanni Rutila (6.5, 4.71, 1.21)

P8 1) Aatu Vilberg (6.9, 7.52, 1.12) 2) Jaakko Haarala (7.0, 5.03, 0.97)

T6 1) Sini Paappanen (8.5, 3.44, 1.00) Jenna Törmänen (8.4, 3.23, 0.82) Jenni Haarala (8.0, 2.50, 0.79)

P6 1) Eetu Vilberg (6.3, 4.97, 1.19)

T4 1) Jemina Törmänen (8.6, 2.18, 076)

P4 1) Joel Törmänen (dnf, 1.10, -) 2) Joni Törmänen (dns, -, -)

Ahjon mestaruuskisat 18.8.2011

P5 40m: 1) Lauri Alaharju 12,6 2) Luka Lindström 14,4 3) Julius Luukka 16,4
T5 40m: 1) Jenna Törmänen 10,4 2) Sini Paappanen 10,6 3) Nella Grönroos 11,1
             4) Jemina Törmänen 11,9 5) Iisa-Maria Puonti 17,3
P7 60m: 1) Lauri Lindström 12,9
T7 60m: 1) Sanni Rutila 12,0 2) Kaino Nikula 12,9 3) Erika Alaharju 13,5
             4) Ella-Roosa Luukka 13,5 5) Veera Nikula 14,5 6) Jade Törmänen 14,9
P9 60m: 1) Visa Lehtinen 10,8 2) Aapo Rutila 11,3
T9 60m: 1) Julia Törmänen 12,0 2) Sara Paappanen 12,1
P11 60m: 1) Luukas Vaara 10,2 2) Mikko Niittynen 11,8 3) Jere Paappanen 11,8
P13 100m: 1) Aatu Korkkula 15,5 2) Eetu Järventausta 16,2
T13 100m: 1) Jasmin Oksanen 16,2

P5 Pituushyppy: 1) Julius Luukka 1,10 2) Lauri Alaharju 1,07 3) Luka Lindström 1,05
T5 Pituushyppy: 1) Sini Paappanen 1,78 2) Nella Grönroos 1,73 3) Jenna Törmänen 1,28
                        4) Jemina Törmänen 1,00 5) Iisa-Maria Puonti 0,70
P7 Pituushyppy: 1) Lauri Lindström 1,20
T7 Pituushyppy: 1) Sanni Rutila 2,24 2) Ella-Roosa Luukka 2,10 3) Kaino Nikula 2,04
                        4) Erika Alaharju 1,86 5) Veera Nikula 1,76 6) Jade Törmänen 1,51
P9 Pituushyppy: 1) Visa Lehtinen 2,63 2) Aapo Rutila 2,04
T9 Pituushyppy: 1) Sara Paappanen 2,15 2) Julia Törmänen 1,75
P11 Pituushyppy: 1) Luukas Vaara 3,52 2) Mikko Niittynen 2,82 3) Jere Paappanen 2,32
P13 Kolmiloikka: 1) Aatu Korkkula 8,03 2) EetuJärventausta 7,94
T13 Kolmiloikka: 1) Jenna Lehtinen 7,58
P5 Pallonheitto: 1) Luka Lindström 6,35 2) Julius Luukka 5,45 3) Lauri Alaharju 3,92
                       4) Joel Törmänen 0,90
T5 Pallonheitto: 1) Sini Paappanen 6.50 2) Jenna Törmänen 5,22 3) Jemina Törmänen 4,07 
                       4) Nella Grönroos 3,58 5) Iisa-Maria Puonti 2,95
P7 Kuula: 1) Lauri Lindström 3,00
T7 Kuula: 1) Kaino Nikula 3,13 2) Sanni Rutila 2,99 3) Erika Alaharju 2,38
               4) Veera Nikula 2,28 5) Jade Törmänen 1,88
P9 Keihäs: 1) Visa Lehtinen 15,58 2) Aapo Rutila 12,08
T9 Keihäs: 1) Julia Törmänen 5,77 2) Sara Paappanen 5,32
P11 Kiekko: 1) Luukas Vaara 15,51 2) Jere Paappanen 12,25 3) Mikko Niittynen 6,81
P13 Keihäs: 1) Aatu Korkkula 27,05 2) Eetu Järventausta 18,88
T13 Keihäs: 1) Jenna Lehtinen 12,80

Yleinen kuula
M: 1) Jukka Rutila 9,55 2) Jyrki Törmänen 7,75
N: 1) Tanja Laakso-Nikula 5,86 2) Piia Alaharju 5,38

Viikkokisat 11.8.2011

P5 40m: 1) Lauri Alaharju 13,5 2) Julius Luukka 14,8 3) Joel Törmänen 66,2
             4) Joni Törmänen 69,4
T5 40m: 1) Jemina Törmänen 10,1 2) Sini Paappanen 10,3 3) Jenna Törmänen 10,7
             4) Iisa-Maria Puonti 18,2
T7 40m: 1) Kaino Nikula 8,7 2) Erika Alaharju 8,8 3) Ella-Roosa Luukka 9,3
             4) Jade Törmänen 10,0 5) Veera Nikula 10,1
T9 60m: 1) Julia Törmänen 12,1 2) Sara Paappanen 12,3
P11 60m: 1) Jere Paappanen 11,7
P13 100m: 1) Aatu Korkkula 16,3
T13 100m: 1) Jenna Lehtinen 16,7

P5 Pituushyppy: 1) Julius Luukka 0,77 2) Lauri Alaharju 0,56 3) Joel Törmänen -
                        4) Joni Törmänen -
T5 Pituushyppy: 1) Jenna Törmänen 1,18 2) Sini Paappanen 1,17 3) Jemina Törmänen 0,82
                        4) Iisa-Maria Puonti 0,70
T7 Pituushyppy: 1) Kaino Nikuala 1,94 2) Ella-Roosa Luukka 1,88 3) Erika Alaharju
                        4) Veera Nikula 1,59 5) Jade Törmänen 1,46
T9 Pituushyppy: 1) Julia Törmänen 2,03 2) Sara Paappanen 2,00
P11 Pituushyppy: 1) Jere Paappanen 2,33
P13 Korkeushyppy: 1) Aatu Korkkula 113
T13 Korkeushyppy: 1) Jenna Lehtinen 113

1500m

T9: 1) Julia Törmänen 9;23
P11: 1) Jere Paappanen 8;18

900m

T7: 1) Veera Nikula 5;15 2) Kaino nikula 5;32 3) Jade Törmänen 6;19
T9: 1) Sara Paappanen 5;31
T13: 1) Jasmin Oksanen 4;47

600m

T5: 1) Jemina Törmänen 5;55

300m

T5: 1) Jenna Törmänen 1;58 2) Sara Paappanen 1;58

Viikkokisat 4.8.2011

P5 40m: 1) Ohto Nikulainen 11,5 2) Ilari Kokkonen 12,1 3) Lauri Alaharju 13,1
             4) Julius Lukka 13,3
T5 40m: 1) Nella Grönross 10,6 2) Kerttu Isotalo 13,9 3) Iida Avelin 14,1
             4) Carolin Furuhjelm 14,3
P7 40m: 1) Luukas Nikulainen 10,9
T7 40m: 1) Erika Alaharju 8,9 2) Kaino Nikula 9,2 3) Ella-Roosa Luukka 9,3
             4) Veera Nikula 10,2
P9 60m: 1) Felip Furuhjelm 12,2
T9 60m: 1) Julia Törmänen 11,9
P11 60m: 1) Ilari Nikulainen 11,5 2) Jere Paappanen 11,8
T13 100m: 1) Jenna Lehtinen 17,2 2) Jasmin Oksanen 18,8


P5 Pallonheitto: 1) Ohto Nikulainen 6,51 2) Lauri Alaharju 5,72 3) Julius Luukka 5,52
                       4) Ilari Kokkonen 3,38
T5 Pallonheitto: 1) Nella Grönross 5,12 2) Kerttu Isotalo 3,82 3) Iida Avelin 3,48
P7 Keihäs: 1) Luukas Nikulainen 4,12
T7 Keihäs: 1) Kaino Nikula 6,76 2) Erika Alaharju 5,54 3) Veera Nikula 5,74
P9 Keihäs: 1) Visa Lehtinen 13,80
P11 Keihäs: 1) Jere Paappanen 14,91 2) Ilari Kokkonen 11,45
T13 Keihäs: 1) Jenna Lehtinen 13,67
P15 Keihäs: 1) Vili Lehtinen 32,71
P17 Keihäs: 1) Matias Sipiläinen 25,97

Pitkän matkan juoksut:

600m:

T7: 1) Veera Nikula 3,28 2) Kaino Nikula 3,44 3) Erika Alaharju 3,45
P9: 1) Visa Lehtinen 2,46

1200m:

T9: 1) Julia Oksanen 7,13
P11: 1) Jere Paappanen 7,12
T13: 1) Jenna Lehtinen 6,27

Viikkokisat 28.7.2011

P5 40m: 1) Felix Lamminen 10,3 2) Julius Luukka 13,6 3) Lauri Alaharju 14,3
T5 40m: 1) Iisa-Maria Puonti 17,7 2) Nella Grönroos 19,6
T7 40m: 1) Kaino Nikula 8,9 2) Ella-Roosa Luukka 9,2 3) Erika Alaharju 9,3
             4) Veera Nikula 9,9
P9 60m: 1) Anton Sevón 11,2
T9 60m: 1) Fanny Lamminen 11,0 2) Tiia Kainulainen 12,5 3) Fiia Lamminen 13,9
P11 60m: 1) Joona Lehtinen 9,7 2) Jyri Oksanen 10,7 3) Jere Paappanen 11,7
T11 60m: 1) Elina Kainulainen 11,4
P13 100m: 1) Aatu Korkkula 15,6
T13 100m: 1) Julia Sevón 16,2 2) Jenna Lehtinen 16,7
P15 100m: 1) Vili Lehtinen 15,0

P5 Pituushyppy: 1) Felix Lamminen 1,81 2) Julius Luukka 1,42 3) Julius Luukka 1,42
T5 Pituushyppy: 1) Nella Grönroos 0,94 2) Iisa-Maria Puonti 0,81
T7 Pituushyppy: 1) Erika Alaharju 2,06 2) Ella-Roosa Luukka 1,93 3) Veera Nikula 1,86
                        4) Kaino Nikula 1,83
P9 Pituushyppy: 1) Anton Sevón 2,76 2) Visa Lehtinen 2,68
T9 Pituushyppy: 1) Fanny Lamminen 2,89 2) Tiia Kainulainen 2,42 3) Fiia Lamminen 2,18
P11 Pituushyppy: 1) Joona Lehtinen 3,78 2) Jyri Oksanen 3,19 2) Jere Paappanen 2,55
P13 Korkeus: 1) Aatu Korkkula 1,16
T13 Korkeus: 1) Jenna Lehtinen 1,16 2) Julia Sevón 1,10
P15 Korkeus: 1) Vili Lehtinen 1,30

1500m

T7: 1) Veera Nikula 10,09
P11: 1) Jyri Oksanen 8,02 2) Jere Paappanen 8,48
T13: 1) Julia Sevón 7,18
P15: Vili Lehtinen 6,53

Viikkokisat 21.7.2011

T5 40m: 1) Nella Grönroos 14,3 2) Iisa-Maria Puonti 17,8
P5 40m: 1) Vilho Wirman 14,4 2) Luka Lindström 14,9
T7 40m: 1) Kaino Nikula 8,8 2) Veera Nikula 10,2
P7 40m: 1) Lauri Lindström 9,3 2) Teemu Wirman 10,0
P9 60m: 1) Visa Lehtinen 11,2
P11 60m: 1) Joona Lehtinen 10,0
P13 100m: 1) Eetu Järventausta 15,8
P15 100m: 1) Vili Lehtinen 14,6

T5 Pallonheitto: 1) Nella Grönroos 3,53 2) Iisa-Maria Puonti 2,88
P5 Pallonheitto: 1) Luka Lindström 4,49 2) Vilho Wirman 3,67
T7 Keihäs: 1) Kaino Nikula 6,72 2) Veera Nikula 4,85
P7 Keihäs: 1) Lauri Lindström 10,51 2) Teemu Wirman 4,25
P9 Keihäs: 1) Visa Lehtinen 14,46
P11 Keihäs: 1) Joona Lehtinen 27,38
P13 Pituushyppy: 1) Eetu Järventausta 3,50
P15 Pituushyppy: 1) Vili Lehtinen 3,77


900m Juoksu
T7 1) Veera Nikula 5.46
P7 1) Teemu Wirman 5.09 2) Lauri Lindström 5.22
P9 1) Visa Lehtinen 4.33
P11 1) Joona Lehtinen 3.30
P13 1) Eetu Järventausta 3.11
P15 1) Vili Lehtinen 3.26

Viikkokisat 7.7.2011

T5 40m: 1) Ella-Roosa Luukka 9,3
P7 40m: 1) Anton Sevón 7,5
T7 40m: 1) Kaino Nikula 9,6 2) Veera Nikula 10,1
P9 60m: 1) Visa Lehtinen 11,3
P11 60m: 1) Joona Lehtinen 9,7 2) Luukas Vaara 9,9 3) Leo Jarva 10,4
P13 100m: 1) Aatu Korkkula 15,1
T13 100m: 1) Julia Sevón 16,4 2) Carola Kaukonen 17,4
T19 100m: 1) Saana Rutila 15,9

P7 Pituushyppy: 1) Anton Sevón 2,80
T7 Pituushyppy: 1) Kaino Nikula 1,75 2) Veera Nikula 1,63
P9 Pituushyppy: 1) Visa Lehtinen 2,82
P11 Pituushyppy: 1) Joona Lehtinen 3,97 2) Luukas Vaara 3,55 3) Leo Jarva 3,43
P13 Kiekko: 1) Aatu Korkkula 17,28
T13 Kiekko: 1) Jenna Lehtinen 17,97 2) Carola Kaukonen 15,91 3) Julia Sevón 11,50
P17 Kiekko: 1) Matias Sipiläinen 23,37

3000m

P9: 1) Visa Lehtinen 16;04
P11: 1) Joona Lehtinen 12;58 2) Luukas Vaara 13;14 3) Leo Jarva 13;22
T13: 1) Julia Sevón 17;40
T19: 1) Saana Rutila 16;32

Viikkokisat 30.6.2011

P5 40m: 1) Lauri Alaharju 13,9 2) Julius Luukka 15,9
T7 40m: 1) Erika Alaharju 8,5 2) Kaino Nikula 9,2 3) Ella-Roosa Luukka 9,3 4) Veera Nikula 10,5
P9 60m: 1) Visa Lehtinen 11,1
T9 60m: 1) Sara Paappanen 12,7 2) Helena Harju 20,4
P11 60m: 1) Joona Lehtinen 9,7 2) Jere Paappanen 11,8
P13 100m: 1) Eetu Järventausta 15,9
T13 100m: 1) Jenna Lehtinen 16,1
P15 100m: 1) Vili Lehtinen 14,8
P17 100m: 1) Matias Sipiläinen 13,7
T19 100m: 1) Saana Rutila 15,1

P5 Pallonheitto: 1) Julius Luukka 5,09 2) Lauri Alaharju 4,69
T7 Kuula: 1) Erika Alaharju 2,42 2) Kaino Nikula 2,37 3) Veera Nikula 2,27
P9 Kuula: 1) Visa Lehtinen 4,28
P11 Kuula: 1) Joona Lehtinen 6,91 2) Jere Paappanen 4,93
P13 Korkeushyppy: 1) Eetu Järventausta 1,25
T13 Korkeushyppy: 1) Jenna Lehtinen 1,05
P15 Korkeushyppy: 1) Vili Lehtinen 1,40
P17 Korkeushyppy: 1) Matias Sipiläinen 1,20
T19 Korkeushyppy: 1) Saana Rutila 1,10

900m Juoksu

T7: 1) Veera Nikula 6;27 2) Erika Alaharju 6;41 2) Kaino Nikula 6;53
P9: 1) Visa Lehtinen 4;12
T9: 1) Sara Paappanen 6;40
P11: 1) Joona Lehtinen 3;20 2) Jere Paappanen 6;17
P13: 1) Eetu Järventausta 3;16
T13: 1) Jenna Lehtinen 4;58
P15: 1) Vili Lehtinen 3;25
T19: 1) Saana Rutila 4;02

 

Viikkokisat 16.6.2011

P5 40m: 1) Lauri Alaharju 14,4 2) Julius Luukka 14,5 3) Joni Törmänen 20,7
             4) Joel Törmänen 47,7
T5 40m: 1) Jenna Törmänen 11,4 2) Jemina Törmänen 12,4
P7 40m: 1) Teemu Wirman 9,8
T7 40m: 1) Sanni Rutila 8,6 2) Ella-Roosa Luukka 9,3 3) Ranja Pesonen 9,6
             4)Kaino Nikula 9,7 5) Erika Alaharju 9,8 6) Jade Törmänen 10,1 7) Veera Nikula 10,7
P9 60m: 1) Visa Lehtinen 11,3 2) Aapo Rutila 11,4
T9 60m: 1) Julia Törmänen 12,3
P11 60m: 1) Joona Lehtinen 9,8 2) Luukas Vaara 9,9 3) Jyri Oksanen 10,6
P13 100m: 1) Aatu Korkkula 15,9 2) Eetu Järventausta 16,5
T13 100m: 1) Jenna Lehtinen 17,3 2) Jasmin Oksanen 19,4
T19 100m: 1) Saana Rutila 16,3

P5 Pituushyppy: 1) Lauri Alaharju 1,20 2) Vilho Wirman 0,74
T5 Pituushyppy: 1) Jenna Törmänen 1,07 2) Jemina Törmänen 0,93
P7 Keihäs: 1) Teemu Wirman 4,05
T7 Keihäs: 1) Kaino Nikula 5,56 2) Erika Alaharju 5,39 3) Sanni Rutila 4,83
                4) Jade Törmänen 4,30 5) Ranja Pesonen 4,22 6) Veera Nikula 3,49
P9 Keihäs: 1) Visa Lehtinen 11,45 2) Aapo Rutila 10,11
T11 Keihäs: 1) Joona Lehtinen 25,55 2) Luukas Vaara 23,57 3) Jyri Oksanen 15,82
P13 Pituushyppy: 1) Eetu Järventausta 3,31 2) Aatu Korkkula 3,17
T13 Pituushyppy: 1) Jenna Lehtinen 3,35
T19 Pituushyppy: 1) Saana Rutila 3,37


1500m Juoksu
T7: 1) Kaino Nikula 10:58 2) Veera Nikula 11:55
P9: 1) Visa Lehtinen 7:25 2) Aapo Rutila 9:06
T9: 1) Julia Törmänen 9:37
P11: 1) Luukas Vaara 6:27 2) Jyri Oksanen 7:10
P13: 1) Eetu Järventausta 6:02
T13: 1) Jasmin Oksanen 9:03
P15: 1) Vili Lehtinen 5:52

Viikkokisat 9.6.2011

P5 40m: 1) Lauri Alaharju 15,9 2) Joni Törmänen 17,7 3) Joel Törmänen 40,9
T5 40m: 1) Jemina Törmänen 13,9 2) Iida Avelin 16,9
T7 40m: 1) Sanni Rutila 8,6 2) Laura Niittynen 8,8 3) Erika Alaharju 9,0 3) Kaino Nikula 9,0
             5) Veera Nikula 9,8 6) Jade Törmänen 10,0
P9 60m: 1) Aapo Rutila 10,9 2) Visa Lehtinen 11,7
T9 60m: 1) Julia Törmänen 12,1
P11 60m: 1) Joona Lehtinen 9,8 2) Jyri Oksanen 10,5 3) Mikko Niittynen 11,9
P13 100m: 1) Eetu Järventausta 15,8
T13 100m: 1) Carola Kaukonen 16,9 2) Jenna Lehtinen 17,0 3) Jasmin Oksanen 19,3
T19 100m: 1) Saana Rutila 16,6

P5 Pallonheitto: 1) Lauri Alaharju 3,40 2) Joel Törmänen 0,60 3) Joni Törmänen -
T5 Pallonheitto: 1) Jemina Törmänen 3,80 2) Iida Avelin 2,89
P7 Pituushyppy: 1) Sanni Rutila 2,34 2) Kaino Nikula 1,99 3) Erika Alaharju 1,97
                        4) Laura Niittynen 1,86 5) Veera Nikula 1,82 6) Jade Törmänen 1,60
P9 Pituushyppy: 1) Visa Lehtinen 2,34 2) Aapo Rutila 2,23
T9 Pituushyppy: 1) Julia Törmänen 2,16
P11 Pituushyppy: 1) Joona Lehtinen 3,59 2) Jyri Oksanen 2,98 3) Mikko Niittynen 2,75
P13 Keihäs: 1) Aatu Korkkula 29,49 2) Eetu Järventausta 21,02 3) Eero Rytky 20,56

600m juoksu
T5: 1) Jemina Törmänen 3.56
T7: 1) Sanni Rutila 3.21 2) Kaino Nikula 3.30 3) Veera Nikula 3.40 4) Jade Törmänen 3.54
P9: 1) Aapo Rutila 3.21
T9: 1) Julia Törmänen 2.57
P11: 1) Joona Lehtinen 2.14 2) Jyri Oksanen 2.25 3) Mikko Niittynen 3.11
T13: 1) Jenna Lehtinen 3.28 1) Carola Kaukonen 3.28
T19: 1) Saana Rutila 2.44

 

Ahjon mestaruuskisat 2010.

 

P5     40 m: 1) Julius Luukka 22,1                          
T5     40 m: 1) Ella-Roosa Luukka 10,1 2) Veera Nikula 11,8 3) Enni Kääriäinen 15,0
P7     60 m: 1) Visa Lehtinen 11,9
T7     60 m: 1) Sanni Rutila 13,3 2) Kaino Nikula 13,6 3) Erika Alaharju15,4
P9     60 m: 1) Luukas Vaara 10,5 2) Aapo Rutila 12,3
T9     60 m: 1) Miisa Nieminen 12,0 2) Julia Autio 12,2
P11   60 m: 1) Joona Lehtinen 10,3
P13   100 m: 1) Aatu Korkkula 15,8 2) Eetu Järventausta 16,9 3) Markus Nieminen 19,4
T13   100 m: 1) Jenna Lehtinen 17,5
P15   100 m: 1) Isak Pastila 14,4 2) Kasper Pöllänen 15,1
T15   100 m: 1) Minttu Nieminen 16,6 2) Tarleena Jussila 17,3


P5 Pallonheitto: 1) Julius Luukka 2,68m 2) Lauri Alaharju 1,99m
T5 Pallonheitto: 1) Veera Nikula 5,41m 2) Ella-Roosa Luukka 4,15m 3)Enni Kääriäinen 2,88 4)Sanni Kääriäinen 1,42m
P7 Kuula: 1) Visa Lehtinen 4,37m
T7 Kuula: 1) Sanni Rutila 2,76m 2) Erika Alaharju 2,05m 3) Kaino Nikula 1,61m
P9 Keihäs: 1) Luukas Vaara 18,01m 2) Aapo Rutila 8,16m
T9 Keihäs: 1) Miisa Nieminen 6,06m 2) Julia Autio 3,58m
P11 Kiekonheitto: 1) Joona Lehtinen 13,80m
P13 Keihäs: 1) Aatu Korkkula 27,24m 2) Joona Lehtinen (P11) 22,49m 3) Eero Rytky 21,03m 4) Roope Hyväkkä 17,27m 5) Eetu Järventausta 16,78m 6) Markus Nieminen 16,40m 7) Joni Vanhatalo 12,49m
T13 Keihäs: 1) Jenna Lehtinen 12,35m
P15 Kiekko: 1) Iisak  Pastila 17,26m 2) Kasper Pöllänen 13,10m
T15 Kiekko: 1) Minttu Nieminen 15,12cm 2) Tarleena Jussila 15,09m
Aikuiset   Kuula: 1) Jukka Rutila 9,32m 2) Markku Vaara 8,50m 3) Kari Korkkula 7,95m


P5   Pituushyppy: 1) Julius Luukka 0,48m
T5   Pituushyppy: 1) Ella-Roosa Luukka 1,71m 2) Veera Nikula 1,16m 3) Enni Kääriäinen 0,88m 4) Sanni Kääriäinen -
P7   Pituushyppy: 1) Visa Lehtinen 2,42m
T7   Pituushyppy: 1) Sanni Rutila 2,22m 2) Kaino Nikula 1,96m 3) Erika Alaharju 1,88m
P9   Pituushyppy: 1) Luukas Vaara 3,03m 2) Aapo Rutila 1,93m
T9   Pituushyppy: 1) Miisa Nieminen 2,44m 2) Julia Autio 1,78m
P11 Pituushyppy: 1) Joona Lehtinen 3,65m
P13 Kolmiloikka: 1) Aatu Korkkula 6,83m 2) Markus Nieminen 6,59m 3) Roope Hyväkkä 6,22m 4) Eetu Järventausta 6,15m
T13 Kolmiloikka: 1) Jenna Lehtinen 7,26m
P15 Korkeushyppy: 1) Kasper Pöllänen 1,45m

 

Viikkokisat 5.8.

P5       40 m: 1) Lauri Alaharju 21,3 2) Julius Luukka 21,4
T5       40 m: 1) Ella-Roosa Luukka 10,2 2) Veera Nikula 11,9 3) Sini Paappanen 12,3
P7       40 m: 1) Visa Lehtinen 8,12
T7       40 m: 1) Sara Paappanen 8,9 2)Kaino Nikula 9,0 3) Erika Alaharju 9,9                           
P9       60 m: 1) Luukas Vaara 10,9 2) Jere Paappanen 12,4 3) Tuomas Kärpänen 13,3
P11     60 m: 1) Tommi Kuparinen 10,3
P13    100 m: 1) Aatu Korkkula 15,3 2) Eetu Järventausta 16,7
T13    100 m: 1) Jenna Lehtinen 17,2
P17    100 m: 1) Panu Petäjä 14,6

P5   Pallonheitto: 1) Julius Luukka 2,23m 2) Lauri Alaharju 1,69m
T5   Pallonheitto: 1) Veera Nikula 8,40m 2) 
P9   Pituushyppy: 1) Visa Lehtinen 2,37m
T7   Pituushyppy: 1) Kaino Nikula 1,95m 2) Erika Alaharju 1,89m 3) Sara Paappanen 1,57m
P9   Pituushyppy: 1) Luukas Vaara 3,22m 2) Jere Paappanen 2,32m 3) Tuomas Kärpänen 1,97m
P11 Pituushyppy: 1) Joona Lehtinen 3,22m 2) Tommi Kuparinen 2,84m
P13  Keihäs: 1) Aatu Korkkula 23,82m 2) Joona Lehtinen 23,51m 3) Eetu Järventausta 19,56m
P17 Keihäs: 1) Panu Petäjä 30,16m


2500m Juoksu

P7: Visa Lehtinen 12min 58sek
P9: 1) Luukas Vaara -
P11: 1) Tommi Kuparinen 13min 16sek
P13: 1) Eetu Järventausta 11min 56sek

 

Viikkokisat 12.8.

T5       40 m: 1) Veera Nikula 10,5
P7       40 m: 1) Visa Lehtinen 7,9
T7       40 m: 1)Kaino Nikula 8,6 2) Saija Nurminen 10,6
T9       60 m: 1) Miisa Nieminen 11,3 2) Milena Salminen 11,4
P13    100 m: 1) Roope Hyväkkä 16,7 2) Markus Nieminen 18,6
T13    100 m: 1) Jenna Lehtinen 18,8 2) Amanda Salminen 18,8
P15    100 m: 1) Pasi Petäjä 13,7 2) Anssi Typpö 14,3
T15    100 m: 1) Minttu Nieminen 15,9


T5   Turbokeihäs: 1) Veera Nikula 3,70m
P7   Keihäs: 1) 12,32m
T7   Keihäs: 1) Saija Nurminen 6,23m 2) Kaino Nikula 3,83m
T9   Keihäs: 1) Miisa Nieminen 8,84m 2) Milena Salminen 5,72m
P13 Kuula: 1) Roope Hyväkkä 5,14m 2) Markus Nieminen 3,81m
T13 Kuula: 1) Jenna Lehtinen 6,14m 2) Amanda Salminen 3,89m
P15 Kuula: 1) Pasi Petäjä 10,38m 2) Anssi Typpö 7,66m
T15 Kuula: 1) Minttu Nieminen 6,64m 2) Jasmin Salminen 6,14m


1000m Juoksu

P7 : 1) Visa Lehtinen 5min 8sek
T9 : 1) Milena Salminen 5min 41sek
 

 

Viikkokisat 29.7.2010

P5       40 m: 1) Ilari Kokkonen 12,7 2) Lauri Alaharju 20,1
T5       40 m: 1) Veera Nikula 12,6
P7       40 m: 1) Niklas Alaharju 9,4
T7       40 m: 1)Kaino Nikula 8,5 2) Laura Niittynen 8,7 2) Sanni Rutila 8,7 3) Erika Alaharju 9,9
P11     60 m: 1) Leo Jarva 10,6 2I Henri Alaharju 12,2
P17    100 m: 1) Panu Petäjä 13,6


P5   Turbokeihäs: 1) Lauri Alaharju 2,06m
T5   Turbokeihäs: 1) Veera Nikula 3,85m
P7   Kuula: 1) Niklas Alaharju 2,88m
T7   Kuula: 1) Kaino Nikula 2,16m 2) Sanni Rutila 2,01m 3) Erika Alaharju 1,70m 4) Laura Niittynen 1,52m
P11 Kuula: 1) Henri Alaharju 4,97m 2) Leo Jarva 4,46m

1500m Juokus

P11: 1) Leo Jarva 7min 24sek 2) Henri Alaharju 8min 49sek

P5       40 m: 1) Ilari Kokkonen 12,7 2) Lauri Alaharju 20,1
T5       40 m: 1) Veera Nikula 12,6
P7       40 m: 1) Niklas Alaharju 9,4
T7       40 m: 1)Kaino Nikula 8,5 2) Laura Niittynen 8,7 2) Sanni Rutila 8,7 3) Erika Alaharju 9,9
P11     60 m: 1) Leo Jarva 10,6 2I Henri Alaharju 12,2
P17    100 m: 1) Panu Petäjä 13,6


P5   Turbokeihäs: 1) Lauri Alaharju 2,06m
T5   Turbokeihäs: 1) Veera Nikula 3,85m
P7   Kuula: 1) Niklas Alaharju 2,88m
T7   Kuula: 1) Kaino Nikula 2,16m 2) Sanni Rutila 2,01m 3) Erika Alaharju 1,70m 4) Laura Niittynen 1,52m
P11 Kuula: 1) Henri Alaharju 4,97m 2) Leo Jarva 4,46m

1500m Juokus

P11: 1) Leo Jarva 7min 24sek 2) Henri Alaharju 8min 49sek
 

 

Viikkokisat 22.7.2010

P5       40 m: 1) Lauri Alaharju 20,4
T5       40 m: 1) Veera Nikula 11,7 2) Enni Kääriäinen 14,7 3) Sanni Kääriäinen 22,7
P7       40 m: 1) Visa Lehtinen 8,2
T7       40 m: 1)Laura Niittynen 9,0 2) Kaino Nikula 9,1 3) Erika Alaharju 9,7
P9       60 m: 1) Luukas Vaara 10,3
P11     60 m: 1) Joona Lehtinen 9,7 2) Visa Lehtinen 11,5
P13    100 m: 1) Eetu Järventausta 16,2
T13    100 m: 1) Jenna Lehtinen 16,9
P15    100 m: 1) Pasi Petäjä 13,9
T15    100 m: 1) Tarleena Jussila 17,0
P17    100 m: 1) Panu Petäjä 14,3


P5   Pallonheitto: 1) Lauri Alaharju 2,45m
T5   Turbokeihäs: 1) Veera Nikula 8,26m 2) Enni Kääriäinen 2,14m 3) Sanni Kääriäinen 1,40m
P7   Pituushyppy: 1)Visa Lehtinen 2,26m
T7   Pituushyppy: 1) Laura Niittynen 2,14m 2) Kaino Nikula 2,12m 3) Erika Alaharju 1,75m
P9   Pituushyppy: 1) Luukas Vaara 3,19m
P11 Pituushyppy: 1) Joona Lehtinen 3,56m
P13 Korkeushyppy: 1) Eetu Järventausta 1,25m
T13 Korkeushyppy: 1) Jenna Lehtinen 1,05m
P15 Korkeushyppy: 1) Pasi Petäjä 1,40m 2) Vili Lehtinen 1,40m
P17 Korkeushyppy: 1) Panu Petäjä 1,20m

1000m Juoksu

P7: 1) Visa Lehtinen 5min 15sek
P9: 1) Luukas Vaara  4min 3sek
P11: 1) Joona Lehtinen 4min 0sek
P13: 1) Eetu Järventausta 3min 42sek
P15: 1) Jenna Lehtinen  5min 8sek

 

Viikkokisat 8.7.2010

P5       40 m: 1) Sisu Haapasalo 14,0 2) Teemu WIrmann 15,9 3) Lauri Alaharju 20,9 4) Vilho Wirmann 26,9 5) Julius Luukka 26,2
T5       40 m: 1) Lila Ruotsalainen 10,8 2) Ella-Roosa Luukka 11,2 3) Vera Koskela 12,6 4) Enni Kääriäinen 21,5 5) Sanni Kääriäinen 21,7 6) Ida Avelin 24,6
P7       40 m: 1) Visa Lehtinen 8,2
T7       40 m: 1) Sanni Rutila 2) Laura Niitynen 9,8 3) Erika Alaharju 10,2
P9       60 m: 1) Luukas Vaara 10,4
P11     60 m: 1) Joona Lehtinen 9,9
P13    100 m: 1) Aatu Korkkula 15,2 2) Eetu Järventausta 16,8
P15    100 m: 1) Vili Lehtinen 14,9
T15    100 m: 1) Tarleena Jussila 17,2


P5   Turbokeihäs: 1) Sisu Haapsalo 6,68m 2) Teemu Wirmann 6,06m 3) Julius Luukka 1,58m 4) Vilho Wirmann 0,79m
T5   Turbokeihäs: 1) Vera Koskela 2,40m 2) Ella-Roosa Luukka 1,87m 3) Enni Kääriäinen 1,54m 4) Ida Avelin 0,87m
P7   Kuula: 1)Visa Lehtinen 3,84m
T7   Kuula: 1) Sanni Rutila 2,35m 2) Erika Alaharju 2,03m 3) Laura Niittynen 1,72m
P9   Kuula: 1) Luukas Vaara 6,38m
P11 Kuula: 1) Joona Lehtinen 6,10m
P13 Keihäs (600g): 1) Aatu Korkkula 20,82m 2) Eetu Järventausta 15,61m
T13 Keihäs (400g): 1) Jenna Lehtinen 10,72m
P15 Keihäs (600g): 1) Vili Lehtinen 29,01m
T15 Keihäs (400g): 1) Tarleena Jussila 11,19m

3000m Juoksu

P7: 1) Visa Lehtinen 16min 47sek
P9: 1) Luukas Vaara  14min 10sek
P11: 1) Joona Lehtinen 13min 52sek
P13: 1) Eetu Järventausta 13min 24sek
P15: 1) Vili Lehtinen 14min 12sek

 

Ahjon viikkokisat 1.7.2010

P5       40 m: 1) Ilari Kokkonen 13,1 2) Lauri Alaharju 18,9
T5       40 m: 1) Lila Ruotsalainen 10,1 2) Enni Kääriäinen 19,8
P7       40 m: 1) Anton Sevón 9,3
T7       40 m: 1) Erika Alaharju 10,5
P9       60 m: 1) Luukas Vaara 9,9
P11     60 m: 1) Oskari Manninen 10,9
T11     60 m: 1) Julia Sevón 9,6
P13    100 m: 1) Eetu Järventausta 16,2
P15    100 m: 1) Tuomas Sipiläinen 14,2

P5   Pituushyppy: 1) Ilari Kokkonen 1,10m 2) Lauri Alaharju 0,75m
T5   Pituushyppy: 1) Lila Ruotsalainen 1,29m
P7   Keihäs: 1) Anton Sevón 6,40m
T7   Keihäs: 1) Erika Alaharju 4,85m
P9   Keihäs: 1) Luukas Vaara 20,40m
P11 Keihäs : 1) Oskari Manninen 9,10m
T11 Keihäs: 1) Julia Sevón 9,90m
P13 Kuula: 1) Eetu Järventausta 5,30m

1500m Juoksu

P9: 1) Luukas Vaara 6min 42sek
T11: 1) Julia Sevón 6min 53sek
P13: 1) Eetu Järventausta 5min 52sek

 

Ahjon viikkokisat 24.6.2010

 

P5       40 m: 1) Lauri Alaharju 20.2 2) Julius Luukka 54,6
T5       40 m: 1) Ella-Roosa Luukka 10,6 2) Enni Kääriäinen 20,6 5) Sanni Kääriäinen 32,
P7       40 m: 1) Visa Lehtinen 8,1
T7       40 m: 1) Erika Alaharju 9,6
P9       60 m: 1) Luukas Vaara 10,4
T9       60 m: 1) Emma Jokivuori 11,4 2) Camilla Laurila 12,8
P11     60 m: 1) Joona Lehtinen 10,3  2) Oskari Manninen 11,2 3) Visa Lehtinen 11,7
P13    100 m: 1) Aatu Korkkula 15,4 2) Eetu Järventausta 16,7
T13    100 m: 1) Jenna Lehtinen 16,8
P15    100 m: 1) Vili Lehtinen 15,0
T15    100 m: 1) Tarleena Jussila 17,4


P5   Pallonheitto: 1) Julius Luukka 2,25m 2) Lauri Alaharju 1,50m
T5   Pallonheitto: 1) Ella-Roosa Luukka 4,32m 2) Enni Kääriäinen 2,42m 4) Sanni Kääriäinen 1,55m
P7   Pituushyppy: 1)Visa Lehtinen 2,22m
T7   Pituushyppy: 1) Erika Alaharju 1,55m
P9   Pituushyppy: 1) Luukas Vaara 3,10m
T9   Pituushyppy: 1) Emma Jokivuori 2,49m 2) Camilla Laurila 1,88m
P11 Pituushyppy: 1) Oskari Manninen  2,75m 2) Joona Lehtinen -
P13 Korkeushyppy: 1) Aatu Korkkula 110 cm 2) Eetu Järventausta 120 cm
P15 Korkeushyppy: 1) Vili Lehtinen 140 cm
T15 Korkeushyppy: 1) Tarleena Jussila 90 cm

1000m Juoksu

P7: 1) Visa Lehtinen 4min 54sek
P9: 1) Luukas Vaara  4min 5sek
P11: 1) Joona Lehtinen -
P13: 1) Eetu Järventausta 3min 43sek
P15: 1) Vili Lehtinen 3min 55sek

 

Ahjon viikkokisat 17.6.2010

P5       40 m: 1) Julius Luukka 54,6
T5       40 m: 1) Ella-Roosa Luukka 10,1 2) Alisa Ahtiala 12,9 3) Enni Kääriäinen 15,0 4) Helmi Pekko 18,5 5) Sanni Kääriäinen 24,7
P7       40 m: 1) Visa Lehtinen 10,4
P9       60 m: 1) Luukas Vaara 11,0
T9       60 m: 1) Emma Jokivuori 11,6 2) Iida Ahtiainen 12,3 3) Camilla Laurila 13,2
P11     60 m: 1) Joona Lehtinen 9,8  2) Oskari Manninen 10,8 3) Visa Lehtinen 11,3
T11     60 m: 1) Assi Pasila 11,1 2) Emma Ahtiainen 11,3
P13    100 m: 1) Aatu Korkkula 15,1 2) Eetu Järventausta 16,3
T13    100 m: 1) Jenna Lehtinen 16,8
P17    100 m: 1) Panu Petäjä 14,7


P5   Turbokeihäs: 1) Julius Luukka 1,76m
T5   Turbokeihäs: 1) Ella-Roosa Luukka 3,00m 2) Enni Kääriäinen 1,87m 3) Alisa Ahtiainen 1,87 4) Sanni Kääriäinen 1,57m 5) Helmi Pekko 1,16m
P7   Kuula: 1)Visa Lehtinen 4,46m
P9   Kuula: 1) Luukas Vaara 5,70m
T9   Kuula: 1) Emma Jokivuori 4,25m 2) Iida Ahtiainen 2,62m 3) Camilla Laurila 1,95m
P11 Kuula: 1) Joona Lehtinen 5,22m 2) Oskari Manninen  3,37m
T11 Kuula: 1) Assi Pasila 5.30m 2) Emma Ahtiainen 3,00m
P13 Pituushyppy: 1) Aatu Korkkula 3,64m 2) Eetu Järventausta 3,39m
T13 Pituushyppy: 1) Jenna Lehtinen 3,11m
P17 Kuula: 1) Panu Petäjä 11,14m

2500m Juoksu

P7: 1) Visa Lehtinen 11min 23sek
P9: 1) Luukas Vaara  10min 31sek
P11: 1) Joona Lehtinen 9min 30sek
P13: 1) Eetu Järventausta 9min 17sek
P17: 1) Panu Petäjä 9min 18sek

 

Ahjon viikkokisat 10.6.2010.

P5       40 m: 1) Lauri Alaharju 19,1 
T5       40 m: 1) Nella Grönroos 14,3
P7       40 m: 1) Visa Lehtinen 9,0
T7       40 m:1) Erika Alaharju 10,8
P9       60 m: 1) Luukas Vaara 10,5
P11     60 m: 1) Joona Lehtinen 9,5  2) Oskari Manninen 11,1
P13    100 m: 1) Aatu Korkkula 15,2 2) Eetu Järventausta 16,8
T13    100 m: 1) Jenna Lehtinen 16,9


P5   Pituushyppy: 1) Lauri Alaharju 60cm
T5   Pituushyppy: 11) Nella Grönroos 70cm
P7   Keihäs: 1)Visa Lehtinen 11,36m
T7   Keihäs:1) Erika Alaharju 5,47m
P9   Keihäs: 1) Luukas Vaara 18,11m
P11 Keihäs: 1) Joona Lehtinen 22,30m  2) Oskari Manninen 10,54m
P13 Kuula: 1) Aatu Korkkula 6,43m 2) Oskari Manninen  4,65m
T13 Kuula: 1) Jenna Lehtinen 7,43m

1500m Juoksu

P7: 1) Visa Lehtinen 7,59
P9: 1) Luukas Vaara  6,14
P11: 1) Joona Lehtinen 6,10
P13: 1) Eetu Järventausta 5,59

 

 

Viikkokisat 3.6.2010 Vuorenmäellä

P5       40 m: 1) Lauri Alaharju 19,2  2) Julius Luukka 38,9                              
T5       40 m: 1) Ella-Roosa Luukka 9,8 2) Nella Grönroos 13,2 3) Helmi Pekko 19,3
P7       40 m: 1) Visa Lehtinen 8,6 2) Onni Pekko 9,5
T7       40 m: 1) Sanni Rutila 8,7 2) Vilma Kyöstilä 9,6 3) Erika Alaharju 10,4
P9       60 m: 1) Aapo Rutila 12,1
P11     60 m: 1) Joona Lehtinen 10,2
P13    100 m: 1) Aatu Korkkula 15,5 2) Jarkko Alaoki 16,9
T13    100 m: 1) Jenna Lehtinen 16,8 2) Carola Kaukonen 17,1
T15    100 m: 1) Tarleena Jussila 16,9
P17   100 m: 1) Panu Petäjä 14,6 2) Lassi Hyypiä 14,8

P5   Pallonheitto: 1) Lauri Alaharju 2,75m 2) Julius Luukka 2,15m
T5   Pallonheitto: 1) Ella-Roosa Luukka 4,65m 2) Nella Grönroos 2,20m 3) Helmi Pekko 1,60m
P7   Pituushyppy: 1)Visa Lehtinen 2,40m 2) Onni Pekko 1,58m
T7   Pituushyppy: 1) Sanni Rutila 2,30m 2) Erika Alaharju 1,57m 3) Vilma Kyöstilä 1,55m
P9   Pituushyppy: 1) Aapo Rutila 1,95m
P11 Pituushyppy: 1) Joona Lehtinen 3,40m
P13 Keihäs: 1) Aatu Korkkula 25,09m 2) Jarkko Alajoki 19,44m
T13 Keihäs: 1) Jenna Lehtinen 9,22m
P15 Keihäs: 1) Matias Berg 22,47m
T15 Keihäs: 1) Tarleena Jussila 10,32m
P17 Keihäs: 1) Panu Petäjä 28,42m 2) Lassi Hyypiä 24,80m

600m Juoksu

P7: 1) Visa Lehtinen 2,46
T7: 1) Sanni Rutila 3,17, 2) Vilma Kyöstilä 3,53
P9: 1) Aapo Rutila 3,24
P11: 1) Joona Lehtinen 2,23
T15: 1) Tarleena Jussila 2,45
P17: 1) Panu Petäjä 2,08, 2) Lassi Hyypiä 2,09

 _______________________________________________________________________________

 

 

Yleisurheilukisat Artjärven Vuorenmäellä 30.7.2009
 
T5v 40m
1) Ella-Roosa Luukka 11,6
 
T5v pituushyppy
1) Ella-Roosa Luukka 0,90m
 
P5v 40m
1) Onni Pekko 10,8
 
P5v pituushyppy
1) Onni Pekko 1,70m
 
T7v 40m
1) Sirja Papnniemi 8,5
2) Vilma Kyöstilä 10,3
 
T7v turbokeihäs
1) Vilma Kyöstilä 3,08m
 
P7v 40m
1) Visa Lehtinen 8,3
 
P7v turbokeihäs
1) Visa Lehtinen 9,09m
 
P7v 900m
1) Visa Lehtinen 4,39,6
 
T9v 150m
1) Emma Jokivuori 32,2
 
T9v pituushyppy
1) Emma Jokivuori 2,40m
 
P9v 150m
1) Joona Lehtinen 25,7
 
P9v pituushyppy
1) Joona Lehtinen 3,50m
 
P9v 900m
1) Joona Lehtinen 3,41,20
 
T11v 300m
1) Jenna Lehtinen 58,0
 
T11v kuula
1) Jenna Lehtinen 6,10m
2) Assi Pasila 4,21
 
T11v 900m
1) Jenna Lehtinen 4,28,3
 
P11v 300m
1) Markus Nieminen 1,07,1
 
P11v kuula
1) Aatu Korkkula 7,05m
2) Markus Nieminen 4,58m
 
T13v 300m
1) Minttu Nieminen 58,7
2) Tarleena Jussila 59,9
 
T13v korkeus
1) Minttu Nieminen 1,07m
2) Tarleena Jussila 1,05m
 
T13v 900m
1) Minttu Nieminen 4,34,6

 P5 40m

1)Rasmus Vanhala 12,0

2)Sisu Haapasalo 12,1

 

P5 Pallonheitto

1)Rasmus Vanhala 5,21m

 

T7 40m

1)Saima Haapasalo 10,0

 

T7 Pituushyppy

1) Saima Haapasalo 1,61m

 

P7 40m

1) Visa Lehtinen 8,9

 

P7 Pituushyppy

1) Visa Lehtinen 1,98m

 

P7 3000m

1)Visa Lehtinen 16,03

 

T9 60m aidat

1) Maiken Halme 13,10

2) emma Jokivuori 14,3

 

T9 Pituushyppy

1)Maiken Halme 2,55m

2) Emma Jokivuori 2,18m

3) Camilla Laurila 1,78m

 

P9 60m aidat

1)Joona Lehtinen 11,9

2) Anton Hård 13,8

 

P9 Pituushyppy

1) Joona Lehtinen 2,95m

2) Anton Hård 2,59m

 

P9 3000m

1)Joona Lehtinen 14,09

 

T11 150m

1)Jenna Lehtinen 25,54

2) Melisa Starast 27,1

3) Roosa Vanhala 29,0

4)Ronja Luukko 32,20

 

T11 Korkeushyppy

1) Melisa Starast 1,05m

2) Jenna Lehtinen 0,95m

 

T11 3000m

1) Jenna Lehtinen 15,31

 

P11 150m

1)Samuli Koskinen 28,2

 

T13 Kolmiloikka

1) Natalia Starast 7,30m

 

T13 3000m

1) Natalia Starast 14,28

 

P13 300m

1)Vili Lehtinen 55,0

2)Tapani Simola 58,3

3)Velu Immonen 59,8

4)Paavo Sutinen 61,8

5)Kasper Kettunen 64,50

6)Sami Kangas 68,8

 

P13 Kolmiloikka

1) Niko Vanhala 7,62m

2) Vili Lehtinen 7,60m

3)Tapani Simola 6,98m

4)Roni Rantala 6,84m

5) Tomi ollikainen 5,40m

 

P13 3000m

1)Vili Lehtinen ja Velu Immonen 14,25

3) Casper kettunen 16,33,6

4)Paavo Sutinen 16,34,2

 

T15 300m

1) Julia Junttila 58,9

2) Marianne Räikkönen 61,9

 

T15 3000m

1) Marianne Räikkönen 13,58,6

 

P15 300m

1) Aleksi Tanttu 51,4

2) Vili Vanhala 58,3

 

P15 Kolmiloikka

1) Vili Vanhala 7,32

 

P15 3000m

1) Vili Vanhala 14,2

2) Aleksi Tanttu 16,18,3

 

Yleisurheilukisat Artjärven Vuorenmäellä torstaina 2.7.2009
5v ( 40m juoksu)
Jaettu 1.sija Ella-Roosa Luukka ja Eerika Alaharju 11,5
5v (pituushyppy)
1. Eerika Alaharju 1,18
2. Ella-Roosa Luukka 1,12
6-7 v( 40m juoksu)
Tytöt:
1. Vilma Kyöstilä 11,8
Pojat:
1.Visa Lehtinen 9,3
2. Sauli Väliahdet 9,8
6-7v turbokeihäs
Tytöt:
1.Vilma Kyöstilä 2,85
Pojat:
1. Visa Lehtinen 8,42
2. Sauli Väliahdet 4,02
8-9v (60m juoksu)
1. Joona Lehtinen 10,7
2. Luukas Vaara 11,4
3. Joni Einola 13,6
8-9v kuula
1. Joona Lehtinen 5,00
2. Luukas Vaara 4,28
3. Joni Einola 2,77
10-11v (60 m juoksu)
1. Jenna Lehtinen 10,5
Pojat:
1. Aatu Korkkula 9,6
10-11v keihäs (400 g)
1. Jenna Lehtinen 12,53
Pojat:
1. Aatu Korkkula 23,55
12-13v (100m juoksu)
1. Tarleena Jussila 16,7
Pojat:
1. Vili Lehtinen 15,7
12-13v kiekko
1. Tarleena Jussila 13,82
Pojat:
1. Vili Lehtinen 18,82
Pitkät matkat:
300m juoksu
1. Vili Lehtinen 58,4
2. Jenna Lehtinen 100,9
3. Tarleena Jussila 101,0
600m juoksu
1. Luukas Vaara 2,34,7
1000m juoksu
1.Joona Lehtinen 4,09,1

 

Ahjon mestaruuskisat tiistaina 23.6.2009 Artjärven Vuorenmäellä.

5 v (40m juoksu)

1.Sanni Rutila 10,1
2. Ella-Roosa Luukka 11,6 ja Vilma Ylöstalo 11,6
3. Sini Paappanen 15,7

6-7v (60m juoksu)

1. Emma Jokivuori 12,0
2. Camilla Laurila 13,7
3. Laura Niittynen 14,0
4. Sara Paappanen 14,1

8-9v (60m juoksu)

1. Milla Taipalus 11,7

Pojat:
1. Jere Paappanen 12,3

10-11 v(60m juoksu)

Pojat:
1. Aatu Korkkula 9,4
2. Aleksi Salonranta (ei ahjon jäsen )10,2

5v turbokeihäs

1. Sanni Rutila 5,52
2. Vilma Ylöstalo 2,84
3. Ella-Roosa Luukka 2,67
4. Sini Paappanen 1,51

5v pituushyppy

1. Sanni Rutila 1,75
2. Vilma Ylöstalo 1,30
3. Ella-Roosa Luukka 1,19
4. Sini Paappanen 0,66

6-7v kuula

1. Emma Jokivuori 3,64
2. Laura Niittynen 1,80
3. Sara Paappanen 1,65
4. Camilla Laurila 1,64

6-7v pituushyppy

1. Emma Jokivuori 2,27
2. Camilla Laurila 1,71
3. Laura Niittynen 1,60
4. Sara Paappanen 1,09

8-9v juniorikeihäs

1. Milla Taipalus 8,78

Pojat:
1. Jere Paappanen 12,02

8-9v pituushyppy

1. Milla Taipalus 2,58

Pojat:

1. Jere Paappanen 2,10

10-11v keikko

1. Aatu Korkkula 15,45
2. Aleksi Salonranta 10,99 ( ei ahjon jäsen)

10-11v pituushyppy

1. Aatu Korkkula 3,48
2. Aleksi Salonranta 3,28

 

Yleisurheilukisat Artjärven Vuorenmäellä 18.6.2009
5v (40m juoksu)
1. Sini Paappanen 17,2
2. Enni Kääriäinen 22,9
6-7v (40m juoksu)
Tytöt:
1.Vilma Kyöstilä 10,7
Pojat:
1.Visa Lehtinen 8,3
2. Sauli Väliahdet
8-9v (60m juoksu)
1. Joona Lehtinen 9,9
2.Luukas Vaara 10,9
3. Riku Immonen 11,9
4. Jere Paappanen 12,5
5. Joni Einola 13,0
10-11v (60m juoksu)
Tytöt:
1.Jenna Lehtinen 9,8
Pojat:
1. Aatu Korkkula 9,2
2. Aleksi S 10,0
12-13v (100m juoksu)
1. Vili Lehtinen 15,7
600m juoksu
1. Vili Lehtinen 2,25,7
2. Jenna Lehtinen 2,28,4
3. Luukas Vaara 2,29,9
1000m juoksu
1. Joona Lehtinen 3,58
5v pallonheitto
1.Sini Paappanen 2,16
6-7v pituushyppy
1.Visa Lehtinen 2,35
2. Sauli Väliahdet 2,00
3. Vilma Kyöstilä 1,34
8-9v kuula
1.Joona Lehtinen 5,78
2. Luukas Vaara 5,43
3.Riku Immonen 4,31
4. Jere Paappanen 4,10
5. Joni Einola 2,40
10-11v keihäs
1. Aatu Korkkula 18,78
2. Aleksi S 15,15
3. Jenna Lehtinen 9,40
12-13v Pituushyppy
1. Vili Lehtinen 3,74

 
Yleisurheilukisat Artjärven Vuorenmäellä to 11.6.2009
Juoksut:
5v (40m)
 
Tytöt:
1. Sanni Rutila 9,7
2. Ella-Roosa Luukka 11,7
3. Eerika Alaharju 12,4
4. Sini Paappanen 25,6
5. Enni Kääriäinen 26,7
6. Helmi Pekko 36,4
 
Pojat:
1. Onni Pekko 10,4
 
6-7v (40m)
 
Tytöt:
1. Laura Niittynen 9,6
2. Sara Paappanen 9,8
 
Pojat:
1. Visa Lehtinen 9,0
2. Sauli Väliahdet 9,4
3. Krister Kalliola 9,5
4. Atte Aulinen 11,8
 
8-9 v (60m)
 
Tytöt:
1.Emma Jokivuori 12,4
2.Camilla Laurila 13,9
 
Pojat:
1. Joona Lehtinen 10,3
2.Luukas Vaara 11,1
3. Joni Einola 13,2
4. Jere Paappanen 13,3
 
10-11v (100m)
 
Tytöt:
1. Jenna Lehtinen 16,7
 
12-13v (100m)
 
Tytöt:
1. Tarleena Jussila 16,4
 
16v (100m)
 
Tytöt:
1.Susanna Holma 19,1
 
5v Pituushyppy
 
Tytöt:
1.Sanni Rutila 1,89m
2. Eerika Alaharju 1,25m
3. Ella-Roosa Luukka 0,80m
4. Sini Paappanen 0,55m
 
Pojat:
1. Onni Pekko 1,68m
 
6-7v Kuula
 
Tytöt:
1. Jaettu ensimmäinen sija Laura Niittysen ja Sara Paappasen kanssa 1,70m
 
Pojat:
1. Visa Lehtinen 3,32m
2. Krister Kalliola 2,46m
3 Atte Aulinen 2,26m
4. Sauli-Markus Väliahdet 1,95m
 
8-9v (juniorikeihäs)
 
Tytöt:
1. Emma Jokivuori 4,50m
2. Camilla Laurila 4,34m
 
Pojat:
1. Joona Lehtinen 17,75m
2. Luukas Vaara 12,08m
3. Jere Paappanen 10,92m
4. Joni Einola 4,81m
 
10-11v (kiekko)
 
1. Jenna Lehtinen 12,63m
 
12-13v (keihäs 400g)
 
1. Tarleena Jussila 11,35m
 
 

 

Maastojuoksut Artjärvellä 27.5.2009
 
Sarjat:
 
5 v (300 m)
1. Sini Paappanen 3,20
 
7 v (600 m)
1. Visa Lehtinen 2,47
2.Sara Paappanen 3,13
 
9 v (900 m)
1.Joona Lehtinen 4,02
 
11 v ( 900 m)
Jenna Lehtinen 4,14
 
13 v (1800 m)
1. Krista Anttolainen 15,31
2. Tea Valkeapää 16,07
 

 
 
Maastojuoksut Artjärvellä 14.5.2009
 
Sarjat:
 
5 v (300 m)
1. Sini Paappanen 3,09
 
7 v (600 m)
1. Visa Lehtinen 3,00
2.Sara Paappanen 3,30
3. Kiia Kalliola 4,38
 
9 v (900 m)
1.Joona Lehtinen 4,13
2. Jere Paappanen 5,56
 
13 v (1800 m)
1. Vili Lehtinen 9,40

 

Maastojuoksut Artjärvellä 7.5.2009

Sarjat:
5 v (300 m)
1. Tomi Anttila, aika 3,30

7 v (600 m)
1. Visa Lehtinen, aika 2,55

9 v (900 m)
1. Joona Lehtinen, aika 3,57

11 v (900 m)
1. Jenna Lehtinen, aika 4,31
2. Elisa Anttila, aika 5,11

13 v ( 1800 m)
1. Vili Lehtinen, aika 8,32
2. Juho Anttila, aika 9,05

17 v (2700 m)
1. Aleksi Anttila, aika 10,30

Seuraavat maastojuoksut Artjärvellä 14.5.2009 klo 18.30

 

 

Lauantaina 14.3. hiihdettiin kuluvan talven viimeiset sarjahiihdot ns."pitkät matkat".
Hiihtäjiä oli tällä kertaa ladulla vain kaksi.
Tulokset:

T14 6km 1) Tarleena Jussila 34,58,
M55 12km 1) Taisto Siira 47.10,
 

Sunnuntaina 8.3. hiihdettiin perinteisellä
tyylillä seuraavin tuloksin:

T6 0,3km  1) Sanni Rutila 3.03,
P8 0,9km  1) Aapo Rutila 8.01, 
T14 3km 1) Tarleena Jussila 16.21,
M45 6km  1) Jukka Rutila 21.20, 2) Jari Rutila 23.13,
M55 6km 1) Taisto Siira 22.38,

Sunnuntaina 1.3.2009 kilpailtiin Ahjon
mestaruuksista, Salmelassa (hiihtotapana nuorilla
perinteinen ja ikämiehillä vapaa).
Tulokset eli Ahjon mestarit 2009:

T6 0,3km (p) 1) Sanni Rutila 3.47,
P8 0,9km (p) 1) Aapo Rutila 8.28, 
MYl 6km(p) 1) Reima Huuhtanen 35.33,
M45 6km (v) 1) Jukka Rutila 22.09,
M55 6km (v)1) Taisto Siira 22.50,
M65 6km (v) 1) Ahti Laakso 21.42

 

Sunnuntaina 15.2.2009 kilpailtiin, Vuorenmäellä
(hiihtotapana perinteinen). Tulokset:

T6 0,3km 1) Laura Niittynen 4.54,
P6 0,3km 1) Atte Aulinen 4.37,
P8 0,6km 1) Mikko Niittynen 6.28,
T14 1,5km 1) Tarleena Jussila 9.58,
M55 2,7km 1) Taisto Siira 12.43,
M70 2,7km 1) Ahti Laakso 11.38

Talven hiihtokilpailut aloitettiin sunnuntaina 1.2.2009
perinteisellä tyylillä Vuorenmäellä. Tulokset:

T6 0,3km 1) Sanni Rutila 3.07, 2) Laura niittynen 7.17,
P6 0,3km 1) Onni Pekko 5.13
P8 0,6km 1) Aapo Rutila 6.00, 2) Mikko Niittynen 6.55,
T14 2,7km 1) Nea Lepistö 17.11, 2) Tarleena Jussila 18.15,
N 1,5km 1) Maire Nurminen 11.16,
M 2,7km 1) Esko Mononen 12.09, 2)Taisto Siira 12.29

 

Seuraottelu Ahjo-Lukko-Myrsky 2009
hiihdettiin Lukon majalla to 12.2.

Tulokset:
M12 2km 1) Väiski Sainio Myrsky 10,20 2) Manu Hyvärinen Lukko 10,27
               3) Eeli Kreijula Myrsky 11,09
N12 2km 1) Wilma Laaksonen Lukko 9,30 2 ) Merileija Ikonen Myrsky 9,58
               3) Tiina Sikkara Lukko 13,28
M14 2km 1) Patrik Blomqvist Myrsky 12,01
M16 2km 1) Santeri Tuuli Lukko 7,52 2) Joonas Hovén Lukko 9,04
N16 2km 1) Heli Viljaniemi Myrsky 9,47
N 2km 1) Jaana Hyvärinen Lukko 8,07
M18 2km 1) Peter Blomqvist Myrsky 8,34
M 6km 1) Petri Haarala Lukko 18,14 2) Matti Sainio Myrsky 21,41
           3) Hannes Vickholm Lukko 22,02 4) Tapani Löfberg Myrsky 22,04
           5) Jukka Rutila Ahjo 22,31 6) Taisto Siira Ahjo 25,14
           7) Miko Laaksonen Lukko 27,06
M35 4km 1) Pertti Tuuli Lukko 14,07 2) Tom Heljös Myrsky 17,16
               3) Rauno Toivola Ahjo 17,48 4) Matti Kreijula Myrsky 20,49
M45 4km 1) Mauri Blomqvist Lukko 15,05 2) Ahti Laakso Ahjo 15,28

Yhteispisteet:
Naiset Lukko 18, Myrsky 12, Ahjo 0
Miehet Lukko 48, Myrsky 47, Ahjo 15



KESÄN 2008 PALKITUT URHEILIJAT

(PALKINTOON OLI OIKEUTETTU URHEILIJA,JOKA OLI OSALLISTUNUT 4 TAI USEAMPAAN VIIKKOKISAAN/URHEILUKOULUUN KESÄN AIKANA)


T/P5v .JA NUOREMMAT 
                    VISA LEHTINEN
                    KIIA KALLIOLA
                    VILMA KYÖSTILÄ
                    LAURA NIITTYNEN

T/P7v            EMMA JOKIVUORI
                    MIISA NIEMINEN
 
T/P9v            JOONA LEHTINEN
                    VEETI SALMINEN

T/P11v          JENNA LEHTINEN
                    ROOPE HYVÄKKÄ
                    MARKUS NIEMINEN
                    AATU KORKKULA

T/P13v          TARLEENA JUSSILA
                    VILI LEHTINEN
                    MINTTU NIEMINEN
                    MIKA SJÖBLOM

(noutamattomia palkintoja voi kysellä Heidiltä 040-7088530)


 


Artjärven Ahjon mestaruuskisat 7.8.2008

T5 40m
1)Sanni Rutila 9.9
2)Sara Paappanen 10.4
  Laura Niittynen 10.4
3)Kiia Kalliola 11.6
4)Ella-Roosa Luukka 16.1
5)Sini Paappanen 39.2

T5 Pallonheitto
1)Kiia Kalliola 6.06m
2)Sanni Rutila 5.73m
3)Sara Paappanen 3.82m
4)Laura Niittynen 3.14m
5)Ella-Roosa Luukka 2.32m
6)Sini Paappanen 1.42m

T5 Pituus
1)Laura Niittynen 1.52m
2)Sanni Rutila 1.48m
3)Kiia Kalliola 1.38m
4)Sara Paappanen 1.02m
5)Ella-Roosa Luukka 0.73m
6)Sini Paappanen 0.38m

P5 40m
1)Visa Lehtinen 9.3

P5 Pallonheitto
1)Visa Lehtinen 7.45m

P5 Pituus
1)Visa Lehtinen 1.91m

T7 60m
1)Emma Jokivuori 12.0
2)Miisa Nieminen 12.8
3)Julia Autio 12.9
4)Ida Pasila 13.7

T7 Kuula
1)Emma Jokivuori 3.81m
2)Miisa Nieminen 2.65m
3)Julia Autio 1.61m

T7 Pituus
1)Emma Jokivuori 2.18m
2)Julia Autio 1.91m
3)Miisa Nieminen 1.86m
4)Ida Pasila 0.76m

P7 60m
1)Luukas Vaara 12.0
2)Aapo Rutila 13.2
3)Jere Paappanen 13.7
4)Mikko Niittynen 13.9

P7 Kuula
1)Luukas Vaara 4.70m
2)Jere Paappanen 3.00m
3)Aapo Rutila 2.47m

P7 Pituus
1)Luukas Vaara 2.63m
2)Jere Paappanen 1.90m
3)Aapo Rutila 1.55m

T9 60m
1)Assi Pasila 13.4

T9 Keihäs
1)Assi Pasila 6.80m

T9 Pituus
1)Assi Pasila 1.99m

P9 60m
1)Joona Lehtinen 10.7
2)Veeti Salminen 10.9
3)Kauko Heikkinen 11.3

P9 Keihäs
1)Joona Lehtinen 16.47m
2)Kauko Heikkinen 10.85m
3)Veeti Salminen 8.78m

P9 Pituus
1)Joona Lehtinen 3.04m
2)Kauko Heikkinen 2.66m

T11 60m
1)Jenna Lehtinen 10.0

T11 Kiekko
1)Jenna Lehtinen 12.57m

T11 Pituus
1)Jenna Lehtinen 3.37m

P11 60m
1)Aatu Korkkula 9.3
2)Roope Hyväkkä 10.9
3)Markus Nieminen 12.5

P11 Kiekko
1)Aatu Korkkula 19.10m
2)Roope Hyväkkä 11.95m
3)Markus Nieminen 7.25m

P11 Pituus
1)Aatu Korkkula 3.50m
2)Roope Hyväkkä 2.75m
3)Markus Nieminen 2.49m

T13 100m
1)Minttu Nieminen 16.2
2)Tarleena Jussila 16.7

T13 Keihäs
1)Minttu Nieminen 12.69m
2)Tarleena Jussila 8.06m

T13 Kolmiloikka
1)Minttu Nieminen 6.78m
2)Tarleena Jussila 6.05m

P13 100m
1)Jonathan Kuva 16.4
2)Vili Lehtinen 16.6
3)Mika Sjöblom 18.2

P13 Keihäs
1)Jonathan Kuva 23.31m
2)Vili Lehtinen 21.71m
3)Mika Sjöblom 13.31m

P13 Kolmiloikka
1)Vili Lehtinen 7.44m
2)Mika Sjöblom 6.20m

M Kuula
1)Jukka Rutila 9.73m
2)Markku Vaara 8.50m
 


Artjärven Ahjon 31.7 pidettyjen viikkokisojen tulokset:


T5 40m
1)Kiia Kalliola 11.0
2)Vilma Kyöstilä 11.3
3)Ella-Roosa Luukka 12.9

T5 Pallonheitto
1)Kiia Kalliola 6.60m
2)Vilma Kyöstilä 3.26m
3)Ella-Roosa Luukka 2.45m

P5 40m
1)Visa Lehtinen 9.5
2)Onni Pekko 17.1

P5 Pallonheitto
1)Visa Lehtinen 8.93m
2)Onni Pekko 4.70m

T7 60m
1)Miisa Nieminen 12.6
2)Julia Autio 12.8

T7 Pallonheitto
1)Miisa Nieminen 7.03m
2)Julia Autio 4.31m

T9 200m
1)Senni Forsberg 40.1

T9 Kuula
1)Senni Forsberg 4.03m

P9 200m
1)Joona Lehtinen 37.0

P9 Kuula
1)Joona Lehtinen 4.73m

T11 600m
1)Jenna Lehtinen 2.22,96
Ronja Kuva kesk.

T11 Kuula
1)Ronja Kuva 6.22m
2)Jenna Lehtinen 5.09m

P11 Kuula
1)Aatu Korkkula 6.19m
2)Roope Hyväkkä 5.00m
3)Markus Nieminen 3.48m

T13 600m
1)Minttu Nieminen 2.22,46
2)Tarleena Jussila 2.23,76

T13 Keihäs
1)Minttu Nieminen 14.26m
2)Tarleena Jussila 7.29m

P13 600m
1)Ake Forsberg 2.20,41
2)Jonathan Kuva 2.21,31
3)Vili Lehtinen 2.21,87

P13 Keihäs
1)Ake Forsberg 31.12m
2)Vili Lehtinen 25.88m
3)Jonathan Kuva 24.79m

 

 

Tuloksia 24.7 pidetyistä viikkokisoista.

Tulokset:

T5 40m
1)Laura Niittynen 10.9
2)Kiia Kalliola 11.0

T5 Turbokeihäs
1)Kiia Kalliola 3.10m
2)Laura Niittynen 1.62m

P5 40m
1)Visa Lehtinen 9.4
2)Lauri Lindström 13.9

P5 Turbokeihäs
1)Visa Lehtinen 6.91m
2)Touko Manninen 4.08m
3)Lauri Lindström 3.38m

T7 60m
1)Emma Jokivuori 12.2
2)Miisa Nieminen 13.1
3)Julia Autio 13.8

T7 Turbokeihäs
1)Miisa Nieminen 6.58m
2)Emma Jokivuori 3.70m
3)Julia Autio 2.63m

P7 60m
1)Tatu-Matias Teitto 14.6

P7 Turbokeihäs
1)Tatu-Matias Teitto 5.59m

T9 60m
1)Assi Pasila 12.9

P9 60m
1)Joona Lehtinen 10.6
2)Matias Kareinen 11.9

P9 Kolmiloikka
1)Joona Lehtinen 7.03m

T11 60m
1)Jenna Lehtinen 10.6

T11 Kolmiloikka
1)Jenna Lehtinen 7.23m

P11 60m
1)Roope Hyväkkä 11.0
2)Markus Nieminen 12.2

P11 Kolmiloikka
1)Roope Hyväkkä 6.25m
2)Markus Nieminen 5.47m

T13 60m
1)Minttu Nieminen 10.2
2)Tarleena Jussila 10.6

T13 Kolmiloikka
1)Minttu Nieminen 6.95m
2)Tarleena Jussila 6.42m

P13 60m
1)Vili Lehtinen 10.1

P13 Kolmiloikka
1)Vili Lehtinen 7.19m


 

 

Artjärven Ahjon yleisurheilun viikkokisat 10.7.2008.Tulokset:

T5 40m
1)Kiia Kalliola 11.4
2)Laura Niittynen 11.5
3)Vilma Kyöstilä 11.7

T5 Pituus
1)Laura Niittynen 1.51m
2)Kiia Kalliola 1.38m
3)Vilma Kyöstilä 1.08m

P5 40m
1)Ilari Kokkonen 22.2

T7 60m
1)Emma Jokivuori 12.2
2)Miisa Nieminen 13.0

T7 Pituus
1)Emma Jokivuori 2.16m
2)Miisa Nieminen 1.85m

P7 60m
1)Luukas Vaara 11.7

P7 Pituus
1)Luukas Vaara 2.82m

P11 60m
1)Aatu Korkkula 9.6
2)Markus Nieminen 12.1

P11 Korkeus
1)Markus Nieminen 89cm
2)Roope Hyväkkä 80cm
3)Aatu Korkkula 65cm

T13 100m
1)Nea Lepistö 16.2
2)Minttu Nieminen 16.7
3)Tarleena Jussila 17.0

T13 Kiekko
1)Nea Lepistö 17.44m
2)Tarleena Jussila 13.90m
3)Minttu Nieminen 13.08m

P13 100m
1)Jere Kalliola 17.1

P13 Kiekko
1)Jere Kalliola 11.24m

 

Artjärven Ahjon 3.7 pidettyjen viikkokisojen tulokset:

T5 40m
1)Saima Haapasalo 11.1
2)Kiia Kalliola 11.5
3)Vilma Kyöstilä 11.6
4)Ella-Roosa Luukka 18.1

T5 Pallonheitto
1)Kiia Kalliola 4.38m
2)Vilma Kyöstilä 4.12m
3)Saima Haapasalo 3.41m
4)Ella-Roosa Luukka 3.00m

P5 40m
1)Visa Lehtinen 9.6
2)Onni Pekko 13.4
3)Sisu Haapasalo 15.4

P5 Pallonheitto
1)Visa Lehtinen 7.52m
2)Onni Pekko 4.70m
3)Sisu Haapasalo 4.02m

T7 60m
1)Emma Jokivuori 12.5
2)Miisa Nieminen 13.7

T7 Pallonheitto
1)Emma Jokivuori 9.08m
2)Miisa Nieminen 7.46m

P7 60m
1)Luukas Vaara 11.8
2)Tatu-Matias Teitto 15.1

P7 Pallonheitto
1)Luukas Vaara 20.94m
2)Tatu-Matias Teitto 10.50m

P9 60m aidat (ei virall.)
1)Joona Lehtinen 12.0

P9 Pituus
1)Joona Lehtinen 3.01m

T11 60m aidat (ei virall.)
1)Jenna Lehtinen 11.6

T11 Pituus
1)Jenna Lehtinen 3.34m

P11 60m aidat (ei virall.)
1)Roope Hyväkkä 12.6
2)Markus Nieminen 14.4

P11 Pituus
1)Aatu Korkkula 3.53m
2)Roope Hyväkkä 2.93m
3)Markus Nieminen 2.42m

T13 60m aidat (ei virall.)
1)Minttu Nieminen 11.5
2)Suvi Lahtinen 12.2
3)Tarleena Jussila 13.1

T13 Korkeus
1)Minttu Nieminen 105cm
2)Suvi Lahtinen 100cm
3)Tarleena Jussila 95cm

P13 60m aidat (ei virall.)
1)Vili Lehtinen 11.4
2)Mika Sjöblom 12.7

P13 Korkeus
1)Vili Lehtinen 110cm
2)Mika Sjöblom 100cm

 

Artjärven Ahjon 26.6 pidettyjen viikkokisojen tulokset:

T5 40m:
1)Sanni Rutila 10.2
2)Saima Haapasalo 11.0
3)Sara Paappanen 11.1
4)Vilma Kyöstilä 12.1
5)Sini Paappanen 41.4

T5 Turbokeihäs
1)Vilma Kyöstilä 4.51m
2)Saima Haapasalo 4.37m
3)Sanni Rutila 2.95m
4)Sara Paappanen 2.21m
5)Sini Paappanen 0.63m

P5 40m
1)Visa Lehtinen 9.5
2)Sisu Haapasalo 16.0

P5 Turbokeihäs
1)Visa Lehtinen 6.04m
2)Sisu Haapasalo 3.05m

T7 60m
1)Miisa Nieminen 13.0

T7 Turbokeihäs
1)Miisa Nieminen 4.34m

P7 60m
1)Aapo Rutila 13.5
2)Jere Paappanen 14.0
3)Tatu-Matias Teitto 14.2

P7 Turbokeihäs
1)Jere Paappanen 9.74m
2)Tatu-Matias Teitto 6.26m
3)Aapo Rutila 5.89m

T9 60m
1)Senni Forsberg 11.0

T9 Turbokeihäs
1)Senni Forsberg 7.43m

P9 60m
1)Joona Lehtinen 10.4
2)Matias Kareinen 11.4

P9 Turbokeihäs
1)Joona Lehtinen 13.82m
2)Matias Kareinen 8.55m

T11 300m
1)Jenna Lehtinen 58.9

T11 Turbokeihäs
1)Jenna Lehtinen 11.56m

P11 300m
1)Eetu Järventausta 59.4
2)Markus Nieminen 1.13.8

P11 Turbokeihäs
1)Eetu Järventausta 12.83m
2)Roni Hyväkkä 12.53m
3)Markus Nieminen 10.95m

T13 300m
1)Nea Lepistö 59.7
2)Minttu Nieminen 1.01.2
3)Tarleena Jussila 1.05.0

T13 Keihäs
1)Nea Lepistö 15.36m
2)Minttu Nieminen 11.58m
3)Tarleena Jussila 7.07m

P13 300m
1)Ake Forsberg 51.3
2)Vili Lehtinen 57.2

P13 Keihäs
1)Ake Forsberg 31.12m
2)Vili Lehtinen 25.45m

 

54. Ahjo – Lukko –Myrsky seuraottelu 19.6.2008 Myrskylän urheilukentällä

 

Tulokset (pisteisiin lasketaan seuran kaksi parasta edustajaa): 

 

 

Tytöt 11v 60m

 

1.         Jenni Törmänen        Myrsky     9,7

2.         Jenna Lehtinen        Ahjo       9,9

3.         Jenni Honkanen        Ahjo       10,0

4.         Emma Tuuli            Lukko      10,3

5.         Susan Kuosmanen       Lukko      10,4

6.         Noora Virtanen        Myrsky     10,5

7.         Anni Eskelinen        Myrsky     10,7

 

Pisteet: Ahjo 9, Lukko 5, Myrsky 8

 

 

Tytöt 11v korkeus

 

1.         Jenni Honkanen        Ahjo       110

2.         Jenna Lehtinen        Ahjo       105

3.         Noora Virtanen        Myrsky     95

4.         Anni Eskelinen        Myrsky     90

5.         Emma Tuuli            Lukko      90

 

Pisteet: Ahjo 12, Lukko 2.5, Myrsky 6.5

 

 

Tytöt 11v keihäs

 

1.         Jenni Honkanen        Ahjo       13,28

2.         Emma Tuuli            Lukko      12,69

3.         Jenna Lehtinen        Ahjo       11,18

 

Pisteet: Ahjo 11, Lukko 5, Myrsky 0

 

 

Pojat 11v 60m

 

1.         Aatu Korkkula         Ahjo       9,3

2.         Jesse Kontinen        Lukko      9,9

3.         Samuli Pesonen        Myrsky     10,0

4.         Joona Lehtinen        Ahjo       10,1

4.         Tommi Karjalainen     Myrsky     10,1

6.         Patrik Blomqvist      Myrsky     10,4

7.         Roope Hyväkkä         Ahjo       10,5

8.         Eero Rytky            Ahjo       10,7

9.         Kaj Kujala            Lukko      11,0

10.        Eeli Kreijula         Myrsky     11,5

11.        Joona Lähdemäki       Myrsky     11,7

12.        Markus Nieminen       Ahjo       12,6

 

Pisteet: Ahjo 9.5, Lukko 6, Myrsky 6.5

 

 

 

 

Pojat 11v korkeus

 

1.         Patrik Blomqvist      Myrsky     95

2.         Manu Hyvärinen        Myrsky     95

3.         Jesse Kontinen        Lukko      90

4.         Joona Lähdemäki       Myrsky     90

5.         Eero Rytky            Ahjo       90

6.         Roope Hyväkkä         Ahjo       90

7.         Kaj Kujala            Lukko      85

 

Pisteet: Ahjo 5, Lukko 5, Myrsky 12

 

Pojat 11v keihäs

 

1.         Tommi Karjalainen     Myrsky     21,08

2.         Aatu Korkkula         Ahjo       16,59

3.         Roope Hyväkkä         Ahjo       15,84

4.         Eero Rytky            Ahjo       15,57

5.         Jesse Kontinen        Lukko      13,47

6.         Manu Hyvärinen        Myrsky     12,53

7.         Kaj Kujala            Lukko      12,11

8.         Joona Lehtinen        Ahjo       12,00

9.         Patrik Blomqvist      Myrsky     9,60

10.        Markus Nieminen       Ahjo       8,86

 

Pisteet: Ahjo 9, Lukko 4, Myrsky 9

 

Tytöt 13v 300m

 

1.         Julia Kyyhkynen       Myrsky     57,2

2.         Riina Ollikainen      Ahjo       58,8

3.         Minttu Nieminen       Ahjo       62,1

4.         Tarleena Jussila      Ahjo       66,3

 

Pisteet: Ahjo 9, Lukko 0, Myrsky 7

 

Tytöt 13v pituus

 

1.         Julia Kyyhkynen       Myrsky     393

2.         Nea Lepistö           Ahjo       350

3.         Riina Ollikainen      Ahjo       328

4.         Minttu Nieminen       Ahjo       317

5.         Tarleena Jussila      Ahjo       289

6.         Lotta Forssell        Myrsky     160

 

Pisteet: Ahjo 9, Lukko 0, Myrsky 10

 

 

Tytöt 13v kuula

 

1.         Lotta Forssell        Myrsky     9,52

2.         Julia Kyyhkynen       Myrsky     7,92

3.         Riina Ollikainen      Ahjo       7,39

4.         Nea Lepistö           Ahjo       7,00

5.         Minttu Nieminen       Ahjo       6,08

6.         Tarleena Jussila      Ahjo       5,02

 

Pisteet: Ahjo 7, Lukko 0, Myrsky 12

 

Pojat 13v 300m

 

1.         Peter Blomqvist       Myrsky     51,8

2.         Pyry Rantalainen      Myrsky     54,2

3.         Kim Kujala            Lukko      55,0

4.         Vili Lehtinen         Ahjo       56,8

5.         Joonathan Kuva        Ahjo       57,2

ulkop.     Ake Forsberg          Jymy       49,1

 

Pisteet: Ahjo 5, Lukko 4, Myrsky 12

 

Pojat 13v pituus

 

1.         Joonathan Kuva        Ahjo       396

2.         Pyry Rantalainen      Myrsky     393

3.         Vili Lehtinen         Ahjo       391

4.         Peter Blomqvist       Myrsky     389

5.         Kim Kujala            Lukko      317

ulkop.     Ake Forsberg          Jymy       435

 

Pisteet: Ahjo 11, Lukko 2, Myrsky 8

 

Pojat 13v kiekko

 

1.         Pyry Rantalainen      Myrsky     22,16

2.         Peter Blomqvist       Myrsky     17,28

3.         Vili Lehtinen         Ahjo       17,92

4.         Kim Kujala           Lukko      17,16

5.         Joonathan Kuva        Ahjo       14,50

ulkop.     Ake Forsberg          Jymy       28,00

 

Pisteet: Ahjo 6, Lukko 3, Myrsky 12

 

Naiset N17 100m

 

1.         Jonna Launiainen      Myrsky     14,9

2.         Ronja Sainio          Myrsky     15,2

3.         Iida Hoven            Lukko      18,8

 

Pisteet: Ahjo 0, Lukko 4, Myrsky 12

 

Naiset N17 korkeus

 

1.         Anna Siltala          Myrsky     145

2.         Ronja Sainio          Myrsky     136

3.         Peppi Sainio          Myrsky     115

 

Pisteet: Ahjo 0, Lukko 0, Myrsky 12

 

Naiset N17 kiekko

 

1.         Ronja Sainio          Myrsky     14,54

2.         Peppi Sainio          Myrsky     11,88

3.         Jonna Launiainen      Myrsky     11,34

4.         Iida Hoven            Lukko      10,80

 

Pisteet: Ahjo 0, Lukko 4, Myrsky 12

Miehet M17 100m

 

1.         Jere Kuivaniemi       Myrsky     12,4

2.         Joonas Eklund         Lukko      13,2

3.         Viljam Ahola          Myrsky     13,7

4.         Alexi Tiihonen        Myrsky     14,4

5.         Niko Rantalainen      Myrsky     14,5

 

Pisteet: Ahjo 0, Lukko 5, Myrsky 11

 

Miehet M17  800m

 

1.         Niko Rantalainen      Myrsky     2.35,1

2.         Viljam Ahola          Myrsky     2.37,7

 

Pisteet: Ahjo 0, Lukko 0, Myrsky 12

 

Miehet M17  keihäs

 

1.         Niko Rantalainen      Myrsky     42,38

2.         Artturi Kousa         Myrsky     35,95

3.         Joonas Eklund         Lukko      26,37

4.         Juha Ollikainen       Ahjo       24,80

 

Pisteet: Ahjo 3, Lukko 4, Myrsky 12

 

Miehet M17  korkeus

 

1.         Juha Ollikainen       Ahjo       160

2.         Jere Kuivaniemi       Myrsky     154

3.         Joonas Eklund         Lukko      135

 

Pisteet: Ahjo 7, Lukko 4, Myrsky 5

 

 

Naiset pituus

 

1.         Anna Siltala          Myrsky     355

 

Pisteet: Ahjo 0, Lukko 0, Myrsky 7

 

 

Naiset kuula

 

1.         Piia Siltala          Lukko      7,52

2.         Tiina Lepistö         Ahjo       7,27

3.         Marjut Rantalainen    Myrsky     6,75

4.         Heidi Salminen        Ahjo       6,58

5.         Aila Paunonen         Myrsky     6,43

6.         Mira Launiainen       Myrsky     5,10

 

Pisteet: Ahjo 8, Lukko 7, Myrsky 6

 

 

 

 

 

 

Miehet 100m

 

1.         Tuukka Kangas         Lukko      13,0

2.         Tommi Hoven           Lukko      13,2

3.         Heikki Junkkari       Myrsky     13,4

4.         Antti Jukkari         Myrsky     13,9

 

Pisteet: Ahjo 0, Lukko 12, Myrsky 7

 

 

Miehet 1500m

 

1.         Matti Sainio          Myrsky     5.17,5

2.         Tuukka Kangas         Lukko      5.59,7

 

Pisteet: Ahjo 0, Lukko 5, Myrsky 7

 

 

Miehet kuula

 

1.         Åke Rosenberg         Myrsky     11,58

2.         Tuomas Kauppinen      Myrsky     11,29

3.         Pertti Aalto          Myrsky     10,68

4.         Jesse Kuivaniemi      Myrsky     10,66

5.         Janne Heljös          Myrsky     10,01

6.         Arto Kujala           Lukko      8,41

7.         Kaj Lepistö           Ahjo       8,27

8.         Tuukka Kangas         Lukko      7,89

9.         Tuomas Miromäki       Ahjo       7,68

 

Pisteet: Ahjo 4, Lukko 6, Myrsky 12

 

 

Miehet pituus

 

1.         Jere Kuivaniemi       Myrsky     533

2.         Juha Ollikainen       Lukko      524

3.         Tommi Hoven           Lukko      517

4.         Heikki Jukkari        Myrsky     495

5.         Antti Junkkari        Myrsky     471

6.         Tuukka Kangas         Myrsky     469

 

Pisteet: Ahjo 5, Lukko 6, Myrsky 10

 

 

T11 + T13  4x100m

 

1.         Ahjo (M Nieminen, J Honkanen, J Lehtinen,N Lepistö) 1.07,5

2.         Myrsky (H Eskelinen, A Eskelinen, N Virtanen,J Kyyhkynen)

           1.12,8

 

Pisteet: Ahjo 5, Lukko 0, Myrsky 3

 

 

P11 + P13  4x100m

 

1.         Ahjo (A Korkkula, V Lehtinen J Lehtinen, J Kuva) 1.05,1

2.         Myrsky (M Hyvärinen, Patric Blomqvist, P Rantalainen, Peter

           Blomqvist) 1.08,8

3.         Lukko (J Konttinen, K Kujala, S Kuosmanen, K kujala 1.11,3

 

Pisteet: Ahjo 5, Lukko 1, Myrsky 3

 

 

N17 + N  4x100m

 

1.         Myrsky (R Sainio, P Sainio, J Launiainen, A Siltala) 1.03,1

2.         Ahjo (M Nieminen, N Lepistö, T Jussila, R Ollikainen)1.10,7

 

Pisteet: Ahjo 5, Lukko 0, Myrsky 3

 

 

M17 + M 100m+200m+300m+400m

 

1.         Lukko (A Kontinen, T Hoven, T Eklund, T Kangas) 2.34,9

2.         Myrsky (A Tiihonen, M Sainio, N Rantalainen,

J Kuivaniemi))2.36,7

 

Pisteet: Ahjo 0, Lukko 5, Myrsky 3

 

 

Kokonaispisteet:

 

Naiset:

Ahjo 73

Lukko 27,5

Myrsky 100,5

 

Miehet:

Ahjo 69,5

Lukko 72

Myr

 

Artjärven Ahjon viikkokisat 12.6.2008.
Tulokset:
T5 40m
1)Ella-Roosa Luukka 14.7
T5 pituus
1)Ella-Roosa Luukka 0.78m

P5 40m
1)Visa Lehtinen 9.7
2)Teemu Wirman 15.7
P5 pituus
1)Visa Lehtinen 1.78m
2)Teemu Wirman 0.56m

T7 60m
1)Emma Jokivuori 12.2
2)Aada Palovaara 13.9
T7 pituus
1)Aada Palovaara 1.89m
2)Emma Jokivuori 1.82m

P7 60m
1)Mikko Niittynen 14.2

P9 60m
1)Joona Lehtinen 10.2
2)Aleksi Salonranta 11.1
3)Aleksi Palovaara 12.5
P9 kuula
1)Aleksi Salonranta 4.71m
2)Joona Lehtinen 4.26m
3)Aleksi Palovaara 3.35m

T11 60m
1)Jenna Lehtinen 10.2
2)Sara Salonranta 13.3
T11 kuula
1)Jenna Lehtinen 4.78m

P11 60m
1)Eetu Järventausta 11.2
2)Ilkka Hauhia 11.6
P11 kuula
1)Eetu Järventausta 4.78m
2)Ilkka Hauhia 3.56m

T13 100m
1)Tarleena Jussila 17.9
T13 pituus
1)Tarleena Jussila 2.52m

P13 100m
1)Vili Lehtinen 16.7
2)Mika Sjöblom 18.1
P13 pituus
1)Vili Lehtinen 3.58m
2)Mika Sjöblom 2.72m

 

Artjärven Ahjon yleisurheilun viikkokisat 5.6.2008.Tulokset:

T5 40m
1)Sara Paappanen 10.92
2)Laura Niittynen 11.97
3)Sini Paappanen 12.92
T5 pallonheitto
1)Laura Niittynen 2.03m
2)Sara Paappanen 1.93m
3)Sini Paappanen 0.94m

P5 40m
1)Visa Lehtinen 9.53
P5 pallonheitto
1)Visa Lehtinen 12.75m

T7 60m
1)Emma Jokivuori 9.02
T7 pallonheitto
1)Emma Jokivuori 8.38m

P7 60m
1)Luukas Vaara 12.27
2)Mikko Niittynen 14.06
3)Jere Paappanen 14.19
P7 pallonheitto
1)Luukas Vaara 22.63m
2)Jere Paappanen 14.69m
3)Mikko Niittynen 7.45m

T9 60m
1)Assi Pasila 13.09
T9 pituus
1)Assi Pasila 2.19m

P9 60m
1)Joona Lehtinen 11.1
2)Veeti Salminen 12.4
P9 pituus
1)Joona Lehtinen 2.66m

T11 60m
1)Jenna Lehtinen 10.5
T11 pituus
1)Jenna Lehtinen 3.31m

P11 60m
1)Aatu Korkkula 9.7
2)Roope Hyväkkä 11.2
3)Roni Hyväkkä 11.7
P11 pituus
1)Aatu Korkkula 3.55m
2)Roope Hyväkkä 2.89m
3)Roni Hyväkkä 2.33m

T13 100m
1)Tarleena Jussila 17.96
T13 kuula
1)Tarleena Jussila 4.54m

P13 100m
1)Ake Forsberg 15.2
P13 kuula
1)Ake Forsberg 6.77m

Maastojuoksut 29.5.2008

T5 0.3 km
1)Sanni Rutila 1.18
2)Sara Paappanen 1.28
3)Laura Niittynen 1.32
4)Vilma Kyöstilä 1.33
5)Sini Paappanen 3.20
P5 0.3 km
1)Visa Lehtinen 1.13

T7 0.9 km
1)Miisa Nieminen 6.10
P7 0.9 km
1)Aapo Rutila 9.52
kesk. Jere Paappanen

T9 0.9 km
1)Elisa Anttila 5.55
P9 0.9 km
1)Joona Lehtinen 4.09

T11 0.9 km
1)Jenna Lehtinen 4.14
P11 0.9km
1)Eetu Järventausta 3.50
2)Roope Hyväkkä 4.38
3)Markus Nieminen 5.24

P13 1.8 km
1)Vili Lehtinen 9.15

P17 2.7 km
1)Aleksi Anttila 11.47

M50 2.7 km
1)Jukka Rutila 16.27

Artjärven Ahjon maastojuoksut 22.5.2008.

Tulokset:
T5 0.3 km
1)Sanni Rutila 1.31
P5 0.3 km
1)Visa Lehtinen 1.16

T7 0.9 km
1)Julia Autio 5.47
2)Miisa Nieminen 6.04
P7 0.9 km
1)Aapo Rutila 6.21

T9 0.9 km
1)Elisa Anttila 5.35
P9 0.9 km
1)Joona Lehtinen 4.05

T11 0.9 km
1)Jenna Lehtinen 4.25
P11 0.9 km
1)Juho Anttila 4.12
2)Markus Nieminen 5.12

T13 1.8 km
1)Minttu Nieminen 9.54
2)Tarleena Jussila 10.37

P17 2.7 km
1)Aleksi Anttila 11.53

M50 2.7 km
1)Jukka Rutila 15.51
 

Vuorenmäen koulun yleisurheilukisat 14.5.2008

ESKARIT:
40M JUOKSU TYTÖT:
1. Miisa Nieminen 9,4
2. Elsa Engblom 9,8
3. Julia Autio 10,0 

POJAT 40M:
1. Luukas Vaara 8,5
2. Lauri Haiko 9,9
3. Eelis Immonen 10,0

 PALLO TYTÖT:
1. Elisa Engblom 10,20m
2. Iiris Pöllänen 7,27m
3. Aino Elttula 6,20m 

PALLO POJAT:
1. Luukas Vaara 16,40m
2. Lauri Haiko 15,0m
3. Jere Paappanen 12,68m 

TYTÖT 1LK 60M:
1. Elisa Kalliola 12,9
2. Emma Ahtiainen 13,2
3. Laura Kärpänen 15,0 

POJAT 1LK 60M:
1. Joona Lehtinen 11,4s
2. Veeti Salminen 12,0s
3. Matias Kareinen 12,3s 

PITUUS TYTÖT 1LK:
1. Elisa Kalliola 2,34m
2. Emma Ahtiainen 2,05m
3. Laura Kärpänen 2,0m 

PITUUS POJAT 1LK:
1. Matias Kareinen 2,52m
2. Oskari Manninen 2,45m
3. Veeti Salminen 2,20m 

TURBOKEIHÄS 1LK:
1. Joona Lehtinen 11,45m
2. Jyri Oksanen 8,97m
3. Valtteri Kyöstilä 5,60m

TYTÖT 2LK 60M:
1. Milla Taipalus 12,3s
2. Assi Pasila 12,6s
3. Elisa Anttila 13,3s 

POJAT 2LK 60M:
1. Tommi Kuparinen 12,8s
2. Matti Mettinen 13,5s
3. Alex Pasila 13,6s

TYTÖT 2LK PITUUS:
1. Assi Pasila 2,13m
2. Milla Taipalus 2,08m
3. Elisa Anttila 1,92m 

POJAT 2LK PITUUS:
1. Tommi Kuparinen 2,55m
2. Matti Mettinen 2,24m
3. Alex Pasila 2,09m

TYTÖT 3LK 60M:
1.Jenna Lehtinen 10,7s
2. Emppu Poikolainen 12,3s
3. Tiia Myllylä 12,5s 

POJAT 3LK 60M:
1. Aatu Korkkula 10,2s
2. Joonas Heikura 10,9s
3. Roope Hyväkkä 11,1s 

PITUUS 3LK TYTÖT:
1. Jenna Lehtinen 2,83m
2. Emppu Poikolainen 2,39m
3. Tiia Myllylä 2,07m 

PITUUS 3LK POJAT:
1. Aatu Korkkula 3,42m
2. Joonas Heikura 2,74m
3. Roope Hyväkkä ja Markus Nieminen 2,48m

KUULA 3LK :
1. Eero Rytky 4,66m
2. Joni Vanhatalo 3,99m 

TYTÖT 4LK 60M:
1. Erika Manninen 11,1s
2. Tiina Halme ja Ronja Kuva 11,2s 

POJAT 4LK 60M:
1. Juho Kyöstilä 10,6s
2. Iivo Yrjölä 10,9s
3. Niko Nurminen 11,1s 

TYTÖT 4LK PITUUS:
1. Ronja Kuva 3,04m
2. Krista Anttolainen 2,91m
3. Tea Valkeapää 2,58m 

POJAT 4LK PITUUS:
1. Juho Kyöstilä ja Ville Seiteri 3,18m
3. Teemu Naukarinen 3,10m 

TYTÖT 4LK KUULA:
1. Erika Manninen 4,92m
2. Iisa Hyypiä 3,99m

POJAT 4LK KUULA:
1. Elmeri Puranen 5,88m
2. Iivo Yrjölä 5,30m
3. Toni Myllylä 5,20m 

TYTÖT 5LK 100M:
1. Minttu Nieminen 17,5s
2. Tarleena Jussila 19,0s
3. Tiia Rytky 19,4s 

POJAT 5LK 100M:
1. Jonathan Kuva 16,1s
2. Anssi Typpö 16,7s
3. Vili Lehtinen 17,2s 

TYTÖT 5LK KIEKKO:
1. Maarit Hömppi 9,89m
2. Susanna Iivonen 9,70m
3. Tiia Rytky 9,43m 

POJAT 5LK KIEKKO:
1. Max Rogers 17,13m
2. Lauri Simola 16,40m
3. Mika Sjöblom 16,29m 

TYTÖT 5LK KORKEUS:
1. Minttu Nieminen 105cm
2. Tarleena Jussila 95cm 

POJAT 5LK KORKEUS:
1. Jonathan Kuva 115cm
2. Vili Lehtinen 15cm (2 pudotusta)
3. Anssi Typpö 110cm 

TYTÖT 6LK 100M:
1. Saara Tattari 15,9s
2. Meri-Sisko Haatanen 17,4s
3. Nea Lepistö 17,5s 

POJAT 6LK 100M:
1. Isak Pastila 15,3s
2. Pasi Petäjä 16,3s
3. Kasper Pöllänen 17,2s 

TYTÖT 6LK KEIHÄS:
1. Jasmin Salminen 17,27m
2. Riina Ollikainen 15,97m
3. Maria Anttila 11,34m 

POJAT 6LK KEIHÄS:
1. Valtteri Tommiska 21,23m
2. Matias Berg 21,12m
3. Sami Ketonen 18,24m 

TYTÖT 6LK KORKEUS:
1. Saara Tattari 120cm
2. Nea Lepistö 120cm ( 2 pudotusta) 

POJAT 6LK KORKEUS:
1. Pasi Petäjä 125cm
2. Kasper Pöllänen 120cm

Artjärven ala-asteiden maastojuoksukilpailuiden tulokset 13.5.2008

Esikoulu

Tytöt Aika

1. Elsa Engblom 1,13
2. Miisa Nieminen 1,14
3. Ida Pasila 1,15
4. Julia Autio 1,20
5. Aino Elttula 1,23
6. Iiris Pöllänen 1,25
7. Vera Suonio 1,44

Pojat

1. Luukas Vaara 1,01
2. Eelis Immonen 1,04
3. Tuomas Kärpänen 1,14
4. Jere Paappanen 1,19
5. Lauri Haiko 1,20
6. Matias Trelenberg 1,25
7. Aarni Sovijärvi 1,31
8. Mikko Niittynen 1,37


1 lk.

Tytöt         Aika

1. Elisa Kalliola 4,54
2. Emma Ahtiainen 5,46
3. Laura Kärpänen 7,55

Pojat

1. Joona Lehtinen 3,54
2. Veeti Salminen 4,41
3. Juha Mettinen 4,42
4. Lauri Kentta 5,15
5. Leevi Hokkanen 5,18
6. Oskar Tamminen 5,43
7. Jyri Oksanen 5,49
8. Vikke Vikström 6,02
9. Oskari Manninen 6,04


2 lk.

Tytöt         Aika

1. Elisa Anttila 5,25
2. Assi Pasila 6,14

Pojat

1. Tommi Kuparinen 4,38
2. Alex Pasila 5,47


3 lk.

Tytöt         Aika

1. Jenna Lehtinen 4,13
2. Emppu Poikolainen 5,01
3. Amanda Salminen 5,03
4. Tiia Myllylä 5,30

Pojat

1. Eetu Järventausta 4,00
2. Aatu Korkkula 4,07
3. Joonas Heikura 4,34
4. Roope Hyväkkä 4,36
5. Santeri Pasila 4,43
6. Markus Nieminen 5,21
7. Eero Rytky 5,24
8. Patrik Hömppi 6,00
9. Joni Vanhatalo 8,15


4 lk.

Tytöt         Aika

1. Janina Kuparinen 4,58
2. Erika Manninen 5,00
3. Tea Valkeapää 5,10
4. Ronja Kuva 5,53
5. Tiina Halme 5,54
6. Krista Anttolainen 5,55
7. Iisa Hyypiä 6,33

Pojat

1. Juho Kyöstilä 3,49
2. Teemu Naukkarinen 4,06
3. Iivo Yrjölä 4,07
4. Juho Anttila 4,30
5. Elmeri Puranen 4,48
6. Ville Seiteri 4,52
7. Niko Nurminen 4,56
8. Ilari Tommiska 5,17
9. Roni Hyväkkä 6,27


5 lk.

Tytöt         Aika

1. Minttu Nieminen 9,43
2. Tarleena Jussila 11,37

Pojat

1. Jonathan Kuva 8,10
2. Vili Lehtinen 8,26
3. Anssi Typpö 8,37
4. Max Rogers 9,29
5. Mika Sjöblom 9,48
6. Jere Kalliola 15,00
7. Juhani Vanhala 15,01
8. Joni Kapulainen kesk.


6 lk.

Tytöt Aika

1. Saara Tattari 9,29
2. Riina Ollikainen 9,32
3. Nea Lepistö 10,13
4. Roosa-Pauliina Poikolainen 11,13
4. Jasmin Salminen 11,13
5. Maria Anttila 11,25
6. Emilia Seppänen 16,11

Pojat

1. Isak Pastila 9,16
2. Pasi Petäjä 9,21
3. Matias Berg 11,02
4. Valtteri Tommiska 11,40

________________________________________________________________________________________________

 Artjärven Ahjon mestaruuskilpailujen 2007 tulokset:


T5 40m
1.Sara Paappanen 11,2
2.Laura Niittynen 12,0
3.Sanni Rutila 12,6
4.Vilma Kyöstilä 12,7

T5 pituus
1.Laura Niittynen 1,55m
2.Sanni Rutila 1,5m
3.Sara Paappanen 0,95m
4.Vilma Kyöstilä 0,70m

T5 pallonheitto
1.Vilma Kyöstilä 8,16m
2.Sanni Rutila 6,29m
3.Sara Paappanen 2,55m
4.Laura Niittynen 2,47m

P5 40m
1.Aapo Rutila 9,8
2.Visa Lehtinen 10,4
3.Tatu-Matias Teitto 11,1

P5 pituus
1.Tatu-Matias Teitto 1,79m
2.Aapo Rutila 1,70m
3.Visa Lehtinen 1,66m
4.Veka Vikström 1,55m

P5 pallonheitto
1.Visa Lehtinen 11,92m
2.Tatu-Matias Teitto 11,84m
3.Aapo Rutila 7,03m
4.Veka Vikström 6,45m

T7 60m
1.Jenna Väisänen 13,2
2.Miisa Nieminen 13,3
3.Julia Autio 13,4

T7 pituus
1.Miisa Nieminen 1,96m
2.Julia Autio 1,80m
3.Jenna Väisänen 1,75m

T7 kuula
1.Miisa Nieminen 2,06m
2.Jenna Väisänen 1,90m
3.Julia Autio 1,05m

P7 60m
1.Joona Lehtinen 11,1
2.Jere Paappanen 14,1

P7 pituus
1.Joona Lehtinen 2,80m
2.Vikke Vikström 1,60m
3.Jere Paappanen 1,25m

P7 kuula
1.Joona Lehtinen 3,03m
2.Jere Paappanen 2,34m
3.Vikke Vikström 2,10m

T9 60m
1.Jenna Lehtinen 10,5
2.Elisa Anttila 14,3

T9 turbokeihäs
1.Jenna Lehtinen 10,32m
2.Elisa Anttila 4,33m

T9 korkeus
1.Jenna Lehtinen 90cm

P9 60m
1.Aatu Korkkula 9,8
2.Roope Hyväkkä 10,9
3.Eetu Järventausta 11,0
4.Veeti Salminen 11,5
5.Tommi Kuparinen,Patrik Hömppi 11,6
6.Markus Nieminen 11,9
7.Matias Kareinen 12,0

P9 turbokeihäs
1.Aatu Korkkula 17,31m
2.Eetu Järventausta 10,55m
3.Markus Nieminen 10,39m
4.Roope Hyväkkä 10,33m
5.Tommi Kuparinen 8,23m
6.Patrik Hömppi 6,29m
7.Matias Kareinen 6,27m
8.Veeti Salminen 5,86m

P9 korkeus
1.Roope Hyväkkä 85cm
2.Aatu Korkkula,Eetu Järventausta 80cm

T11 60m
1.Minttu Nieminen 10,6

T11 korkeus
1.Minttu Nieminen 90cm

T11 kiekko
1.Minttu Nieminen11,66m

P11 60m
1.Vili Lehtinen 10,1
2.Mika Sjöblom 11,1
3.Roni Hyväkkä 11,5
4.Juho Anttila 11,6

P11 korkeus
1.Vili Lehtinen 100cm
2.Mika Sjöblom 90cm
3.Roni Hyväkkä 80cm
4.Juho Anttila 75cm

P11 kiekko
1.Vili Lehtinen 15,03m
2.Juho Anttila 12,90m
3.Mika Sjöblom 12,63m
4.Roni Hyväkkä 12,51m

T13 60m
1.Riina Ollikainen 10,3
2.Maria Anttila 11,5

T13 keihäs
1.Riina Ollikainen 17,12m
2.Maria Anttila 10,41m

T13 kolmiloikka
1.Riina Ollikainen 6,70m
2.Maria Anttila 6,36m

P15 100m
1.Juha Ollikainen 14,1
2.Tuomas Holma 16,8

P15 keihäs
1.Juha Ollikainen 31,59m
2.Tuomas Holma 27,12m

P15 korkeus
1.Juha Ollikainen 1,50m
2.Tuomas Holma 1,05m

P17 100m
1.Teemu Vähätalo 13,3

P17 kuula
1.Teemu Vähätalo 8,35m

P17 kolmiloikka
1.Teemu Vähätalo 9,43m

Naiset 100m
1.Laura Kesä 16,8
2.Päivikki Nieminen 17,0
3.Marianna Hyväkkä 17,8
4.Niina Hömppi 17,9
5.Marja-Leena Saarinen 25,2

Naiset kiekko
1.Päivikki Nieminen 17,38m
2.Laura Kesä 16,10m
3.Marianna Hyväkkä 15,72m
4.Niina Hömppi 15,32m
5.Marha-Leena Saarinen 10,62m

Naiset pituus
1.Marianna Hyväkkä 3,02m
2.Päivikki Nieminen 3,00m
3.Niina Hömppi 2,92m
4.Laura Kesä 2,86m
5.Marja-Leena Saarinen 1,94m

Miehet kiekko
1.Jukka Rutila 24,60m
2.Jarno Lehtinen 21,75m
3.Marko Nieminen 17,66m
4.Ari Anttila 17,49m

 

Torstaina 26.7. pidettyjen viikkokisojen tulokset:

T5 40m
1.Sara Paappanen 11,9
2.Vilma Kyöstilä 12,6

T5 pituushyppy
1.Sara Paappanen 0,96m
2.Vilma Kyöstilä 0,90m

P5 40m
1.Tatu Teitto 10,8
2.Visa Lehtinen 11,3

P5 pituushyppy
1.Visa Lehtinen 1,84m
2.Tatu Teitto 1,57m

T7 60m
1.Jenna Väisänen 13,2
2.Miisa Nieminen 13,3

T7 pallonheitto
1.Miisa Nieminen 9,17m
2.Jenna Väisänen 7,87m

P7 60m
1.Joona Lehtinen 11,1
2.Luukas Vaara 12,3

P7 pallonheitto
1.Joona Lehtinen 20,13m
2.Luukas Vaara 12,52m

T9 300m
1.Jenna Lehtinen 1.00,9

T9 pituushyppy
1.Jenna Lehtinen 3,18m

P9 300m
1.Eetu Järventausta 1.01,3
2.Matias Kareinen 1.11,7
3.Markus Nieminen 1.12,1

P9 pituushyppy
1.Aatu Korkkula 3,55m
2.Eetu Järventausta 2,55m
3.Markus Nieminen 2,44m
4.Matias Kareinen 2,36m
5.Joni Vanhatalo 1,67m

T11 300m
1.Minttu Nieminen 1.04,2
2.Tarleena Jussila 1.09,5

T11 turbokeihäs
1.Minttu Nieminen 11,35m
2.Tarleena Jussila 10,54m

P11 300m
1.Vili Lehtinen 1.01,1
2.Mika Sjöblom 1.07,7

P11 turbokeihäs
1.Vili Lehtinen 22,15m
2.Mika Sjöblom 14,07m

P15 600m
1.Teemu Vähätalo 1,57

P15 kiekko
1.Tuomas Holma 22,55m
2.Teemu Vähätalo 13,73m

 

19.7. pidettyjen viikkokisojen tulokset:

T5 40m
1. Sara Paappanen 11,6
2.Vilma Kyöstilä 13,6
3.Laura Niittynen 13,8

T5 pallonheitto
1.Vilma Kyöstilä 6,80m
2.Laura Niittynen 3,38m
3.Sara Paappanen 1,46m

T7 60m
1.Vilma Oksanen 13,0
2.Jenna Väisänen 13,4
3.Miisa Nieminen 15,1

T7 turbokeihäs
1.Vilma Oksanen 5,32m
2.Miisa Nieminen 4,25m
3.Jenna Väisänen 4,07m

P7 60m
1.Luukas Vaara 11,9
2.Jere Paappanen 14,1
3.Valtteri Kyöstilä 14,6

P7 turbokeihäs
1.Luukas Vaara 7,52m
2.Jere Paappanen 5,87m
3.Valtteri Kyöstilä 3,91m

P9 60m
1.Eetu Järventausta 10,6
2.Jetro Oksanen 10,9
3.Roope Hyväkkä 11,3
4.Matias Kareinen 11,8
5.Markus Nieminen 11,9

P9 kuula
1.Eetu Järventausta 4,39m
2.Roope Hyväkkä 4,07m
3.Markus Nieminen 3,53m
4.Joni Vanhatalo 3,48m

T11 60m
1.Minttu Nieminen 10,5
2.Tarleena Jussila 11,1

T11 turbokeihäs
1.Minttu Nieminen 10,90m
2.Tarleena Jussila 10,36m

P11 60m
1.Anssi Typpö 10,9

P11 turbokeihäs
1.Anssi Typpö 13,31m
2.Roni Hyväkkä 12,95m

T13 60m
1.Nea Lepistö 10,4

T13 pituushyppy
1.Nea Lepistö 3,11m

P15 100m
1.Teemu Vähätalo 13,1
2.Juuso Hujala 18,6

P15 pituushyppy
1.Teemu Vähätalo 4,61m
2.Juuso Hujala 2,72m

 

15. Kesäillan Kymppi 12.7.2007 – kilpasarjojen tulokset

 

N 6 km

1) Päivi Joentausta 28,08 2) Marjo Niittyviita 29,54 3) Johanna Ylinen 33,42 4) Suvi Myyrä 36,17

5) Susanne Lehtonen 36,31 6) Sanna Isoranta 40,05 7) Viveka Valkeapää 40,58 8) Minna Ollikainen 41,10 9) Heta Anttila 50,54

 

M 10 km

1) Mikko Suihkonen 35,18 2) Juha Hirsimäki 35,45 3) Henri Kosonen 36,39 4) Janne Sakkara        6,42

5) Per Rollmark 39,31 6) Jari Miettinen      42,13 7) Ismo Ylenius 43,08 8) Kai Kallio 43,22 9) Kari Viljakainen 43,35 10) Manne Isoranta 43,43 11) Anders Kullström 3,51 12) Ari Niittyviita 43,57

13) Marko Karhapää 44,04 14) Soini Pekkola 44,42 15) Lauri Palva 46,36 16) Karo Myyrä 49,26

17) Herbert Fallström 50,06 18) Reijo Kallio 50,58 19) Kimmo Rauhala 52,27 20) Toni Kuusisto 52,28 21) Erkka Heikkinen 52,58 22) Ilkka Hyypiä 53,11 23) Kari Auvinen 53,17 24) Jaakko Helminen 54,14 25) Martti Heikkinen 54,19 26) Jari Rutila 54,59 27) Arto Rösch          56,04 28) Jarmo Eerola 1.00,05 29) Pekka Piiroinen 1.03,45   

 Lasse Tukonen, kesk.

 

Kilpailun ulkopuolella:

Marja Koskinen 55,30, Eeva Juntunen 1.02,52

 

T16                6 km

1) Emilia Immonen  35,34 2) Vanessa Lehtonen 38,33 3) Meri Kupari 38,40 4) Saara Siltala 40,00

5) Sara Kupari 47,35

 

P16                6 km

1) Vili Vanhala (5. krt)  35,40

 

Puolimaraton N

1) Sari Siitonen 1.48,05 2) Ritva Salmi       1.54,02 3) Pia Back 2.00,05  4) Anu Back 2.00,06  5) Päivi Korteniemi 2.06,20

 

Puolimaraton M

1) Veli Kaukola  1.27,07 2) Heikki Koso 1.29,12  3) Lasse Tolonen     1.37,16  4) Jukka Salmi 1.54,02

5) Kari Markkanen 1.57,41  6) Jouko Korteniemi 2.02,47  7) Jarno Järvi 2.07,03 

Raimo Nieminen, hyl.

 

Kuntosarja 6 tai 10 km, ilman ajanottoa. Osallistujat:

Risto Mantere (15. krt.), Anne Hämäläinen, Sirkku Parvelahti, Pirkko Juutilainen, Taisto Siira (Artjärvi), Samuli Kyöstilä, Erja Mettinen, Päivikki Murto, Henna Hirsimäki, Leena Mattila, Kirsti Pelkonen, Eva Koskimaa, Petra Pöllänen (A), Terttu Sampo (A), Tomi Anttila, Mervi Nieminen, Else Kivinen (A), Piia Siltala, Mikko Siltala, Juha Aalto (A), Auli Haikara, Charlotta Westerlund, Timo Leppänen (A), Lasse Koskinen, Eve Hämäläinen, Päivi Koivula, Lotta Sydänmaa, Sakari Kyöstilä (A), Seppo Salonen, Anna Tukonen (A), Eeva Siltala (A), Maikki Nurminen (A), Tiina Leppänen (A), Ulla Tukonen (A), Matti Siltala (A), Maija Kainulainen, Tuula Vilen, Jussi Korkeamäki

 

10.7. viikkokisojen tulokset:

T5 40m
1.Laura Niittynen 13,9

T5 pituus
1.Laura Niittynen 1,07m

P5 40m
1.Visa Lehtinen 11,2
2.Ville Einola 16,8

P5 pituus
1.Visa Lehtinen 1,74m
2.Ville Einola 0,65m

T7 60m
1.Miisa Nieminen 13,4
2.Jenna Väisänen 13,6
3.Julia Autio 14,4

T7 kuula
1.Miisa Nieminen 2,06m
2.Julia Autio 1,25m
3.Jenna Väisänen 1,22m

P7 60m
1.Joona Lehtinen 10,9
2.Luukas Vaara 11,9
3.Elvis Karvinen 12,8
4.Leo Jarva 13,4

P7 kuula
1.Joona Lehtinen 4,18m
2.Luukas Vaara 3,82m
3.Leo Jarva 2,82m
4.Elvis Karvinen 2,12m

T9 60m
1.Jenna Lehtinen 10,5
2.Julia Sevon 11,5

T9 kolmiloikka
1.Jenna Lehtinen 6,0m
2.Julia Sevon 5,20m

P9 60m
1.Roope Hyväkkä 10,4
2.Markus Nieminen 12,2

P9 kolmiloikka
1.Roope Hyväkkä 5,52m
2.Markus Nieminen 5,0m
3.Joni Vanhatalo 3,83m

T11 60m
1.Sanna Mykkänen 10,2
2.Minttu Nieminen 10,8
3.Maria Pakkanen 10,9
4.Tarleena Jussila 11,2

T11 kolmiloikka
1.Minttu Nieminen 6,99m
2.Sanna Mykkänen 6,66m
3.Tarleena Jussila 6,10m

P11 60m
1.Vili Lehtinen 10,0

P11 kolmiloikka
1.Vili Lehtinen 7,70m

T13 60m
1.Nea Lepistö 10,1

T13 korkeus
1.Nea Lepistö 1,10m

P15 100m
1.Teemu Vähätalo 13,7

P15 kuula
1.Teemu Vähätalo 9,65m

 

Torstaina 5.7. pidettyjen viikkokisojen tulokset:

T5 40m
1.Vilma Kyöstilä 13,6
2.Sara Paappanen 13,7
3.Laura Niittynen 14,0
4.Sanni Rutila 14,9
 
T5 turbokeihäs
1.Vilma Kyöstilä 2,11m
2.Sara Paappanen 2,06m
3.Sanni Rutila 1,81m
4.Laura Niittynen 1,53m

P5 40m
1.Visa Lehtinen 10,3
2.Aapo Rutila 10,4
3.Veka Vikström 11,6

P5 turbokeihäs
1.Visa Lehtinen 5,50m
2.Veka Vikström 2,68m

T7 60m
1.Emma Ahtiainen 13,6
2.Jenna Väisänen 14,0
3.Julia Autio 14,9
4.Iida Ahtiainen 17,0

T7 turbokeihäs
1.Jenna Väisänen 4,45m
2.Emma Ahtiainen 2,85m
3.Iida Ahtiainen 2,59m
4.Julia Autio 1,93m

P7 60m
1.Joona Lehtinen 11,2
2.Luukas Vaara 12,1
3.Vikke Vikström 14,4
3. Jere Paappanen,Valtteri Kyöstilä 16,0

P7 turbokeihäs
1.Elvis Karvinen 8,68m
2.Joona Lehtinen 7,42m
3.Luukas Vaara 6,85n
4.Jere Paappanen 6,47m
5.Vikke Vikström 4,41m
6.Valtteri Kyöstilä 4,20m
7.Aapo Rutila 3,76m

T9 60m aidat(ei virallinen)
1.Jenna Lehtinen 13,1
2.Jerina Lindberg 14,5

T9 korkeus
1.Jerina Lindberg 85cm

P9 60m aidat(ei virallinen)
1.Aleksi Salonranta 15,0
2.Roope Hyväkkä 16,0
3.Elvis Karvinen 22,3

P9 korkeus
1.Aatu Korkkula 85cm
2.Aleksi Salonranta 80cm
3.Roope Hyväkkä 80cm(enemmän pudotuksia)
4.Elvis Karvinen 65cm

T11 60m aidat(ei virallinen)
1.Tarleena Jussila 15,1

T11 pituushyppy
1.Tarleena Jussila 2,59m

P11 60m aidat(ei virallinen)
1.Vili Lehtinen 12,2
2.Mika Sjöblom 14,4

P11 pituushyppy
1.Vili Lehtinen 3,57m
2.Mika Sjöblom 3,04m

T13 60m aidat(ei virallinen)
1.Nea Lepistö 12,3

T13 kuula
1.Nea Lepistö 5,25m
2.Jasmina Puustinen 4,64m

P13 60m aidat(ei virallinen)
1.Jami Lindberg 12,6

P13 kuula
1.Jami Lindberg 6,76m

P15 100m
1.Teemu Vähätalo 14,3
2.Juuso Hujala 19,4

P15 pituushyppy
1.Teemu Vähätalo 4,65m
2.Juuso Hujala 2,77m

 

28.6. viikkokisojen tulokset:

T5 40m
1.Sara Paappanen 11,6
2.Sanni Rutila 12,4
3.Vilma Kyöstilä 13,6
4.Laura Niittynen 15,1

T5 pallonheitto
1.Sanni Rutila 4,75m
2.Vilma Kyöstilä 3,39m
3.Laura Niittynen 2,96
4.Sara Paappanen 1,03m

P5 40m
1.Visa Lehtinen 11,4
2.Veka Vikström 12,7

P5 Pallonheitto
1.Visa Lehtinen 6,77m
2.Veka Vikström 5,95m

T7 60m
1.Jenna Väisänen 13,8
2.Miisa Nieminen 14,3
3.Julia Autio 15,1

T7 pituushyppy
1.Jenna Väisänen 1,90m
2.Miisa Nieminen 1,89m
3.Julia Autio 1,60m

P7 60m
1.Joona Lehtinen , Luukas Vaara 11,7
2.Aleksi Salonranta 12,5
3.Vikke Vikström 14,6
4.Valtteri Kyöstilä 14,7
5.Jere Paappanen 15,3
6.Mikko Niittynen 16,5
7.Aapo Rutila 17,5

P7 pituushyppy
1.Luukas Vaara 2,66m
2.Aleksi Salonranta 2,64
3.Joona Lehtinen 2,47m
4.Vikke Vikström 1,80m
5.Valtteri Kyöstilä 1,76m
6.Mikko Niittynen 1,52m
7.Aapo Rutila 1,50m
8.Jere Paappanen 1,31m

T9 60m
1.Jenna Lehtinen 10,8
2.Sara Salonranta 13,2

T9 pituushyppy
1.Jenna Lehtinen 3,03

P9 60m
1.Aatu Korkkula 9,9
2.Eetu Järventausta 11,2
3.Roope Hyväkkä 11,5
4.Markus Nieminen 12,6

P9 pituushyppy
1.Aatu Korkkula 3,24m
2.Roope Hyväkkä 2,59m
3.Eetu Järventausta 2,38
4.Markus Nieminen 2,35m


T11 60m
1.Minttu Nieminen 10,7
2.Tarleena Jussila 11,4

T11 kiekko
1.Tarleena Jussila 12,55m
2.Minttu Nieminen 11,02m

P11 60m
1.Vili Lehtinen 10,3
2.Mika Sjöblom 11,1

P11 kiekko
1.Vili Lehtinen 17,58m
2.Mika Sjöblom 15,72m

P15 100m
1.Teemu Vähätalo 13,9

P15 korkeus
1.Teemu Vähätalo 1,15m

 

Lukko-Ahjo-Myrsky-seuraottelu 18.6.2007 Tulokset

Tytöt 11 v. 60m
1. Ella Halme Myrsky 10.4 2. Jenna Lehtinen Ahjo10.5 3. Henna Kontinen Lukko 10.5 4. Emma Tuuli Lukko 10.6 5. Minttu Nieminen Ahjo 10.7 6. Emilia Nikkanen Myrsky 10.9 7. Saija Hämäläinen Myrsky 11.0 8. Tarleena Jussilla Ahjo 11.2

Tytöt 11 v. Korkeus
1. Henna Kontinen Lukko 0.95 m 2. Minttu Nieminen Ahjo 0.90 m 3. Tarleena Jussilla Ahjo 0.85 m 4. Emilia Nikkanen Myrsky 0.80 m

Tytöt 11 v. Turbokeihäs
1. Minttu Nieminen Ahjo 13.45 m 2. Tarleena Jussilla Ahjo 11.92 m 3. Henna Kontinen Lukko 9.27 m 4. Jenna Lehtinen Ahjo 8.91 m 5. Emilia Nikkanen Myrsky 7.80 m

Tytöt 13 v. 300m
1. Ronja Sainio Myrsky 51.3 2. Julia Kyyhkynen Myrsky 56.8 3. Heli Viljaniemi Myrsky 58.0 4. Riina Ollikainen Ahjo 59.1 5. Sari Hämäläinen Myrsky 1.01,1 6. Nea Halme Myrsky 1.02,7

Tytöt 13 v. Pituus
1. Julia Kyyhkynen Myrsky 3.77 m 2. Ronja Sainio Myrsky 3.55 m 3. Jonna Launiainen Myrsky 3.53 m 4. Nea Lepistö Ahjo 3.26 m 5. Iina Vilén Lukko 3.05 m 6. Riina Ollikainen Ahjo 2.96m 7. Jonna Simola Lukko 2.87 m

Tytöt 13 v. Kuula
1. Maria Eriksson Lukko 8.56 m 2. Lotta Forssell Myrksy 7.44 m 3. Ronja Sainio Myrsky 6.59 m 4. Riina Ollikainen Ahjo 6.27 m 5. Julia Kyyhkynen Myrsky 6.19 m 6. Iina Vilén Lukko 6.17 m 7. Heli Viljaniemi Myrsky 6.10 m 8. Jonna Simola Lukko 5.75 m 9. Nea Lepistö Ahjo 5.22 m

Naiset 17 v. 100m
1. Maaret Rantalainen Myrsky 14.8 2. Emmi Kontinen Lukko 15.1 3. Iida Hovén Lukko 18.5

Naiset 17 v. Korkeus
1. Veera Virtanen Myrsky 1.33 m

Naiset 17 v. Kiekko
1. Maaret Rantalainen Myrsky 20.00 m 2. Emmi Kontinen Lukko 15.52 3. Iida Hovén Lukko 8.76 m

Naiset 100m
1. Katja Holopainen Lukko 15.0 2. Niina Viljaniemi Myrsky 15.3 3. Piia Siltala Lukko 15.6

Naiset Pituus
1. Niina Viljaniemi Myrsky 4.31 m 2. Piia Siltala Lukko 4.18 m 3. Katja Holopainen Lukko 4.04 m

Pojat 11 v. 60m
1. Aatu Korkkula Ahjo 9.9 2. Eetu Hovén Lukko 10.0 2. Teemu Tasa Myrsky 10.0 4. Vili Lehtinen Ahjo 10.1 5. Tommi Karjalainen Myrsky 10.5 5. Patrik Blomqvist Myrsky 10.5 7. Erno Junna Lukko 10.6 8. Väiski Sainio Myrsky 10.9 8. Jere Kalliola Ahjo 10.9 10. Eero Rytky Ahjo 11.3 10. Joona Lehtinen Ahjo 11.3 12. Manu Hyvärinen Myrsky 12.1

Pojat 11 v. Korkeus
1. Vili Lehtinen Ahjo 1.10 m 2. Eetu Hovén Lukko 1.05 m 3. Erno Junna Lukko 0.95 m 4. Aatu Korkkula Ahjo 0.85 m 5. Patrik Blomqvist Myrsky 0.85 m 6. Manu Hyvärinen Myrsky 0.85 m 7. Joona Lehtinen Ahjo 0.80 m

Pojat 11 v. Turbokeihäs
1. Vili Lehtinen Ahjo 22.74 2. Tommi Karjalainen Myrsky 19.12 3. Aatu Korkkula Ahjo 17.04 m 4. Teemu Tasa Myrsky 15.38 m 5. Eero Rytky Ahjo 15.22 m 6. Erno Junna Lukko 14.64 m 7. Jere Kalliola Ahjo 13.18 m 8. Manu Hyvärinen Myrsky 12.61 m 9. Joona Lehtinen Ahjo 11.75 m 10. Eetu Hovén Lukko 11.70 m 11. Joni Vähätalo Ahjo 9.04 m

Pojat 13 v. 300m
1. Santeri Tuuli Lukko 53.7 2. Oskari Nieminen Myrsky 54.2 3. Oskari Rockas Myrsky 55.6 4. Pyry Rantalainen Myrsky 56.9 5. Joonas Hovén Lukko 57.3 6. Peter Blomqvist Myrsky 58.0 7. Stefan Rogers Ahjo 1.00,1 8. Pekka Mäkelä Ahjo 1.10,3

Pojat 13 v. Pituus
1. Oskari Nieminen Myrsky 3.90 m 2. Pyry Rantalainen Myrsky 3.74 m 3. Joonas Hovén Lukko 3.69 m 4. Oskari Rockas Myrsky 3.51 m 5. Peter Blomqvist Myrsky 3.42 6. Stefan Rogers Ahjo 3.32 m 7. Pekka Mäkelä Ahjo 2.37 m

Pojat 13 v. Kiekko
1. Pyry Rantalainen Myrsky 21.25 m 2. Stefan Rogers Ahjo 19.53 m 3. Pekka Mäkelä Ahjo 15.63 m 4. Peter Blomqvist Myrsky 14.98 m 5. Santeri Tuuli Lukko 14.77 m 6. Joonas Hovén Lukko 13.69 m

Miehet 17 v. 100m
1. Kari-Tapio Pajunen Myrsky 12.6 2. Tuukka Kangas Lukko 12.8 3. Viljam Ahola Myrsky 12.9 4. Juho Rockas Myrsky 13.0 5. Joonas Eklund Lukko 13.0 6. Juha Ollikainen Ahjo 13.7 7. Juuso Kujala Ahjo 18.6

Miehet 17 v. Korkeus
1. Juha Ollikainen Ahjo 1.60 m 2. Juho Rockas Myrsky 1.45 m 3. Sebastian Simander Lukko 1.45 m 4. Joonas Eklund Lukko 1.30 m

Miehet 17 v. Keihäs
1. Juho Rockas Myrsky 42.63 m 2. Kari Partanen Lukko 36.41 m 3. Niko Rantalainen Myrsky 34.06 m 4. Jonas Nikkanen Myrsky 28.10 m

Miehet 17 v. 800m
1. Viljam Ahola Myrsky 2.26,6 2. Kari-Tapio Pajunen Myrsky 2.33,1 3. Niko Rantalainen Myrksy 2.35,7 4. Tuukka Kangas Lukko 2.43,9 5. Kalle Ahola Myrsky 2.45,9 6. Joonas Eklund Lukko 2.51,2

Miehet 100m
1. Joel Kuivaniemi Myrsky 12.3 2. Antti Nykänen Lukko 12.8 3. Teemu Vähätalo Ahjo 13.2 4. Tommi Hovén Lukko 13.3

Miehet Pituus
1. Kalle Nykänen Lukko 5.26 m 2. Antti Nykänen Lukko 5.18 m 3. Joel Kuivaniemi Myrsky 5.13 m 4. Teemu Vähätalo Ahjo 4.88 m 6. Teuvo Kuivaniemi Myrsky 3.36 m

Miehet Kuula
1. Kalle Nykänen Lukko 9.72 m 2. Antti Nykänen Lukko 9.40 m 3. Joel Kuivaniemi Myrsky 6.76 m 4. Teuvo Kuivaniemi Myrsky 6.54 m 5. Teemu Vähätalo Ahjo 5.60 m

Miehet 1500m
1. Petri Haarala Lukko 4.55 2. Matti Sainio Myrsky 5.10 3. Hannes Vickholm Lukko 5.54

Viesti 100m x 4 Tytöt 11 v. ja Tytöt 13 v.
1. Myrsky (Saija Hämäläinen, Ella Halme, Nea Halme, Jonna Launiainen) 1.10,1 2. Ahjo (Minttu Nieminen, Jenna Lehtinen, Tarleena Jussilla, Nea Lepistö) 1.11,5 3. Lukko (Henna Kontinen, Emma Tuuli, Iina Vilén, Jonna Simola) 1.12,4

Viesti 100m x 4 Naiset 17 v. ja Naiset
1. Myrsky (Ronja Sainio, Julia Kyyhkynen, Niina Viljaniemi, Maaret Rantalainen) 1.02 2. Lukko ( Piia Siltala, Katja Holopainen, Emmi Kontinen, Iida Hovén) 1.04,9

Viesti 100m x 4 Pojat 11 v. ja Pojat 13 v.
1. Myrsky ( Teemu Tasa, Tommi Karjalainen, Oskari Rockas, Oskari Nieminen) 1.06,7 2. Lukko ( Eetu Hovén, Erno Junna, Santeri Tuuli, Joonas Hovén) 1.07,3 3.  Ahjo ( Aatu Korkkula, Vili Lehtinen, Joona Lehtinen, Stefan Rogers) 1.08,8

Viesti 100m + 200m + 300m + 400m Miehet 17 ja Miehet
1. Myrsky (Juho Rockas, Kalle Ahola, Viljam Ahola, Kari-Tapio Pajunen) 2.24,6 2. Lukko (Joonas Eklund, Antti Nykänen, Tuukka Kangas, Tommi Hovén) 2.26,6

Kokonaiskilpailu naiset
1. Myrsky 100p 2. Lukko 82p 3. Ahjo 48p

Kokonaiskilpailu miehet
1. Myrsky 123p 2. Lukko 111p 3. Ahjo 68p

 

14.6. kisojen tulokset:

T5 40m
1.Sara Paappanen 13,4
2.Sanni Rutila 13,3

T5 pituushyppy
1.Vilma Kyöstilä 0,95m
2.Sanni Rutila 0,92m
3.Sara Paappanen 0,63m

P5 40m
1.Aapo Rutila 11,4
2.Visa Lehtinen 12,7

P5 pituushyppy
1.Visa Lehtinen 1,53m
2.Aapo Rutila 1,41m

T7 60m
1.Jenna Väisänen 13,7
2.Miisa Nieminen 14,2

T7 turbokeihäs
1.Miisa Nieminen 6,10m
2.Jenna Väisänen 4,92m

P7 60m
1.Joona Lehtinen 11,6
2.Jere Paappanen 14,5

P7 turbokeihäs
1.Joona Lehtinen 7,94m
2.Jere Paappanen 5,76m

T9 60m
1.Jenna Lehtinen 11,2

T9 korkeus
1.Jenna Lehtinen 90cm

P9 60m
1.Aatu Korkkula 10,3
2.Eetu Järventausta 11,4
3.Roope Hyväkkä 12,0
4.Markus Nieminen 13,0
5.Joni Vanhatalo 17,0

P9 korkeus
1.Eetu Järventausta 90cm
2.Roope Hyväkkä 85cm
3.Aatu Korkkula 80cm

T11 60m
1.Minttu Nieminen 10,9
2.Tarleena Jussila 11,6

T11 korkeus
1.Tarleena Jussila 85cm
2.Minttu Nieminen 80cm

P11 60m
1.Vili Lehtinen 11,1

P11 korkeus
1.Vili Lehtinen 105cm

T13 300m
1.Nea Lepistö 1.06,9

T13 kuula
1.Nea Lepistö 4,34m

P15 600m
1.Teemu Vähätalo 2.04,2
2.Juuso Hujala 3.14,9

P15 kuula
1.Teemu Vähätalo 8,34m
2.Juuso Hujala 6,80m

7.6. pidettyjen yleisurheilukisojen tulokset:

T5 40m
1.Sara Paappanen 13,1
2.Sanni Rutila 14,4
3.Vilma Kyöstilä 15,6
4.Laura Niittynen 15,8

T5 pallonheitto
1.Sara Paappanen 3,12
2.Vilma Kyöstilä 2,92
3.Sanni Rutila 2,64
4.Laura Niittynen 2,20

P5 40m
1.Aapo Rutila 10,4
2.Visa Lehtinen 11,3
3.Veka Vikström

P5 pallonheitto
1.Aapo Rutila 8,30
2.Visa Lehtinen 7,41
3.Veka Vikström 3,76

T7 40m
1.Jenna Väisänen 9,03
2.Julia Autio 9,08

T7 Pituus
1.Jenna Väisänen 1,67
2.Julia Autio 1,34

P7 60m
1.Joona Lehtinen 11,4
2.Luukas Vaara 11,9
3.Vikke Vikström 15,3
4.Valtteri Kyöstilä 16,6
5.Mikko Niittynen 16,6
6.Jere Paappanen 16,9

P7 pituus
1.Joona Lehtinen 2,73
2.Luukas Vaara 2,70
3.Vikke Vikström, Valtteri Kyöstilä 1,90
4.Mikko Niittynen 1,83
5.Aapo Rutila 1,51

T9 60m
1.Jenna Lehtinen 11,1

T9 kuula
1.Jenna Lehtinen 4,0

P9 60m
1.Aatu Korkkula 10,3
2.Roope Hyväkkä 11,7
3.Matias Kareinen 12,1

P9 Kuula
1.Aatu Korkkula 5,53
2.Roope Hyväkkä 4,62
3.Joni Vanhatalo 3,90
4.Matias Kareinen 2,57

T11 60m
1.Tarleena Jussila 11,8

T11 kuula
1.Tarleena Jussila 4,53

P11 60m
1.Vili Lehtinen 10,9
2.Mika Sjöblom 11,2
3.Roni Hyväkkä 11,7

P11 Kuula
1.Vili Lehtinen 5,80
3.Mika Sjöblom 5,36
3.Roni Hyväkkä 5,05

T13 100m
1.Nea Lepistö 17,6
2.Jasmin Salminen 19,0

T13 pituus
1.Nea Lepistö 3,20
2.Jasmin Salminen 2,60

P13 100m
1.Matias Berg 17,4
2.Pekka Mäkelä 18,7

P13 pituus
1.Matias Berg 2,90

P15 100m
1.Niko-Pekka Salminen 15,1
2.Juuso Hujala 30,3

P15 kiekko
1.Niko-Pekka Salminen 20,10
2.Juuso Hujala 12,05
3.Pekka Mäkelä 10,40

 

24.5 Maastojuoksujen tulokset:

0-5.v.
0,3km   Pojat:
        1.Aapo Rutila 2.01
        2.Visa Lehtinen 2.21
        Tytöt:
        1.Sanni Rutila 2.13
        2.Laura Niittynen 2.15

5-7.v.
0,9km   Pojat:

        1.Joona Lehtinen 5.05
        2.Mikko Niittynen 8.38

        Tytöt:
      
        1.Julia Autio 6.21

7-9.v.
0,9km   Pojat:
 
        1.Veeti Salminen 5.21

        Tytöt:

        1.Jenna Lehtinen 5.11
        2.Elisa Anttila 5.26

9-11.v.
1,8km   Pojat:

        1.Vili Lehtinen 10.48
        2.Juho Anttila 11.45

 

3.5 Maastojuoksujen tulokset:

0-5v. Pojat/Tytöt
0,3km 1.Visa Lehtinen 1,54
      1.Vilma Kyöstilä 2,28

5-7v 
0,9km Tytöt:
      1.Heta Kaukola 5,38
      2.Miisa Nieminen 5,41
      3.Julia Autio 6,05

      Pojat:
      1.Joona Lehtinen 4,08
      2.Luukas Vaara 5,31
      3.Valtteri Kyöstilä 5,58

7-9v
o,9km Tytöt:
      1.Jenna Lehtinen 4,30
      2.Elisa Anttila 5,45

      Pojat:
      1.Eero Rytky 5,05
      2.Roope Hyväkkä 5,06
      3.Markus Nieminen 5,15
      4.Veeti Salminen 5,41
      5.Matias Kareinen 6,09

9-11
1,8km Tytöt:
      1.Minttu Nieminen 9,59

      Pojat:
      1.Vili Lehtinen 9,04
      2.Mika Sjöblom 9,40
      3.Juho Anttila 11,04

11-13
1,8km Tytöt:
      1.Nea Lepistö 9,56
      2.Maria Anttila 10,26
 

Maantiejuoksut 26.4.2007. Tulokset:

alle 5 1. Visa Lehtinen
       2.Vilma Kyöstilä

5-7    1.Joona Lehtinen
       2.Luukas Vaara
       3.Valtteri Kyöstilä

7-9    1.Jenna Lehtinen
       2.Eero Rytky
       3.Roope Hyväkkä
       4.Veeti Salminen
       5.Matias Kareinen

9-11   1.Teemu Naukarinen
       2.Jere Kalliola
       3.Mika Sjöblom
       4.Max Rogers
       5.Tarleena Jussila

 

------------------------------------------------------------------

Seuraottelu Ahjo-Lukko-Myrsky 31.8.2006.

 T11 60m 1) Saara Tattari Ah 9.9, 2) Riina Ollikainen  Ah 10.4, 3) Oona Manninen Ah 10.5, 4) Oona Jokinen My 10.7, 5) Nea Lepistö Ah 10.8, 6) Jenna Lehtinen Ah 10.9, 7) Minttu Nieminen Ah 11.0, 8) Henna Kontinen Lu 11.1, 9) Tarleena Jussila Ah 11.2, 10) Nea Halme My 11.3, 11) Jonna Simola Lu 11.8, 12) Jasmin Salminen Ah 11.9, 13) Liinu-Juulia Holopainen Lu 12.7 (pisteet Ah-12, Lu-4, My-6), T11 korkeus 1) Saara Tattari Ah 105, 2) Nea Lepistö Ah 105, 3) Riina Ollikainen Ah 100, 4) Nea Halme My 95, 5) Oona Jokinen My ja Oona Manninen Ah 95, 7) Henna Kontinen Lu 95, 8) Liinu-Juulia Holopainen Lu, Tarleena Jussila Ah, Minttu Nieminen Ah, Jasmin Salminen Ah ja Jonna Simola Lu 80, (p. Ah-12, Lu-3, My-7), T11 turbokeihäs 1) Riina Ollikainen Ah 13.19, 2) Jasmin Salminen Ah 12.21, 3) Nea Lepistö Ah 11.00, 4) Saara Tattari Ah 10.78, 5) Nea Halme My 10.66, 6) Oona Manninen Ah 10.54, 7) Jonna Simola Lu 8.64, 8) Tarleena Jussila Ah 8.58, 9) Minttu Nieminen Ah 8.46, 10) Henna Kontinen Lu 6.78, 11) Jenna Lehtinen Ah 6.29, 12) Oona Jokinen My 6.28, 13) Liinu-Juulia Holopainen Lu 5.65 (p. Ah-12, Lu-5, My-5) T13 300m 1) Ronja Sainio My 54.8, 2) Emmi Kontinen Lu 55.2, 3) Saana Rutila Ah 57.0, 4) Jonna Launiainen My 61.9, 5) Henna Simola Lu 66.0, (p. Ah-4, Lu-7, My-10) T13 pituus 1) Saana Rutila Ah 3.69, 2) Ronja Sainio My 3.47, 3) Jonna Launiainen My 3.36, 4) Henna Simola Lu 2.66, (p. Ah-7, Lu-3, My-9), T13 kuula 1) Henna Simola Lu 8.01, 2) Lotta Forssell My 6.71, 3) Iida Haikkola My 6.40, 4) Emmi Konttinen Lu 6.08, 5) Saana Rutila Ah 5.53, (p. Ah-2, Lu-10, My-9), N17 100m 1) Aino Paunonen My 15.8, 2) Minna Simola Lu 16.3, 3) Iida Hoven Lu 18.8, (p. Ah-0, Lu-9, My-7), N17 kiekko 1) Veera Pöllänen Ah 20.11, 2) Minna Simola Lu 17.94, 3) Iida Hoven Lu 9.69, (p. Ah-7, Lu-9, My-0), N17 korkeus 1) Aino Paunonen My 133, 2) Emmi Vaara Ah 120, 3) Minna Simola Lu 120, 4) Saara Siltala Ah 115, 5) Assi Korkkula 90, (p. Ah-8, Lu-4, My-7), N 100m 1) Katja Holopainen Lu 15.6, 2) Piia Siltala  Lu 16.0, 3) Milla Kolmonen Ah 17.1, 4) Mira Launiainen My 17.2, 5) Jaana Mustonen Ah 17.4, 6) Arja Peltomäki My 18.8, (p. Ah-6, Lu-12, My-4), N kuula 1) Piia Siltala Lu 8.73, 2) Päivikki Nieminen  Ah 8.55, 3) Marjut Rantalainen My 8.32, 4) Katja Holopainen Lu 8.23, 5) Jaana Keisala My 7.96, 6) Petra Pöllänen Ah 7.11, (p. Ah-6, Lu-10 My-6), N pituus 1) Katja Holopainen Lu 4.31, 2) Piia Siltala Lu 4.07, 3) Jaana Mustonen Ah 3.54, 4) Marjut Rantalainen My 3.03, 5) Mira Launiainen My 2.97, (p. Ah-4, Lu-12, My-5)

P11 60m 1) Pyry Rantalainen My ja Aatu Korkkula Ah 10.3, 3) Kasper Pöllänen Ah 10.6, 4) Erno Junna Lu 10.7, 5) Väiski Sainio My, Vili Lehtinen Ah, Teemu Naukkarinen Ah ja Max Rogers Ah 10.9, 9) Pasi Petäjä Ah ja Mika Sjöblom Ah 11.0, 11) Kim Kujala Lu 11.1, 12) Jere Kalliola Ah 11.9, 13) Joona Lehtinen Ah 12.6, (p. Ah-10, Lu-4, My-8), P11 turbokeihäs 1) Pyry Rantalainen My 29.27, 2) Kasper Pöllänen Ah 17.83, 3) Vili Lehtinen Ah 17.13, 4) Aatu Korkkula Ah 15.65, 5) Jere Kalliola Ah 13.22, 6) Max Rogers Ah 12.52, 7) Erno Junna Lu 12.02, 8) Pasi Petäjä Ah 11.85, 9) Kim Kujala Lu 10.43, 10) Joni Vanhatalo Ah 10.21, 11) Mika Sjöblom Ah 9.37, 12) Eero Rytky Ah 8.55, 13) Joona Lehtinen Ah 6.24, 14) Väiski Sainio My 5.87, (p. Ah-9, Lu-5, My-8), P11 korkeus 1) Pyry Rantalainen My ja Kasper Pöllänen Ah 110, 3)Erno Junna Lu 95, 4) Kim Kujala Lu 95, 5) Mika Sjöblom Ah 95, (p. Ah-8, Lu-7, My-6), P13 300m 1) Erik Lopian My 50.5, 2) Niko-Pekka Salminen Ah 51.8, 3) Edward Beekmann Lu 52.0, 4) Eero Manninen Ah 54.3, 5) Santeri Tuuli Lu 55.2, 6) Niklas Järvinen Ah, 7) Aleksi Kangas Lu, 8) Niko Naukkarinen Ah, 9) Aleksi Vilkman My, 10) Joonas Hoven Lu, 11) Panu Petäjä Ah, 12) Stefan Rogers Ah, 13) Pekka Mäkelä Ah, (p. Ah-8, Lu-6, My-8), P13 kiekko 1) Aleksi Vilkman My 23.41, 2) Eero Manninen Ah 23.32, 3) Niko Naukkarinen Ah 19.36, 4) Erik Lopian My 19.27, 5) Stefan Rogers Ah 18.31, 6) Niko-Pekka Salminen Ah 18.06, 7)Aleksi Kangas Lu 17.48, 8) Santeri Tuuli Lu   16.19, 9) Sebastian Kepenek My 16.14, 10) Panu Petäjä Ah 15.49, 11) Niklas Järvinen Ah 11.85, 12) Pekka Mäkelä Ah 11.79, (p. Ah-9, Lu-3, My-10) P13 pituus 1) Erik Lopian My 4.15, 2) Niko-Pekka Salminen Ah 3.92, 3) Santeri Tuuli Lu 3.87, 4) Eero Manninen Ah 3.60, 5) Aleksi Vilkman My 3.55, 6) Niklas Järvinen Ah 3.47, 7) Aleksi Tiihonen My 3.44, 8) Stefan Rogers Ah 3.40, 9) Joonas Hoven Lu 3.36, 10) Niko Naukkarinen Ah 3.10, 11) Panu Petäjä Ah 2.99, 12) Pekka Mäkelä Ah 2.12, ( p. Ah-8, Lu-5, My-9)

M17 100m 1) Tuukka Kangas Lu 13.2, 2) Teemu Vähätalo Ah 13.6, 3) Viljam Ahola My 14.0, 4) Joonas Eklund Lu 14.2, 5) Juha Ollikainen 14.3, 6) Kari Partanen Lu 14.9, 7) Niko Rantalainen My 16.2, 8) Santeri Tuominen Ah 16.9, (p Ah-7, Lu-10, My 5), M17 800m 1) Viljam Ahola My 2.25.8, 2) Erik Beekmann Lu 2.30.7, 3) Tuukka Kangas Lu 2.32.6, 4) Niko Rantalainen My 2.33.0, 5) Joonas Eklund Lu 2.47.0, 6) Juha Ollikainen Ah 2.48.0, 7) Santeri Tuominen Ah 3.21.0, (p. Ah-3, Lu-9, My –10), M17 keihäs 1) Kari Partanen Lu 34.72, 2) Niko Rantalainen My 29.85, 3) Aleksi Jääskeläinen Lu 23.78, 4) Santeri Tuominen Ah 21.30, 5) Tuomas Holma Ah 19.80, 6) Erik Beekmann Lu 16.95, 7) Viljam Ahola My 14.36, (p. Ah-5, Lu-11, My-6), M17 korkeus 1) Aleksi Jääskeläinen Lu 150, 2) Juha Ollikainen Ah 145, 3) Sebastian Simander Lu 140, 4) Teemu Vähätalo Ah 135, 5) Erik Beekmann Lu 130, 6) Joonas Eklund Lu 125, 7) Santeri Tuominen Ah 100, (p. Ah-8, Lu-11, My-0), M 100m 1) Jonne Kankkunen My 12.6, 2) Jesse Kuivaniemi My ja Antti Nykänen Lu 12.8, 4) Kalle Nykänen Lu 13.7, (p. Ah-0, Lu-7,5, My-11,5), M pituus 1) Jonne Kankkunen My 5.71, 2) Kalle Nykänen Lu 5.11, 3) Antti Nykänen Lu 5.07, 4) Jesse Kuivaniemi My 4.67, (p. Ah-0, Lu-9, My-10), M kuula 1) Jonne Kankkunen My 10.46, 2) Kalle Nykänen Lu 9.94, 3) Jesse Kuivaniemi My 9.79, 4) Jukka Rutila Ah 9.70, 5) Antti Nykänen Lu 9.46, 6) Marko Nieminen Ah 8.14, (p. Ah-4, Lu-7, My-11), M 1500m 1) Petri Haarala Lu 4.54.6, 2) Hanne Vickholm Lu 5.26.7, (p. Ah-0, Lu-12, My-0)

Viestit: T11/T13 4x100m 1) Myrsky (Iida Haikkola, Oona Jokinen, Nea Halme, Ronja Sainio) 1.10.2, 2) Ahjo ( Minttu Nieminen, Nea Lepistö, Oona Manninen, Riina Ollikainen) 1.12.4, 3) Lukko ( Iina Vilen, Henna Kontinen, Jonna Simola, Emmi Kontinen) 1.14.3, (p. Ah-3, Lu-2, My-5), N17/N 4x100m 1) Ahjo ( Assi Korkkula, Emmi Vaara, Saara Siltala, Viivi Salminen) 1.02.6, 2) Lukko (Minna Simola, Iida Hoven, Piia Siltala, Katja Holopainen) 1.06,9, (p. Ah-5, Lu-3, My-0), P11/P13 4x100m 1) Myrsky ( Väiski Sainio, Pyry Rantalainen, Aleksi Vilkman, Erik Lopian) 1.07.4, 2) Lukko (Eetu Hoven, Erno Junna, Joonas Hoven, Santeri Tuuli) 1.09.4, 3) Ahjo (Aatu Korkkula, Vili Lehtinen, Mika Sjöblom, Kasper Pöllänen) 1.10.3, (p. Ah-2, Lu-3, My-5), M17/M ruotsalaisviesti (100m+200m+300m+400m) 1) Myrsky (Niko Rantalainen, Jesse Kuivaniemi, Viljam Ahola, Jonne Kankkunen) 2.28.4, 2) Lukko (Antti Nykänen, Joonas Eklund, Tuukka Kangas, Tommi Hoven) 2.31.4, (p. Ah-0, Lu-3, My-5)

Ahjon mestaruuskilpailujen tulokset.

 POJAT/TYTÖT  5V.  40M JUOKSU/PALLO

POJAT: 1.MIKKO NIITTYNEN     11.7s/4.85m
           2.VISA LEHTIEN        15.9s/2.6Om

TYTÖT: 1.JENNA VÄISÄNEN      10.0s/6.08m
            2.JULIA AUTIO         10.1S/6.03M
            3.MIISA NIEMINEN      11.8S/4.23M
            4.LAURA NIITTYNEN     18.8S/1.92M

 POJAT/TYTÖT 7V.  60M/PITUUS/PALLO

POJAT:1.JOONA LEHTINEN      12.2S/2.44M/10.70M
          2.MATIAS KAREINEN     13.7S/2.11M/8.30M
           3.OSKARI MANNINEN     14.3S/1.92M/8.42M

TYTÖT:1.ELISA ANTTILA       13.9S/2.04M/8.98M
 

POJAT/TYTÖT 9V.  60M/PITUUS / KUULA  

POJAT; 1.JUHO KYÖSTILÄ 10.6S/3.20M/4.85M
           2.AATU KORKKULA 10.3S/3.02M/4.49M
           3.VILLE SEITERI 11.2S/3.05M/4.85M
           4.EERO RYTKY    11.7S/2.30M/4.77M
           5.JUHO ANTTILA  12.2S/2.46M/4.40M
           6.ROOPE HYVÄKKÄ 12.8S/2.24M/4,12M
           7.MARKUS NIEMINEN 14.4S/1.94M/2.63M
           8.JONI VANHATALO  14.8S/1.74M/3.80M
           9.RONI HYVÄKKÄ    11.9S/2.27M/-----

TYTÖT:1.JENNA LEHTINEN 11.2S/2.75M/3.77M
           2.ERIKA MANNINEN 12.3S/2.0M/3.60M

TYTÖT/POJAT 11V.   60M /PITUUS / KUULA

POJAT:  1.PASI PETÄJÄ 10.7S/3.02M/8.76M
            2.ANSSI TYPPÖ 10.5S/2.75M/6.02M
            3.VILI LEHTINEN 11.3S/3.18M/4.98M
               TEEMU NAUKKARINEN 10.7S/2.96/---
            4.MIKA SJÖBLOM  11.0S/2.86M/5.03M
            5.JERE KALLIOLA 11.4S/2.36M/4.16M
            6.MAX ROGERS 11.5S/2.16M/-

TYTÖT: 1.SAARA TATTARI 9.8S/3.51M/6.31M
            2.0ONA MANNINEN 10.6S/3.35M/6.07M
            3.RIINA OLLIKAINEN 10,5S/3.03M/5.46M
            4.MARIA ANTTILA 10,8/3.O6/5.O3
              NEA LEPISTÖ  10.9/3.06/5.02
            5.MINTTU NIEMINEN 11.1/2.82/4.27M
            6.TARLEENA JUSSILA 11.3/2.75/4.94
            7.TIA RYTKY 11.9/2.07/---------

POJAT/TYTÖT 13V.   100M/ PITUUS / KIEKKO

POJAT:   1.NIKO NAUKKARINEN 16.9S/3.17M/22.12M
             2.STEFAN ROGERS    17.2S/2.91M/16.25M
             3.PANU PETÄJÄ      17.4S/3.03M/13.15M
TYTÖT:
         1.SAANA RUTILA   16.3 s/3.52m/10.80m

POJAT/TYTÖT 15V,   100M/ PITUUS / KIEKKO

         1.JUHA OLLIKAINEN 14.9s/4.33m/21.64m
         2.ALEKSI ANTTILA  16.7s/3,42m/16.12m
         3.SANTERI TUOMINEN 16.8s/3.20m/21.0m

TYTÖT
        1.SAARA SILTALA 15.Os/3.27m/10.79m

LISÄKSI AHJO PALKITSI  KULUVAN KESÄN AKTIIVIT:



TSEMPPARIPALKINTO:  MARKUS NIEMINEN
                   (reipas-positiivinen ja aina valmis yrittäjä)
 
KESÄN AKTIIVINEN AHJOLAINEN: AATU KORKKULA
                  (aina valmis!)
 
AKTIIVI VANHEMMAT : MARIE JA JARNO LEHTINEN

Artjärven Kunnan yleisurheilumestaruuskilpailujen tulokset löytyvät tästä linkistä.

Artjärven Ahjon yleisurheilukilpailut keskiviikkona 2.8. Tulokset:
T5 40m: 1) Jenna Väisänen 10,3, 2) Miisa Nieminen 10,8, 3) Julia Autio 12,0,
4) Ida Pasila 13,0, 5) Sara Paappanen 14,4, 6) Vilma Kyöstilä 15,5, 7) Sanni
Rutila 18,2, 8)Ada Pasila 21,0, 9) Laura Niittynen 24,0.


pallonheitto: 1) Jenna Väisänen 10,50, 2) Miisa Nieminen 5,62, 3) Ida Pasila
4,75, 4) Julia Autio 4,72, 5) Vilma Kyöstilä 3,11, 6)  Sara Paappanen 2,80,
7) Sanni Rutila 2,77, 8) Ada Pasila 2,14, 9) Laura Niittynen 1,82.
P5 40m: 1) Jere Paappanen 10,2, 2) Aapo Rutila 11,4, 3) Mikko Niittynen
11,5, 4) Tatu-Matias Teitto 12,3, 5) Visa Lehtinen 15,4, 6) Veka Vikström
16,8.
pallonheitto: 1) Jere Paappanen 11,10, 2)Tatu-Matias Teitto 9,60, 3) Aapo
Rutila 9,46, 4) Visa Lehtinen 4,90, 5) Mikko Niittynen 4,80, 6) Veka
Vikström 3,29, 7) Anton Sevón 1,73.
T7 60m: 1) Julia Sevón 12,6, 2) Heta Kaukola 14,4.
pallonheitto: 1) Julia Sevón 9,25, 2) Heta Kaukola 8,69.
P7 60m: 1) Joona Lehtinen 12,4, 2) Matias Kareinen 13,8, 3) Alex Pasila
14,2, 4) Leo Jarva 14,7, 5) Waltteri Kyöstilä 16,7, 6) Vikke Vikström 17,1.
pallonheitto: 1) Alex Pasila 12,74, 2) Matias Kareinen 12,60, 3) Joona
Lehtinen 10,30, 4) Vikke Vikström 8,53, 5) Leo Jarva 8,40, 6) Waltteri
Kyöstilä 5,50.
T9 60m: 1) Jenna Lehtinen 11,2.
Kuula: 1) Jenna Lehtinen 412.
P9 60m: 1) Aatu Korkkula 10,5, 2) Juho Kyöstilä 10,8, 3) Roni Hyväkkä 11,6,
4) Eero Rytky 11,8, 5) Roope Hyväkkä 11,9, 6) Santeri Pasila 13,8, 7) Markus
Nieminen 14,1, 8) Joni Vanhatalo 15,3.
kuula: 1) Aatu Korkkula 4,99, 2) Juho Kyöstilä 4,95, 3) Eero Rytky 4,75, 4)
Roni Hyväkkä 4,49, 5) Joni Vanhatalo 3,72, 6) Roope Hyväkkä 3,07, 7) Santeri
Pasila 2,81, 8) Markus Nieminen 2,63.
T11 60m: 1) Riina Ollikainen 10,5, 2) Emilia Sevón 10,7, 3) Minttu Nieminen
11,0, 4) Tarleena Jussila 11,4.
kuula: 1) Riina Ollikainen 565, 2)Emilia Sevón 558, 3) Tarleena Jussila 472,
4) Minttu Nieminen 464.
P11 60m: 1) Ake Forsberg 9,6, 2) Mika Sjöblom 11,0, 3) Vili Lehtinen 11,1.
kuula: 1) Ake Forsberg 840, 2) Vili Lehtinen  615, 3) Mika Sjöblom 544.
P15 100m: 1) Juha Ollikainen 14,8.
Pituus: 1) Juha Ollikainen 423.

Artjärven Ahjon yleisurheilukilpailut Vuorenmäellä 26.7. Tulokset:
T5 40m: 1) Jenna Väisänen 10,2, 2) Miisa Nieminen 10,9, 3) Sara Paappanen
14,8, 4) Laura Niittynen 19,4.
pituus: 1) Jenna Väisänen 145, 2) Miisa Nieminen 135, 3) Sara Paappanen 130,
4) Laura Niittynen 79.
P5 40m: 1) Jere Paappanen 10,7, 2) Mikko Niittynen 13,1, 3) Visa Lehtinen
13,2, 4) Veka Vikström 14,9.
Pituus: 1) Jere Paappanen 157, 2) Mikko Niittynen 131, 3) Visa Lehtinen 115,
4) Veka Vikström 94.
pituus:
P7 300m: 1) Joona Lehtinen 1.13,7, 2) Matias Kareinen 1.22,3, 3) Leo Jarva
1.29,5, 4) Vikke Vikström 1.41,3.
Pituus: 1) Matias Kareinen 227, 2) Joona Lehtinen 226, 3) Leo Jarva 197, 4)
Vikke Vikström 168.
T9 300m: 1) Inka Verlin 1.06,5, 2) Jenna Lehtinen 1.06,6.
Harjoituskeihäs: 1) Inka Verlin 7,89, 2) Jenna Lehtinen 6,35.
P9 300m: 1) Aatu Korkkula 59,9, 2) Juho Kyöstilä 1.01,0, 3) Eetu
Järventausta 1.10,1, 4) Eero Rytky 1.12,5, 5) Markus Nieminen 1.22,7.
Harjoituskeihäs: 1) Aatu Korkkula 16,18, 2) Juho Kyöstilä 13,04, 3) Eero
Rytky 12,54, 4) Eetu Järventausta 9,97, 5) Markus Nieminen 6,49.
T11 600m: 1) Riina Ollikainen 2.27,9, 2)Minttu Nieminen 2.32,6, 3) Tarleena
Jussila 2.41,4.
Harjoituskeihäs: 1) Riina Ollikainen 13,37, 2) Minttu Nieminen 9,39, 3)
Tarleena Jussila 9,02.
P11 600m: 1) Niko Järvelin 2.24,1, 2) Vili Lehtinen 2.30,4, 3) Mika Sjöblom
2.34,8.
Harjoituskeihäs: 1) Vili Lehtinen 18,26, 2) Niko Järvelin 12,17, 3) Mika
Sjöblom 11,74.
T13 600m: 1) Saana Rutila 2.22,2, 2) Jenni Järvelin 3.13,4.
Kuula (2kg): 1) Saana Rutila 5,95, 2) Jenni Järvelin 3,15.
P15 600m: 1) Juha Ollikainen 2.03,6, 2) Klaus Verlin 2.22,4.
Kuula (2kg): 1) Juha Ollikainen 7,63, 2) Klaus Verlin 4,49.

 

Artjärven Ahjon yleisurheilukilpailut vuorenmäellä 12.7. Tulokset:
T5 40m: 1) Jenna Väisänen 10,3, 2)Miisa Nieminen 11,2, 3) Iida Ahtiainen
12,1, 4) Sara Paappanen 14,5, 5) Laura Niittynen 19,9, 6) Henni Kentta 23,6.
Pituus: 1) Miisa Nieminen 143, 2) Jenna Väisänen 140, 3) Iida Ahtiainen 116,
4) Laura Niittynen 90, 5) Sara Paappanen 66, 6) Henni Kentta 40.
P5 40m: 1) Luukas Vaara 9,4, 2) Jere Paappanen 11,7, 3) Mikko Niittynen
11,8, 4) Visa Lehtinen 31,9.
Pituus: 1) Luukas Vaara 190, 2) Jere Paappanen 147, 3) Mikko Niittynen 111,
4) Visa Lehtinen 102.
T7 200m: 1) Julia Sevón 44,4, 2) Elisa Anttila 55,2, 3) Emma Ahtiainen 58,9.
Pituus: 1) Julia Sevón 230, 2) Elisa Anttila 182, 3) Emma Ahtiainen 179, 4)
Vilma Oksanen 162.
P7 200m: 1) Jetro Oksanen 44,2, 2) Joona Lehtinen 44,6, 3) Matias Kareinen
52,2, 4) Tommi Kuparinen 55,6, 5) Vikke Vikström 1.02,00, 6) Lauri Kentta
1.14,3.
Pituus: 1) Jetro Oksanen 252, 2) Joona Lehtinen 204, 3) Tommi Kuparinen 199,
4) Matias Kareinen 185, 5) Vikke Vikström 160, 6) Lauri Kentta 115.
T9 200m: 1) Jenna Lehtinen 41,8.
Korkeus: 1) Jenna Lehtinen 70.
P9 200m: 1) Aatu Korkkula 39,9, 2) Eero Rytky 43,8, 3) Juho Anttila 44,7, 4)
Roni Hyväkkä 46,9, 5) Roope Hyväkkä 47,9, 6) Markus Nieminen 54,9.
Korkeus: 1) Roni Hyväkkä 90, 2) Eero Rytky 90, 3) Roope Hyväkkä 80, 4)
Markus Nieminen, Aatu Korkkula 70.
T11 300m: 1) Riina Ollikainen 1.03,5, 2) Minttu Nieminen 1.06,7, 3) Maria
Anttila 1.07,1, 4) Tarleena Jussila 1.10,0, 5) Nea Lepistö 1.11,0.
Korkeus: 1) Nea Lepistö 105, 2) Riina Ollikainen 100, 3) Emilia Sevón 100,
4) Maria Anttila 100, 5) Tarleena Jussila 90, 6) Minttu Nieminen 90.
P11 300m: 1) Kasper Pöllänen 1.04,3, 2) Vili Lehtinen 1.05,1, 3) Jere
Kalliola 1.09,5.
Korkeus: 1) Kasper Pöllänen 115, 2) Vili Lehtinen 105.
P15 400m: 1) Juha Ollikainen 1.18,0, 2) Aleksi Anttila 1.28,8.
Kolmiloikka: 1) Juha Ollikainen 9,01, 2) Aleksi Anttila 7,04


Artjärven Ahjon yleisurheilukilpailut Vuorenmäellä 19.7. Tulokset:
T5 40m: 1) Jenna Väisänen 10,6, 2) Miisa Nieminen 12,6, 3) Iida Ahtiainen
12,7, 4) Sara Paappanen 15,1, 5) Laura Niittynen 20,3.
Pallonheitto: 1) Jenna Väisänen 9,30, 2) Miisa Nieminen 4,43, 3) Iida
Ahtiainen 4,17, 4) Sara Paappanen 2,45, 5) Lura Niittynen 1,90.
P5 40m: 1) Jere Paappanen 11,6, 2) Mikko Niittynen 11,7, 3) Veka Vikström
15,9.
Pallonheitto: 1) Jere Paappanen 8,20, 2) Mikko Niittynen 3,79, 3) Veka
Vikström 2,84.
T7 60m: 1) Elisa Anttila 14,4, 2) Emma Ahtiainen 15,3.
Pallonheitto: 1) Elisa Anttila 11,30, 2) Emma Ahtiainen 6,22.
P7 60m: 1) Vikke Vikström 1.40,0.
Pallonheitto: 1) Vikke Vikström 8.08.
P9 60m: 1) Aatu Korkkula 9,6, 2) Eero Rytky 11,3, 3) Juho Anttila 12,0, 4)
Markus Nieminen 14,1.
Kolmiloikka: 1) Aatu Korkkula 6,28, 2) Juho Anttila 4,86, 3) Markus Nieminen
3,45.
T11 60m: 1) Riina Ollikainen 9,8, 2) Maria Anttila 10,6, 3) Tarleena Jussila
11,0, 4) Minttu Nieminen 11,1.
Kolmiloikka: 1) Maria Anttila 6,84, 2) Minttu Nieminen ja Riina Ollikainen
6,20, 4) Tarleena Jussila 5,30.
P11 60m: 1) Jere Kalliola 11,3.
Kolmiloikka: 1) Jere Kalliola 4,97.
T13 100m: 1) Saana Rutila 16,3.
Korkeushyppy: 1) Saana Rutila 105.
P15 100m: 1) Aleksi Anttila 17,2.
Korkeushyppy: 1) Aleksi Anttila 95

 

KESÄILLAN KYMPPI 13.07.2006 / TULOKSET

 

 

Miehet, 10 km:

 

 

1. Janne Sakkara, Elimäki                                          34,58

2. Veli Kaukola, Artjärvi                                               36,26

3. Pontus Vainionpää, Riihimäki                                37,32

4. Kai Kallio, Porvoo                                                    41,47

5. Reijo Kallio, Porvoo                                                 47,06

6. Lasse Tukonen, Lahti                                              47,42

7. Kari Auvinen, Orimattila                                          48,01

8. Jaakko Helminen, Tuusula                                      48,44

9. Lasse Koskinen, Lahti                       51,08

10. Jarmo Eerola, Espoo                                            53,09

11. Erkka Heikkinen, Helsinki                                    53,43

12. Martti Heikkinen, Helsinki                                     53,44

 

 

Naiset, 10 km:

 

 

1. Seija Nurmi, Porvoo                                                39,16

2. Piia Siltala, Porlammi                                          1.01,43

3. Marja Koskinen, Lahti                                             kesk.

 

 

Naiset, 6 km:

 

1. Maija Tökkäri, Ruotsinkylä                                      39,31

2. Henna Anttila, Nastola                       54,48

 

 

Pojat alle 16 v, 6 km:

 

 

1. Olli Santapukki, Hyvinkää                                       26,03

2. Vili Vanhala, Helsinki                                              35,45

 

 

Tytöt alle 16 v, 6 km:

 

 

1. Viivi Salminen, Artjärvi                      43,18

2. Assi Korkkula, Artjärvi                                             43,20

 

 

 

 

Kuntosarja, 6 tai 10 km:

 

Risto Mantere, Askola, Taisto Siira, Artjärvi, Viveca Valkeapää, Kausala, Else Kivinen, Artjärvi, Mauno Hyypiä, Artjärvi, Ilkka Hyypiä, Artjärvi, Heta Anttila, Artjärvi, Jyrki Kyöstilä, Heinola, Matti Siltala, Artjärvi, Seppo Salonen, Vantaa, Timo Leppänen, Artjärvi, Tiina Leppänen, Artjärvi, Maija Kainulainen, Porlammi, Marja-Leena Kangas, Artjärvi, Kari Korkkula, Artjärvi, Maija Lehtinen, Artjärvi, Heli Duer, Artjärvi, Ismo Haapaniemi, Uusikylä, Marianna Hyväkkä, Artjärvi, Arja Vilen, Kausala, Taru Vilen, Kausala, Päivi Mattsson, Pukaro, Tuula Vilen, Pukaro, Charlotta Westerlund, Tukholma, Ruotsi, Auli Haikara, Helsinki, Sakari Kyöstilä, Artjärvi

 

 

Artjärven Ahjon yleisurheilukilpailut Vuorenmäellä 28.6. Tulokset:
T 5 40m: 1) Jenna Väisänen 10,4, 2) Miisa Nieminen 10,5, 3) Julia Autio
11,6, 4) Sara Paappanen 15,3, 5) Kiia Kalliola 16,4, 6) Laura Niittynen
20,9.
Pituushyppy: 1) Jenna Väisänen 175, 2) Miisa Nieminen 154, 3) Julia Autio
106, 4) Kiia Kalliola 72, 5) Sara Paappanen 61, 6) Laura Niittynen 38.
P 5 40m: 1) Luukas Vaara 9,2, 2) Jere Paappanen 12,2, 3) Mikko Niittynen
13,2, 4) Joni Einola 13,3, 5) Visa Lehtinen 13,9.
Pituushyppy: 1) Luukas Vaara 202, 2) Jere Paappanen 151, 3) Mikko Niittynen
119, 4) Veka Vikström 114, 5) Joni Einola 56.
T 7 300m: 1) Elisa Anttila 1.30,2.
Turbokeihäs: 1) Elisa Anttila 4,70.
P 7 300m: 1) Joona Lehtinen 1.15,4, 2) Matias Kareinen 1.21,3, 3) Vikke
Vikström 2.28,2.
Turbokeihäs: 1) Aleksi Salonranta 11,28, 2) Matias Kareinen 6,80, 3) Joona
Lehtinen 5,32, 4) Vikke Vikström 4,70.
T 9 300m: 1) Jenna Lehtinen 1.12,8.
Turbokeihäs: 1) Jenna Lehtinen 8,19.
P 9 300m: 1) Aatu Korkkula 1.02,5, 2) Juho Kyöstilä 1.02,6, 3) Eetu
Järventausta 1.12,7, 4) Eero Rytky 1.24,6, 5) Markus Nieminen 1.28,5.
Turbokeihäs: 1) Eero Rytky 13,80, 2) Juho Kyöstilä 13,05, 3) Aatu Korkkula
12,50, 4) Eetu Järventausta 9,87, 5) Juho Anttila 7,82, 6) Joni Vanhatalo
7,37, 7) Markus Nieminen 6,72.
T 11 600m: 1) Riina Ollikainen 2.32,1, 2) Nea Lepistö 2.36,5, 3) Minttu
Nieminen 2.36,6, 4) Maria Anttila 2.36,7, 5) Tarleena Jussila 2.40,8.
Turbokeihäs: 1) Nea Lepistö 11,55, 2) Minttu Nieminen 11,03, 3) Maria
Anttila 10,35, 4) Sanna Mykkänen 10,10, 5) Riina Ollikainen 9,79, 6)
Tarleena Lepistö 7,76.
P 11 600m: 1) Vili Lehtinen 2.30,6, 2) Mika Sjöblom 2.35,8, 3) Jere Kalliola
2.45,9.
Turbokeihäs: 1) Vili Lehtinen 18,00, 2) Kasper Pöllänen 16,10, 3) Jere
Kalliola 13,57, 4) Mika Sjöblom 12,72.
T 15 600m: 1) Emmi Vaara 2.26,2.
Kiekko (1kg): 1) Emmi Vaara 15,92.
P 15 600m: 1) Juha Ollikainen 2.12,4, 2) Aleksi Anttila 2.29,2.
Kiekko (1kg): 1) Juha Ollikainen 21,75, 2) Aleksi Anttila 15,94.

 

Artjärven Ahjon yleisurheilukilpailut Vuorenmäellä 21.6. Tulokset:
T5 40m: 1)Jenna Väisänen 10,4, 2) Miisa Nieminen 12,4, 3) Iida Ahtiainen
12,8, 4) Sara Paappanen 15,3, 5) Laura Niittynen 20,9, 6) Henni Kentta 21,3.
Pallonheitto: 1) Jenna Väisänen 9,17, 2) Miisa Nieminen 3,89, 3) Sara
Paappanen 3,42, 4) Iida Ahtiainen 3,23, 5) Laura Niittynen 1,61.

P5 40m: 1) Luukas Vaara 9,9, 2) Jere Paappanen 11,2, 3) Mikko Niittynen
12,5, 4) Veka Vikström 14,6, 5) Joni Einola 18,7, 6) Ville Einola 33,1, 7)
Visa Lehtinen 35,9.
Pallonheitto: 1) Luukas Vaara 13,59, 2) Jere Paappanen 9,28, 3) Visa
Lehtinen 6,12, 4) Mikko Niittynen 6,07, 5) Joni Einola 3,47, 6) Veka
Vikström 2,92, 7) Ville Einola 1,27.

T7 150m: 1) Emma Ahtiainen 41,9.
Pallonheitto: 1) Emma Ahtiainen 7,12.

P7 150m: 1) Joona Lehtinen 33,2, 2) Matias Kareinen 34,7, 3) Vikke Vikström
45,6, 4) Lauri Kentta 46,8.
Pallonheitto: 1) Matias Kareinen 11,14, 2) Lauri Kentta 10,03, 3) Joona
Lehtinen 9,60, 4) Vikke Vikström 9,02.

T9 150m: 1) Inka Verlin 28,9, 2) Jenna Lehtinen 31,3.
Kuula (2kg): 1) Jenna Lehtinen 395, 2) Inka Verlin 384.

P9 150m: 1) Juho Kyöstilä 27,7, 2) Aatu Korkkula 28,5, 3) Markus Nieminen
40,3.
Kuula (2kg): 1) Aatu Korkkula 499, 2) Juho Kyöstilä 442, 3) Joni Vanhatalo
411, 4) Markus Nieminen 250.

T11 150m: 1) Riina Ollikainen 26,9, 2) Nea Lepistö 30, 3) Minttu Nieminen
30,4, 4) Tarleena Jussila 30,6.
Kuula (2kg): 1) Riina Ollikainen 557, 2) Nea Lepistö 487, 3) Minttu Nieminen
468, 4) Tarleena Jussila 462.

P11 150m: 1) Vili Lehtinen 28,2, 2) Mika Sjöblom 28,9.
Kuula: 1) Vili Lehtinen 600, 2) Mika Sjöblom 510.

T13 200m: 1) Saana Rutila 37,2.
Pituus: 1) Saana Rutila 343.

P13 200m: 1) Klaus Verlin 37, 6, 2) Joona Näkki 46,5.
Pituus: 1) Klaus Verlin 287, 2) Joona Näkki 253.

T15 300m: 1) Saara Siltala 59,6, 2) Emmi Vaara 61,3.
Pituus: 1) Saara Siltala 386, 2) Emmi Vaara 350.

P15 300m: 1) Juha Ollikainen 53,4.
Pituus: 1) Juha Ollikainen 428.

 

Artjärven Ahjon yleisurheilukilpailut Vuorenmäellä 14.6. Tulokset:

T5 40m: 1) Jenna Väisänen 10,7, 2) Miisa Nieminen 11,8, 3) Laura Niittynen
26,24.

Pallonheitto: 1) Jenna Väisänen 9,70, 2) Miisa Nieminen 4,60, 3)Laura
Niittynen 1,20.

P5 40m: 1) Luukas Vaara 9,36, 2) Jere Paappanen 11,2, 3)Mikko Niittynen
13,5, 4) Veka Vikström 15,8, 5) Visa Lehtinen 16,28.

Pallonheitto: 1) Luukas Vaara 14,30, 2) Jere Paappanen 8,75, 3) Mikko
Niittynen 5,14, 4) 4,60, 5) Visa Lehtinen 4,0.

T7 60m: 1) Julia Sevón 12,5.

Pituushyppy: 1) Julia Sevón 207.

P7 60m: 1) Joona Lehtinen 12,59, 2) Leo Jarva 14,9, 3) Lauri Kentta 15,3, 4)
Vikke Vikström 16,2.

Pituushyppy: 1) Joona Lehtinen 208, 2) Leo Jarva 174, 3) Vikke Vikström 135,
4) Lauri Kentta 119.

T9 60m: 1) Emilia Sevón 10,7, 2) Jenna Lehtinen 11,0.

Pituushyppy: 1) Emilia Sevón 293, 2) Jenna Lehtinen 265.

P9 60m: 1) Aatu Korkkula 10,4, 2) Juho Kyöstilä 10,5, 3) Eero Rytky 11,7, 4)
Markus Nieminen 13,9.

Pituushyppy: 1) Aatu Korkkula 306, 2) Juho Kyöstilä 295, 3) Eero Rytky 247,
4) Markus Nieminen 170.

T11 60m: 1) Riina Ollikainen 10,6, 2) Laura Kataja 10,7, 3) Minttu Nieminen
11,0, 4) Tarleena Jussila 11,4.

Pituushyppy: 1) Riina Ollikainen 272, 2) Minttu Nieminen 267, 3) Tarleena
Jussila 265.

P11 60m: 1) Kasper Pöllänen 10,4, 2) Vili Lehtinen 10,8, 3) Mika Sjöblom
10,9, 4) Max Rogers 11,0.

Pituushyppy: 1) Kasper Pöllänen 306, 2) Vili Lehtinen 288, 3) Mika Sjöblom
276, 4) Max Rogers 264.

T13 100m: 1) Saana Rutila 16,4.

Kuula (2,5kg): 1) Saana Rutila 528.

P13 100m: 1) Roni Tissari 17,1, 2) Stefan Rogers 18,0.

Kuula (3,0kg): 1) Stefan Rogers 686, 2) Roni Tissari 623.

T15 100m: 1) Saara Siltala 15,2, 2) Emmi Vaara 15,3.

Kuula (3,0kg): 1) Emmi Vaara 723, 2) Saara Siltala 515.

 

Artjärven Ahjon maastojuoksukilpailut Vuorenmäellä 7.6. Tulokset:
T5 0.3km: 1) Miisa Nieminen 1.58, 2) Laura Niittynen 3.14.
P5 0.3km: 1) Luukas Vaara 1.36, 2) Mikko Niittynen 2.09, 3) Visa Lehtinen
2.34.
T7 0.9km: 1) Senni Forsberg 5.33.
P7 0.9km: 1) Joona Lehtinen 4.30, 2) Matias Kareinen 5.10.
T9 0.9km: 1) Jenna Lehtinen 4.35.
P9 0.9km: 1) Juho Kyöstilä 4.19, 2) Aatu Korkkula 4.28, 3) Eero Rytky 5.27,
4)Markus Nieminen 5.43, 5) Joni Vanhatalo 9.17.
T11 1.8km: 1) Riina Ollikainen 10.07, 2) Nepu Lepistö 10.08, 3) Minttu
Nieminen 10.09, 4) Tarleena Jussila 10.10.
P11 1.8km: 1) Ake Forsberg 8.29, 2) Mika Sjöblom 9.22, 3) Vili Lehtinen
9.29.
T13 1.8km: 1) Saana Rutila 9.17.
P15 2.7km: 1) Juha Ollikainen 13.34

 

Tarkkuussuunnistuskilpailun (31.5.2006) tuloksiin tällä linkillä.

 

Artjärven kunnan maastojuoksumestaruudet ti 30.5.2006.
Tulokset.(osallistujia 34)

T5 300 m 1) Miisa Nieminen 1.47 2) Kiia Kalliola 2.30 3) Laura Niittynen 3.13

P5 300 m 1) Mikko Niittynen 2.11 2) Visa Lehtinen 3.26

T7 900 m 1) Elisa Anttila 5.49

P7 900 m 1) Joona Lehtinen 4.31 2) Matias Kareinen 5.20 3) Oskari Manninen 6.00

T9 900 m 1) Jenna Lehtinen 4.35 2) Erika Manninen 4.49

P9 900 m 1) Teemu Naukkarinen 4.20 2) Aatu Korkkula 4.38 3) Juho Anttila 4.39 
                4) RoopeHyväkkä 5.01 5) Eero Rytky 5.39 6) Markus Nieminen 5.52
                7) Roni Hyväkkä 6.12

T11 1,8 km 1) Riina Ollikainen 9.59 2) Minttu Nieminen 10.00 3) Maria Anttila 10.07
                   4) Tarleena Jussila 10.08 5) Nea Lepistö 10.47

P11 1,8 km 1) Mika Sjöblom 9.08 2) Vili Lehtinen 9.09 3) Max Rogers 9.58
                   4) Jere Kalliola 11.38

T13 1,8 km 1) Saana Rutila 9.48

P13 1,8 km 1) Niko Naukkarinen 8.46 2) Pekka Mäkelä 9.26 3) Stefan Rogers 10.42

P15 2,7 km 1) Juha Ollikainen 13.56 2) Aleksi Anttila 16.13

M50 2,7 km 1) Taisto Siira 15.04

 

Maastojuoksut Vuorenmäellä 24.5.2006

P5 0,3km 1) Jere Paappanen 1.56, 2) Visa Lehtinen 3.04

P7 0,9km 1) Joona Lehtinen 4.30

T9 0,9km 1) Jenna Lehtinen 4.24

P9 0,9km 1) Aatu Korkkula 4.23, 2) Teemu Naukkarinen 4.37, 3) Eero Rytky 5.22

T11 1,8km 1) Riina Ollikainen 9.36, 2) Tarleena Jussila 10.37

P11 1,8km 1) Mika Sjöblom 9.17, 2) Max Rogers 9.26, 3) Vili Lehtinen 9.30,
                  4) Jere Kalliola 10.24

T13 1,8km 1) Saana Rutila 9.15

P13 1,8km 1) Pekka Mäkelä 9.35

_____________________________________________________________________

Sarjahiihtojen tulokset: 

Su 5.3. (perinteinen hiihtotapa)
P4 0,3km 1) Visa Lehtinen 11.14, P6 0,3km 1) Joona Lehtinen 2.43,
T8 0,9km 1) Jenna Lehtinen 6.37, T10 1,4km 1) Nea Lepistö 10.59, 2) Tarleena Jussila 11.16, P10 1,4km 1) Vili Lehtinen 8.03, 2) Mika Sjöblom 9.37, 3) Max Rogers 10.26,
P12 3km 1) Mikko Poikela 16.50, 2) Stefan Rogers 20.01, 3) Pekka Mäkelä 21.57,
P14 3km 1) Juha Ollikainen 16.08, M55 6km 1) Taisto Siira 26.22

Su 26.2., (vapaa hiihtotapa/sprintti). 
P6 1) Joona Lehtinen 0.55 2) Lauri Kentta 3.13, T8 1) Jenna Lehtinen 1.23,
T10 1) Tarleena Jussila 1.40, P10 1) Juho Kyöstilä 1.53 2) Roni Hyväkkä 2.52, 
P16 1) Antti Koskimaa 2.50, M35 1) Ilkka Hyypiä 4.09, M50 1) Taisto Siira 5.08

Su 19.2., (vapaa hiihtotapa)
T4 0,1km 1) Henni Kentta 9.23, P6 0,3km 1) Lauri Kentta 8.28,
T10 1,4km 1) Tarleena Jussila 10.26, P10 1,4km 1) Juho Kyöstilä 10.03,
T12 1,4km 1) Riina Ollikainen 11.33,
P14 3km 1) Juha Ollikainen 16.40, M50 6km 1) Taisto Siira 26.09

Su 12.2. (hiihtotapa perinteinen).
T4 0,1km 1) Henni Kentta 8.50, P6 0,3km 1) Lauri Kentta 8.54,
T10 1,4km 1) Tarleena Jussila 10.12,
P10 1,4km 1) Mika Sjöblom 8.49, 2) Juho Kyöstilä 9.15, 3) Max Rogers 9.43,
P12 3km 1) Stefan Rogers 16.20, P14 3km 1) Juha Ollikainen 15.05,
M50 6km 1) Taisto Siira 23.43, M60 6km 1) Ahti Laakso 23.01

11.8 pidettyjen Ahjon mestaruuskisojen tulokset

> T5  40m 1)Jenna Väisänen 11,4 2.)Miisa Nieminen 13,5
> Pallonheitto 1)Jenna Väisänen 19,28 2.)Miisa Nieminen 2,88
>
> P5 40m 1)Joona Lehtinen 9,0 2.)Oskari Manninen 9,5 3.)Visa Lehtinen 22,6
> Pallonheitto 1)Joona Lehtinen 11,30 2.) Oskari Manninen 9,21 3.) Visa
> Lehtinen 3,70
>
> T7 60m 1.)Jenna Lehtinen 11,7 2.)Elisa Anttila 14,7
> Pituushyppy 1.) Jenna Lehtinen 228 2.)Elisa Anttila 165
>
> P7 60m 1)Eero Rytky 11,6 2) Markus Nieminen 15,5
> Pituushyppy 1)Eero Rytky 222 2) Markus Nieminen 155
>
> T9 60m 1)Tarleena Jussila 11,1 2)Erika Manninen 11,4 3.)Minttu Nieminen
> 11,7 4.)Tiina Halme 11,8
> Pituushyppy 1) Minttu Nieminen 240 2) Tarleena Jussila 238 3.) Tiina Halme
> 200 4.) Erika Manninen 196
>
> P9 60m 1)Vili Lehtinen 10,8 2)Anssi Typpö 10,9 3.)Max Rogers 11,1 4.)Mika
> Sjöblom 11,5 5.)Juho Anttila 12,5
> Pituushyppy 1)Vili Lehtinen 292 2)Anssi Typpö 258 3.)Max Rogers 239
> 4.)Mika Sjöblom 222 5.)Juho Anttila 220
>
> T11 60m 1.)Maria Anttila 11,4 2.)Nea Lepistö 11,7
> Pituushyppy 1.) Maria Anttila 271 2.) Nea Lepistö 241
>
> P11 60m 1.)Stefan Rogers 10,8 2.)Atte Mäntyvaara 11,3
> Pituushyppy 1.)Stefan Rogers 293 2.)Atte Mäntyvaara 278
>
> P13 100m 1) Tuomas Holma 16,8 1.)Aleksi Anttila 16,8 3.)Joona Näkki 20,3
> Kiekko (600g)  1) Tuomas Holma 19,12 2.)Aleksi Anttila 16,88 3.)Joona
> Näkki 13,08
>
> T15 100m 1.) Veera Pöllänen 15,5
> Kiekko (1000g)  1.)Veera Pöllänen 18,53

4.8 pidettyjen Artjärven Ahjon viikkokilpailujen tulokset

T5  40m 1)Jenna Väisänen 11,4 2.)Miisa Nieminen 12,6 3.)Kiia Kalliola 18,7
Pallonheitto 1)Jenna Väisänen 10,86 2.)Miisa Nieminen 4,02 3.)Kiia Kalliola
3,68

P5 40m 1)Joona Lehtinen 9,2 2.)Luukas Vaara 10,5 3.)Leo Jarva 10,8 4.)Visa
Lehtinen 19,5
Pallonheitto 1)Joona Lehtinen 11,25 2.)Luukas Vaara 10,85 3.)Leo Jarva 6,31
4.)Visa Lehtinen 3,49

T7 150m 1.)Jenna Lehtinen 30,6
Kiekko (600g) 1.) Jenna Lehtinen 6,15

P7 150m 1)Eero Rytky 31,7 2)Roope Hyväkkä 33,6 3.)Matias Kareinen 42,3
4.)Markus Nieminen 42,5
Kiekko (600g) 1)Eero Rytky 7,96 2)Joni Vanhatalo 6,50 3) Roope Hyväkkä 5,69
4.)Markus Nieminen 3,18

T9 150m 1)Tarleena Jussila 29,5 2)Minttu Nieminen 31,1 3.)Tiina Halme 32,2
4.)Johanna Haapasalmi 33,5 5.)Susanna Iivonen 34,1
Kiekko (600g) 1) Tiina Halme 8,05 2) Tarleena Jussila 7,76 3.) Johanna
Haapasalmi 6,97 4.) Susanna Iivonen 6,75 5.) Minttu Nieminen 6,09

P9 150m 1)Vili Lehtinen 28,3 2)Mika Sjöblom 29,0 3.)Jere Kalliola 30,1
4.)Juho Kyöstilä 30,5 5.)Roni Hyväkkä 31,4
Kiekko (600g) 1)Vili Lehtinen 10,13 2) Juho Kyöstilä 8,11 3.) Mika Sjöblom
7,07 4.) Jere Kalliola 6,08 5.)Roni Hyväkkä 5,49

T11 150m 1.)Riina Ollikainen 28,0 2.)Nea Lepistö 30,3
Kiekko (600g) 1.) Nea Lepistö 7,50 2.) Riina Ollikainen 7,04

P11 150m 1.)Kasper Pöllänen 28,6 2.)Atte Mäntyvaara 29,2
Kiekko (600g) 1.)Kasper Pöllänen 14,03 2.)Atte Mäntyvaara 12,87

T13 200m 1)Emmi Vaara 35,4
Korkeushyppy 1)Emmi Vaara 110 2)Hanna-Kaisa Humalisto 85

P13 200m 1)Matias Kuivalainen 32,6 2.)Juha Ollikainen 33,4 3.)Tuomas Holma
39,4 4.)Joona Näkki 45,4
Korkeushyppy  1)Matias Kuivalainen 125 2.)Juha Ollikainen 120 3.)Tuomas
Holma 105 4.)Joona Näkki 75

T15 300m 1.)Pauliina Kuivalainen 56,0
Korkeushyppy 1.)Pauliina Kuivalainen 125 2.)Veera Pöllänen 120
 

28.7 pidettyjen Artjärven Ahjon viikkokilpailujen tulokset

T5  40m 1)Jenna Väisänen 11,8
Pallonheitto 1)Jenna Väisänen 9,97

P5 40m 1)Lauri Haiko 10,7
Pallonheitto 1) Lauri Haiko 11,70

P7 60m 1)Eero Rytky 11,6 2)Matias Kareinen 14,5 3)Joni Vanhatalo 15,5
Pallonheitto 1)Eero Rytky 23,78 2)Joni Vanhatalo 14,30 3)Matias Kareinen
9,00

T9 60m 1)Tarleena Jussila 11,2 2)Tia Rytky 11,5
Kuulantyöntö (2,0 kg) 1)Tarleena Jussila 4,05 2)Tia Rytky 3,12

P9 60m 1)Juho Kyöstilä 11,2  2)Mika Sjöblom 11,3
Kuulantyöntö (2,0 kg) 1)Mika Sjöblom 4,77 2)Juho Kyöstilä 3,66

T13 60m 1)Emmi Vaara 15,8 2)Saara Siltala 15,9
Pituushyppy 1)Emmi Vaara 3,28 2)Saara Siltala 3,19

P13 100m 1)Juha Ollikainen 16,2 2)Tuomas Holma 17,8
Pituushyppy  1)Juha Ollikainen 3,54 2)Tuomas Holma 3,06

21.7 pidettyjen Artjärven Ahjon viikkokilpailujen tulokset

T5  40m 1)Jenna Väisänen 12,1 2)Miisa Nieminen 14,3
Pallonheitto 1)Jenna Väisänen 8,58 2)Miisa Nieminen 5,71

P5 40m 1)Leo Jarva 12,2 2) Mikko Niittynen 19,6
Pallonheitto 1) Mikko Niittynen 5,68 2)Leo Jarva 5,46

T7 300m 1)Elisa Anttila  1,50
Pituus 1)Elisa Anttila 1,52

P7 300m 1)Eero Rytky 1,19 2)Markus Nieminen 1,36
Pituus 1)Eero Rytky 2,30 2)Joni Vanhatalo 1,88 3)Markus Nieminen 1,54

T9 600m 1)Minttu Nieminen 2,46 2)Tarleena Jussila 2,50 3)Tiina Halme 2,53
Pituus 1)Sanna Mykkänen 3,22 2)Tarleena Jussila 2,41 3)Minttu Nieminen 2,34
4)Tiina Halme 2,14 5)Susanna Iivonen 2,12

P9 600m 1)Juho Kyöstilä 2,38  2)Juho Anttila 2,46 3)Mika Sjöblom 2,48
Pituus 1)Mika Sjöblom 2,80 2)Juho Kyöstilä 2,56  2)Juho Anttila 2,26

T11 600m 1)Maria Anttila 2,44
Pituus 1)Maria Anttila 2,64

P11 600m 1)Atte Mäntyvaara 2,40
Pituus 1)Atte Mäntyvaara 3,02

P13 600m 1)Aleksi Anttila 2,29 2)Tuomas Holma 2,30
Kuula (3,0kg) 1)Tuomas Holma 7,62 2)Aleksi Anttila 6,36

T15 Kuula (3,0kg)  1)Veera Pöllänen 7,87
 

 

KESÄILLAN KYMPPI 14.07.2005 / TULOKSET

 

Miehet, 10 km:

1. Jussi Hyyrynen, T-Talli                                             33,55

2. Janne Sakkara, Elimäki                                             35,00

3. Lauri Lappalainen                                                     37,47

4. Arto Lappalainen                                                      37,48

5. Pontus Vainionpää, Riihimäki                                     38,10

6. Reijo Kuoppala, Nastola                                             42,06

7. Kai Kallio, Porvoo                                                      43,07

8. Tommi Hoven, Porlammi                                            43,08

9. Markku Tommola, Kouvola                                         45,43

10. Ilkka Hyypiä, Artjärvi                                               45,59

11. Reijo Kallio                                                              47,11

12. Lasse Tukonen, Lahti                                                47,34

13. Kari Niklander, Vantaa                                              47,59

14. Mikko Pöllänen, Artjärvi                                            48,37

15. Antti Poikela, Artjärvi                                               50,26

16. Toni Kuusisto, Lahti                                                  55,57

17. Antti Paldanius, Lahti                                                55,57

18. Pasi Pirhonen, Lahti                                                  55,57

 

Naiset, 6 km:

1. Seija Nurmi, Porvoo                                                   24,47

2. Coca Aybar Amador, Orimattila                                   29,34

3. Josefina Aalto, Artjärvi                                                32,05

4. Susanne Lehtonen                                                      32,19

5. Sari Jarva, Artjärvi                                                     35,47

6. Heini Luomaa, Orimattila                                             37,22

7. Elina Mörsky                                                               37,46

8. Arja Rantalainen, Villähde                                            39,43

9. Tuija Rantalainen, Villähde                                           44,56

 

Pojat alle 16 v, 6 km:

1. Olli Santapukki, Hyvinkää                                            24,33

2. Ville Kuusisto, Kalliola                                                 31,21

3. Vili Vanhala, Helsinki                                                  35,18

 

Tytöt alle 16 v, 6 km:

1. Lotta Sydänmaa, Helsinki                                             34,20

2. Heta Anttila, Artjärvi                                                    42,53

 

Kuntosarja 21 km / naiset ja miehet:

1. Johanna Eloranta, Kerava                                            1.37,11

2. Lasse Kyrö, Helsinki                                                    1.37,52

3. Raimo Nieminen, Vantaa                                             1.40,29

4. Maija Kainulainen, Porlammi                                         2.19,19

 

Kuntosarja, 6 tai 10 km:

 

Taisto Siira, Artjärvi, Risto Mantere, Askola, Sirkku Parvelahti, Tuusula, Pirkko Juutilainen, Tuusula, Seppo Paasonen, Orimattila, Seppo Salonen, Vantaa, Heikki Moilanen, Kajaani, Jari Rutila, Artjärvi, Pirjo Paasonen, Kaipiainen, Arto Paasonen, Kaipiainen, Mervi Nieminen, Orimattila, Päivi Koivula, Helsinki, Satu Tammenlehto, Orimattila, Jari Pekkanen, Juha Aalto, Artjärvi, Martti Heikkinen, Helsinki, Erkka Heikkinen, Helsinki, Timo Leppänen, Artjärvi, Taru Vilen, Kausala, Arja Vilen, Kausala, Matti Siltala, Artjärvi, Liisa Lappalainen, Pakaa, Tuomo Hatakka, Pakaa, Else Kivinen, Artjärvi, Simo Kyöstilä, Artjärvi, Aku Salminen, Artjärvi, Santeri Nieminen, Artjärvi, Riika Parviainen, Hyvinkää, Jyrki Kyöstilä, Heinola, Mauno Hyypiä, Artjärvi, Piia Siltala, Porlammi, Maire Matilda Nurminen, Artjärvi, Antti Pelkonen, Artjärvi, Antti Koskinen, Artjärvi, Sakari Kyöstilä, Artjärvi

 

 

 

7.7 pidettyjen Artjärven Ahjon viikkokilpailujen tulokset

T5 Pallonheitto 1)Vilma Oksanen 4,73 2)Saija Nurminen 1,90

P5 40m 1)Joona Lehtinen 10,0 2)Mikko Niittynen 16,8
Pallonheitto 1)Joona Lehtinen 11,28 2)Mikko Niittynen 5,80 3)Visa Lehtinen
3,19

T7 60m 1)Jenna Lehtinen 12,8 2)Elisa Anttila 16,2
Kiekonheitto (600g) 1)Jenna Lehtinen 5,10 2)Elisa Anttila 2,61

P7 60m 1)Eero Rytky 11,9 2)Roope Hyväkkä 12,0 3)Jetro Oksanen 12,6 3)Patrik
Hömppi 12,6 5)Santeri Pasila 13,8 6)Otto Pesonen 14,9 7)Markus Nieminen 15,0
8)Matias Kareinen 15,2 9)Joni Vanhatalo 15,5
Kiekonheitto (600g)  1)Eero Rytky 8,34 2)Roope Hyväkkä 5,96 3)Otto Pesonen
4,31 4)Santeri Pasila 4,01 5)Matias Kareinen 2,53 6) Joni Vanhatalo 3,19
7)Patrik Hömppi 3,05 8)Markus Nieminen 3,01

T9 60m 1)Tarleena Jussila 11,3 2)Minttu Nieminen 11,4 3)Susanna Iivonen 12,6
4)Elina Pesonen 13,1
Kiekonheitto (600g) 1)Tarleena Jussila 7,79 2)Minttu Nieminen 5,29 3)Susanna
Iivonen 4,52

P9 60m 1)Vili Lehtinen 11,3 2)Jere Kalliola 11,4 3)Juho Kyöstilä 11,7 3)Roni
Hyväkkä 11,7 5)Simo Siren 12,0 6)Juho Anttila 12,3
Kiekonheitto (600g)  1)Vili Lehtinen 11,26 2)Juho Anttila 8,18 3)Jere
Kalliola 7,69 4)Simo Siren 7,68 5)Juho Kyöstilä 7,22 6) Roni Hyväkkä 5,61

T11 60m 1)Anna Huotari 10,3 2)Riina Ollikainen 11,2 3)Maria Anttila 11,4
4)Nea Lepistö 11,5
Kiekonheitto (600g) 1)Maria Anttila 10,38 2)Nea Lepistö 8,19 3)Riina
Ollikainen 6,94

P11 60m 1)Kasper Pöllänen 10,9
Kiekonheitto (600g)  1) Kasper Pöllänen 9,91

T13 60m aidat 1)Saara Siltala 13,9 2)Emmi Vaara 14,9
Keihäänheitto (400g) 1)Emmi Vaara 15,90 2)Saara Siltala 11,54

P13 60m aidat 1)Juha Ollikainen 12,8 2)Aleksi Anttila 15,9 3)Tuomas Holma
16,9
Keihäänheitto (400g)  1)Tuomas Holma 24,65 2)Juha Ollikainen 24,26 3)Santeri
Tuominen 17,32 4)Aleksi Anttila 15,90

T15 80m aidat 1)Lotta Sydänmaa 16,1 2)Veera Pöllänen 19,0
Keihäänheitto (400g)  1)Lotta Sydänmaa 27,98 2)Veera Pöllänen 14,80

T15 Keihäänheitto (600g) 1)Ville Salonen 23,43

 

30.6 pidettyjen Artjärven Ahjon viikkokilpailujen tulokset

T5  40m 1)Miisa Nieminen 13,7
Pallonheitto 1)Miisa Nieminen 1,30

P5 40m 1)Joona Lehtinen 9,8 2)Visa Lehtinen 21,3
Pallonheitto 1)Joona Lehtinen 10,90 2)Visa Lehtinen 3,37

T7 60m 1)Jenna Lehtinen 13,3
Pallonheitto 1)Jenna Lehtinen 10,60

P7 60m 1)Eero Rytky 12,4 2)Roope Hyväkkä 13,2 3)Joni Vanhatalo 16,1 4)Markus
Nieminen 16,2
Pallonheitto 1)Eero Rytky 24,40 2)Roope Hyväkkä 13,85 3)Markus Nieminen
11,15 4)Joni Vanhatalo 11,10

T9 60m 1)Minttu Nieminen 11,9 2)Tarleena Jussila 12,0 3)Susanna Iivonen 14,4
Korkeushyppy 1)Minttu Nieminen 901 2)Tarleena Jussila 75

P9 60m 1)Vili Lehtinen 11,8 2)Juho Kyöstilä 12,3 3)Roni Hyväkkä 12,4
Korkeushyppy 1)Vili Lehtinen 90 2)Juho Kyöstilä 80 3)Roni Hyväkkä 70

P11 60m 1)Kasper Pöllänen 11,3
Korkeushyppy 1) Kasper Pöllänen 95

T13 100m 1)Emmi Vaara 16,1 2)Saara Siltala 16,3
Kolmiloikka 1)Saara Siltala 6,83 2)Emmi Vaara 6,65

P13 100m 1)Juha Ollikainen 15,8 2)Tuomas Holma 18,2 3)Joona Näkki 22,5
Kolmiloikka  1)Juha Ollikainen 7,76 2)Tuomas Holma 6,75

T15 100m 1)Lotta Sydänmaa 15,2 2)Veera Pöllänen 16,4
Kolmiloikka  1)Lotta Sydänmaa 9,75 2)Veera Pöllänen 7,62

 Karjalan Maraton Artjärvellä 18.6.2005, tulokset    
      
1. 846 Vilen Olli  M Karosen sukuseura  "1;13,23" 9
2. 676 Kyöstilä Samuli  M Artjärven Karjalaiset  "1;24,16" 8
3. 660 Auvinen Eero-Pekka M Artjärven Karjalaiset  "1;31,26" 7
      
1. 985 Pääkkönen Pasi  M35 Suonjärven pitäjäseura  "1;15,41" 9
2. 843 Pellinen Keijo  M35 Jääski-seura ry   "1;19,03" 8
      
1. 693 Vihavainen Ari  M40 Hiitolan Pitäjäseura  "1;01,55" 9
2. 668 Kolehmainen Markku M40 Mikkelin Karjalaiset  "1;11,45" 8
      
1. 678 Lankinen Seppo  M45 Antrea-Seura   "1;22,33" 9
      
1. 679 Lavonen Matti  M50 Pääkaupungin Karjalaiset "1;03,06" 9
2. 682 Leppänen Markku  M50 Muurlan Karjalaiset  "1;15,22" 8
3. 674 Kuparinen Kimmo  M50 Artjärven Karjalaiset  "1;28,31" 7
4. 845 Vilen Seppo  M50 Karosen sukuseura  "1;35,47" 6
      
1. 685 Nevalainen Auvo  M55 Enon Karjalaiset  "1;09,06" 9
2. 699 Issakainen Pertti M55 Haukivuoren Karjalaiset  "1;10,43" 8
3. 840 Tolonen Lasse  M55 Myrskylän Karjalaiset  "1;11,26" 7
4. 671 Koskinen Lasse  M55 Artjärven Karjalaiset  "1;27,22" 6
5. 687 Pesu Hannu  M55 Sortavalan Pitäjäseura  "1;29,10" 5
6. 691 Siira Taisto  M55 Artjärven Karjalaiset  "1;35,43" 4
      
1. 697 Ranta Kari  M60 Pääkaupungin Karjalaiset "1;18,24" 9
2. 844 Koppinen Pauli  M60 Helsingin Sortavalalaiset "1;22,57" 8
3. 664 Jantunen Taisto  M60 Pääkaupungin Karjalaiset "1;25,16" 7
4. 670 Koskenmäki Pauli M60 Vihdin Karjalaseura  "1;25,21" 6
5. 690 Sihvonen Heimo  M60 Impilahti-Seura   "1;28,16" 5
      
1. 686 Nurmela Heikki  M65 Hyvinkään Karjalaiset  "1;23,16" 9
2. 841 Tukonen Lasse  M65 Artjärven Karjalaiset  "1;24,11" 8
3. 694 Vilkman Juhani  M65 Nastolan Karjalaiset  "1;25,52" 7
4. 698 Salminen Ville  M65 Kirvun Vilkas   "1;30,15" 6
5. 684 Mykrä Erik  M65 Kannaksen-Mykrät sukuseura "1;30,38" 5
6. 688 Raassina Aaro  M65 Kiihtelysvaara-seura  "1;34,32" 4
7. 681 Lepistö Heikki  M65 Pääkaupungin Karjalaiset "1;37,20" 3
      
1. 673 Kukkonen Pertti  M70 Hiitolan Pitäjäseura  "1;20,58" 9
2. 663 Heimala Aapo  M70 Kouvolan Karjalaiset  "1;49,41" 7
      
1. 675 Kuutti Arvo  M75 Imatran Seudun Karjalaiset "1;35,31" 9
2. 661 Enqvist Eino  M75 Jämsän Karjala-seura  "1;36,13" 8
      
1. 669 Kolehmainen Vuokko N35 Mikkelin Karjalaiset  "1;14,04" 9
2. 667 Kemppi Minna-Maija N35 Vihdin Karjalaseura  "1;26,30" 8
      
1. 680 Lehto Pirjo  N45 Valkeakosken Karjalaiset "1;25,15" 9
2. 666 Juvonen Hilkka  N45 Kiihtelysvaara-seura  "1;37,51" 8
3. 662 Hakola Marja  N45 Rautulaisten pitäjäseura "1;59,57" 7
      
1. 689 Raassina Liisa  N50 Kiihtelysvaara-seura  "1;37,51" 9
      
1. 672 Koskinen Marja  N55 Lahden Karjalaiset  "1;27,18" 9
2. 692 Valkeapää Mirja  N55 Valkeakosken Karjalaiset "1;29,15" 8
3. 696 Parviainen Mirja N55 Artjärven Karjalaiset  "1;54,57" 7
 
1. 842 Pakarinen Terttu N60 Mikkelin Karjalaiset  "1;32,04" 9
2. 665 Jantunen Vieno  N60 Pääkaupungin Karjalaiset "2;12,59" 8
 
1. 677 Laisi Eeva  N65 Hyvinkään Karjalaiset  "2;06,02" 9


 Karjalan Maraton Artjärvellä 18.6.2005, seurapisteet 
  
1. Artjärven Karjalaiset  47
2. Pääkaupungin Karjalaiset 36
3. Mikkelin Karjalaiset  26
4. Kiihtelysvaara-seura  21
5. Hiitolan Pitäjäseura  18
5. Hyvinkään Karjalaiset  18
7. Valkeakosken Karjalaiset 17
8. Karosen sukuseura  15
9. Vihdin Karjalaseura  14
10. Antrea-Seura   9
10. Enon Karjalaiset  9
10. Imatran Seudun Karjalaiset 9
10. Lahden Karjalaiset  9
10. Suonjärven pitäjäseura  9
15. Haukivuoren Karjalaiset  8
15. Helsingin Sortavalalaiset 8
15. Jämsän Karjala-seura  8
15. Jääski-seura ry   8
15. Kouvolan Karjalaiset  8
15. Muurlan Karjalaiset  8
21. Myrskylän Karjalaiset  7
21. Nastolan Karjalaiset  7
21. Nurmijärven Karjalaiset  7
21. Rautulaisten pitäjäseura 7
25. Kirvun Vilkas   6
26. Impilahti-Seura   5
26. Kannaksen-Mykrät sukuseura 5
26. Sortavalan Pitäjäseura  5
  
 Pääkaupungin Karjalaiset/ Kurkijoki-seura 7 (Laskettu mukaan Pääkaupungin
 Pääkaupungin Karjalaiset/ Suojärvi-seura 8 

 

 13.6 pidettyjen Artjärven Ahjon viikkokilpailujen tulokset

T5  40m 1) Miisa Nieminen 13,2
Pallonheitto 1) Miisa Nieminen 2,15

P5 40m 1)Joona Lehtinen 9,6 2)Luukas Vaara 12,0 3)Mikko Niittynen 14,8
4)Visa Lehtinen 23,1
Pallonheitto 1)Joona Lehtinen 9,74 2)Luukas Vaara 8,21 3)Mikko Niittynen
4,11 4)Visa Lehtinen 3,03

T7 300m 1)Jenna Lehtinen 1,21 2)Karita Salokoski 2,13
Turbokeihäs 1)Jenna Lehtinen 4,44

P7 300m 1)Roope Hyväkkä 1,27 2)Matias Kareinen 1,34 3)Markus Nieminen 1,35
Turbokeihäs 1)Joni Vanhatalo 9,07 2)Roope Hyväkkä 5,42 3)Markus Nieminen
4,10 4)Matias Kareinen 2,92

T9 600m 1)Minttu Nieminen 2,41 2)Tarleena Jussila 2,50 3)Karoliina Salokoski
3,36
Turbokeihäs 1)Minttu Nieminen 9,11 2)Tarleena Jussila 7,47

P9 600m 1)Vili Lehtinen 2,30 2)Mika Sjöblom 2,40 3)Roni Hyväkkä 2,54
Turbokeihäs 1)Vili Lehtinen 13,54 2)Mika Sjöblom 10,25 3) Roni Hyväkkä 8,30

T11 600m 1)Kata Salokoski 2,27

P11 600m 1) Pekka Mäkelä 2,47
Turbokeihäs 1)Samu Hyväkkä 10,22 2)Pekka Mäkelä 9,36

T13 600m 1)Emmi Vaara 2,31 2)Saara Siltala 2,32 3)Saana Rutila 2,38
Kiekko (600g) 1)Emmi Vaara 16,17 2)Saara Siltala 9,73 3)Saana Rutila 9,45

P13 200m 1)Tuomas Holma 2,30 2)Joona Näkki 2,56
Kiekko (600g)  1)Tuomas Holma 23,36 2 Joona Näkki 13,01

16.6 pidettyjen Artjärven Ahjon viikkokilpailujen tulokset

 

T5  40m 1)Venla Laine 10,6 2)Miisa Nieminen 13,4 3)Emma Ahtiainen 13,8 4)Julia Autio 14,7 5)Iida Ahtiainen 17,8

Pallonheitto 1)Emma Ahtiainen 5,15 2)Venla Laine 4,60 3)Miisa Nieminen 4,10 4) Julia Autio 2,50 5)Iida Ahtiainen 2,30

P5 40m 1)Joona Lehtinen 9,7 2)Mikko Niittynen 14,8 3)Benjamin Sundell 31,1

Pallonheitto 1)Joona Lehtinen 6,70 2)Mikko Niittynen 5,25 3)Benjamin Sundell 2,05 4)Visa Lehtinen 2,00

T7150m 1)Jenna Lehtinen 35,0 2)Elisa Anttila 41,0

Pallonheitto 1)Jenna Lehtinen 9,80 2)Elisa Anttila 8,14

P7 150m 1)Matias Kareinen 42,3 2)Markus Nieminen 46,0 3)Joni Vanhatalo 46,4 4)Veeti Salminen 47,1

Pallonheitto 1)Joni Vanhatalo 12,50 2)Matias Kareinen 11,10 3)Markus Nieminen 8,92 4)Veeti Salminen 6,42

P9 150m 1)Vili Lehtinen 30,1 2)Mika Sjöblom 30,3 3)Juho Kyöstilä 33,2

Kuulantyöntö (2,0 kg) 1)Vili Lehtinen 5,72 2) Mika Sjöblom 4,67 3) Juho Kyöstilä 4,64

T11 150m 1)Riina Ollikainen 31,3

Kuulantyöntö (2,0 kg)  1)Riina Ollikainen 5,08

T13 200m 1)Viivi Salminen 35,9

Pituushyppy 1)Viivi Salminen 356

P13 200m 1)Juha Ollikainen 33,8 2)Aleksi Anttila 37,8

Pituushyppy 1)Juha Ollikainen 404 2)Tuomas Holma 3,31 3)Aleksi Anttila 3,08

T15 300m 1)Lotta Sydänmaa 52,0

Pituushyppy 1)Lotta Sydänmaa 3,87

 

 

9.6 pidettyjen Artjärven Ahjon viikkokilpailujen tulokset

 

T5  40m 1)Venla Laine 10,9 2)Miisa Nieminen 13,3

Pallonheitto 1)Venla Laine 5,53 2)Miisa Nieminen 2,75

P5 40m 1)Joona Lehtinen 9,1 2)Oskari Manninen 10,0

Pallonheitto 1)Joona Lehtinen 7,25 2)Oskari Manninen 6,40 3)Visa Lehtinen 3,33

T760m 1)Jenna Lehtinen 12,9 2)Elisa Anttila 15,3

Pituushyppy 1)Jenna Lehtinen 198 2)Elisa Anttila 127

P7 60m 1)Matias Kareinen 14,6 2)Joni Vanhatalo 15,0 3)Markus Nieminen 15,2

Pituushyppy 1) Markus Nieminen 180 2)Joni Vanhatalo 166 3) Matias Kareinen 161

T9 60m 1)Tarleena Jussila 11,4 2)Erika Manninen 11,6 3)Minttu Nieminen 11,8

Pituushyppy 1)Tarleena Jussila 237 2)Minttu Nieminen 232 3)Erika Manninen 216

P9 60m 1)Vili Lehtinen 11,2 2)Max Rogers 11,7 3)Iivo Yrjölä 11,9 4)Juho Kyöstilä 12,1 5)Juho Anttila 12,6 6)Simo Siren 12,7

Pituushyppy 1)Vili Lehtinen 271 2)Juho Kyöstilä 250 3)Juho Anttila 246 4)Iivo Yrjölä 238 5)Max Rogers 221 6)Simo Siren 205

T11 60m 1)Riina Ollikainen 10,9

Pituushyppy 1)Riina Ollikainen 237

P1160m 1) Stefan Rogers 10,8

Pituushyppy 1) Stefan Rogers 265

T13 100m 1)Saana Rutila 17,1

Kuula (2,5kg) 1)Saana Rutila 506

P13 100m 1)Juha Ollikainen 15,7 2)Joona Näkki 20,6

Kuula (3,0kg) 1)Juha Ollikainen 767 2)Joona Näkki 509

P15 100m 1)Atte Yrjölä 17,2

 

 

Artjärvellä 2.6. pidettyjen maastokilpailujen tulokset

Tytöt 5
0,3 km: 1)Miisa Nieminen 2,02 2) Julia Autio 2,42

Pojat 5
0,3 km: 1) Joona Lehtinen 1,13 2) Oskari Manninen 1,25 3) Benjamin Sundell 2,54 4) Kalle Himanen 3,11

Tytöt 7
0,6 km: 1) Jenna Lehtinen 2,48 2) Elisa Anttila 3,03

Pojat 7
0,6 km: 1) Roope Hyväkkä 2,55 2)Markus Nieminen 3,23

Tytöt 9
0,9 km: 1) Erika Manninen 4,49 2) Minttu Nieminen 5,04 3)Tarleena Jussila 5,05

Pojat  9
0,9 km: 1) Vili Lehtinen 4,20 2) Mika Sjöblom 4,29 3) Juho Anttila 4,32 4) Veke Seiteri 4,45 5) Jere Kalliola 5,18 6) Roni Hyväkkä 5,36

Tytöt 11
1,8 km: 1) Riina Ollikainen 11,27

Pojat 11
1,8 km: 1) Stefan Rogers 9,23 2) Pekka Mäkelä 11,17 3) Kasper Pöllänen 11,56

 

Artjärvellä 26.5 pidettyjen maastokilpailujen tulokset

Pojat 5
0,3 km: 1) Joona Lehtinen 1,25 2) Mikko Niittynen 2,13

Tytöt 7
0,6 km: 1) Jenna Lehtinen 2,51 2) Elisa Anttila 3,04

Tytöt 9
0,9 km: 1) Tarleena Jussila 5,21

Pojat  9
0,9 km: 1) Vili Lehtinen 4,27 2) Mika Sjöblom 4,31 3) Juho Anttila 5,01 4) Max Rogers 5,14 5) Jere Kalliola 5,20

Tytöt 11
1,8 km: 1) Riina Ollikainen 11,17 2) Nea Lepistö 11,36

Pojat 11
1,8 km: 1) Stefan Rogers 9,08

Tytöt 13
1,8 km: 1) Saana Rutila 10,00

Pojat 13
1,8 km: 1) Juha Ollikainen 8,17 2) Aleksi Anttila 8,55 3) Teemu Mäkelä 9,58

 

 

 

 

Artjärvellä 18.5 pidettyjen ensimmäisten maastokilpailujen tulokset

Pojat 5
0,3 km: 1) Joona Lehtinen 1,22 2) Oskari Manninen 1,43

Tytöt 7
0,9 km: 1) Jenna Lehtinen 5,05 2)Elisa Anttila 6,12

Pojat 7
0,9 km: 1) Joni Vanhatalo 15,09

Tytöt 9
0,9 km: 1)Tarleena Jussila 5,22

Pojat  9
0,9 km: 1) Vili Lehtinen 4,33 2) Mika Sjöblom 4,39 3) Juho Anttila 4,58 4) Max Rogers 5,07

Tytöt 11
1,8 km: 1) Riina Ollikainen 11,14

Tytöt 13
1,8 km: 1) Saana Rutila 10,09 2) Susanna Holma 11,31

Pojat 13
1,8 km: 1) Aleksi Anttila 9,05

 

 

Hippo-Hiihdon 2010 tulokset:

 

Vuonna 2006 ja myöhemmin syntyneet 100 m:

tytöt, Sipiläinen Aino  0,53 Ahtiainen Alisa  1,15 Grönroos Nella  1,44 Pitkänen Peppi  2,51 Anttila Linnea 6,52
pojat, Elttula Paavo 1,39 Anttila Tomi  2,44 Karjalainen Niklas 3,37 Luomaa Jesse 4,53


2004-2005 syntyneet 300 m: tytöt, Sipiläinen Aada 2,11 Rutila Sanni 2,12 Jormalainen Elsa 2,20 Siltala Peppi 2,50 Hyvärinen Terhi 3,24 Karjalainen Aada 5,53
pojat, Villberg Aatu 4,22 Villberg Eetu 5,40 Kalliola Joona 6,37


2002-2003 syntyneet 600 m: tytöt, Lievonen Viivi 3,46 Jormalainen Venla 4,22 Ahtiainen Iida 4,51 Lankila Janette 5,54 Niittynen Laura 6,15 Soinoja Senni 6,22 Kyöstilä Vilma 6,51 Harju Helena 7,19

pojat, Rutila Aapo 4,45 Pitkänen Topi 5,48 Furuhjelm Filip 6,17

2000-2001 syntyneet 900 m: tytöt, Kalliola Elisa 6,07 Perttilä Pauliina 6,14 Ahtiainen Emma 7,38 Villberg Vilma 7,54 Elttula Aino 9,04

pojat, Vaara Luukas 5,28 Einola Joni 9,02


1998-1999 syntyneet 900 m: tytöt, Immonen Ella 4,47 Lehtinen Jenna 5,13 Villberg Emmi 6,25

pojat, Hyvärinen Ville 4,53

 

                                                                TULOKSET

                                          KOLMEN SEURAN KISAT 11.8.2018

 

T 11 60 M JUOKSU                          

1) Ellen Johansson L 9.6,   2) Helmi Pekko A 9.9, 3) Mona  Honkanen M 10.3, 4) Kaisa Suurnäkki M 10.7,       5) Ellen Lofqvist M 10.3, 6) Elli Henrikson M 10.9, 7) Ida Avelin A 11.2, 8) Tiffany Sylvester A 11.2, 9) Edut Ahlgren L 11.5, 10) Elina Jusela M 11.6, 11) Lahja Pekko A 11.7, 12) Alexandra Simola A 12.0, 13) Vickholm Enni L 12.10, 14) Ilona Wirman A 13.0,

T 11 KORKEUS

1) Ellen Johansson L 121, 2) Ellen Löfqvist M 115, 3) Kaisa Suurnäkki M 105, 4) Helmi Pekko A 100, 5) Mona Honkonen 100, 6) Lahja Pekko A 90, 7) Iida Avelin A 85, 8) Edut Ahlgren L 85, 9) Alexandra Simola A 80

T 11 KEIHÄS

1) Helmi Pekko A 13,10, 2) Mona Honkonen M 12.36, 3) Ellen Löfqvist 10.49 M 4) Lahja Pekko A 10.10, 5) Alexandra Simola A 8.76,  6) Iida Avelin A 8.36, 7) Edut Ahlgren L 7.37, 8) Kaisa Suurnäkki M 6.95, 9) Enni Vickholm L 6.45, 10) Elli Henrikson M 5.91

P 11 60 M JUOKSU

1) Christian Sylvester A 9.3, 2) Einar Vicholm L 10.0, 3) Janne Kääpä L ja Julius Löfqvist M 10.3, 5) Joni Törmänen A 10.4, 6) Erik Jordas L 10.8, 7) Eetu Honkonen M ja Ismo Juusela M 11.3, 9) Hannes Korhonen M 11.4, 10) Vilho Wirman A 11.7, 11) Väinö Avelin A 12.1, 12) Erik Simola 14.2

P 11 KORKEUS

1) Einar Vicholm L 110,  2)Erik Jordas L 105, 3) Hannes Korhonen M 100, 4) Janne Kääpä L 100, 5) Julius Löfqvist M 90, 6) Eetu Honkonen M 85, 7) Ismo Juusela M 85

P 11 KEIHÄS

1) Einar Vicholm L 17,51, 2) Vilho Wirman A 16,00, 3) Oskari Juures A 13,58, 4) Hannes Korhonen M 12,66, 5) Erik Jordas L 12,54, 6) Janne Kääpä L 11,86, 7) Joni Törmänen A 10,37, 8) Väinö Avelin A 9,11, 9) Eetu Honkonen M 8,71, 10)  Julius Löfqvist M 6,18, 11) Ismo Juusela M 5,13, 12) Erik Simola A 2,57

T 13 300m JUOKSU

1) Ellen Jordas L 54.0, 2) Madicken Lund L 55.7, 3) Miisa Virtanen M 56.1, 4) Veera Nikula A 56.3, 5) Nea Hänninen M 60.8, 6) Sanni Högström M 63.0

T 13 PITUUS

1) Veera Nikula A 3,39, 2) Madicken Lund L 3,35, 3) Miisa Virtanen M 3,25, 4) Ellen Jordas L 3,22, 5) Nea Hänninen M 2,95, 6) Sanni Högström M 2,88, 7) Lina Mickos L 2.64, 8) Amalie Wallén L 2,58

T 13 KUULA

1) Veera Nikula A 8,01 2) Amalie Wallén L 7,42, 3) Lina Mickos L 6,63, 4) Madicken Lund L 6,10, 5) Sanni Högström M 5,45, 6) Miisa Virtanen M 5,41, 7)Nea Hänninen M 5,40, 8) Ellen Jordas L 5,05


 

P 13 300m JUOKSU

1) Teemu Wirman A 53,9, 2) Albert Tyskas L 1.01, 3) Niilo Räsänen A 1.09, 4) Luka Pekkola M 1.23, 5) Tuukka Pekkola M 1,37

P 13 PITUUS

1) Niilo Räsänen A 2,45, 2) Albert Tyskas L 2,47, 3) Tuukka Pekkola M 1,90 4) Luka Pekkola M 1,55

P 13 KIEKKO

1) Teemu Wirman A 20,92 2) Albert Tyskas L 18,43, 3) Tuukka Pekkola M 10,74, 4) Luka Pekkola M 10,15 5) Niilo Räsänen A 8,20

N 17 100m JUOKSU

1) Elvira Johansson L 13.9, 2) Sanni Rutila A 15.0, 3) Aurora Wallén L 15.3, 4) Tessa Virtanen M 15.5, 5) Fanny Tyskas L 15.7, 6) Katariina Kaskinen M 15.8, 7) Kaino Nikula A 16.0 8) Saara Lempiö L 16.4, 9) Ada Hänninen M 16.7, 10) Miisa Räsänen A 17.1,

N 17 KIEKKO

1) Elvira Johansson L 17,93, 2) Fanny Tyskas L 17,62, 3) Saara Lempiö L 16,66, 4) Kaino Nikula A 16,49, 5) Sanni Rutila A 15,98, 6) Aurora Wallén L 15,28, 7) Miisa Räsänen A 14,48, 8) Tessa Virtanen M 13,78, 9) Ada Hänninen M 11,32,

N 17 KORKEUS

1) Elvira Johansson L 148, 2) Sanni Rutila A 130, 3) Saara Lempiö L 130, 4) Miisa Räsänen A 125, 5) Katariina Kaskinen M 120, 6) Tessa Virtanen M 115, 7) Kaino Nikula A 110, 8) Aurora Wallén L  ja Ada Hänninen M 105,

M 17 100 m JUOKSU

1) Aku Timoskainen M 12.6, 2) Luukas Vaara A 13.4, 3) Aapo Rutila A 14.0, 4) Peik Blomqvist M 16.1, 5) Tomi Rekola M 17.2

M 17 KEIHÄS

1) Luukas Vaara A 41,75, 2) Aku Timoskainen M 18,08 3)Peik Blomqvist M 14,40, 4) Tomi Rekola M 12,09

M 17 KORKEUS

1) Luukas Vaara A145, 2) Aku Timoskainen M 140, 3) Aapo Rutila A 120, 4) Peik Blomqvist M 100

N 100m JUOKSU

1) Matleena Nuuttila M 15.3, 2) Marika Högström M 15.5, 3) Henna Wirman M 15.8, 4) Wilma Laaksonen L ja Carina Lund L 16.0, 6) Emma Tuuli L 16.1, 7) Tiina Pekko A 16.8, 8) Mari Wallén L 25.8

N PITUUS

1) Marika Högström M 3,87, 2) Wilma Laaksonen L 3,75, 3) Henna Wirman M 3,47, 4) Tiina Pekko A 3,41, 5) Emma Tuuli L 3,39, 6) Emmi Konttinen M 3,33, 7) Matleena Nuuttila M 3,26, 8) Carita Löfqvist M 2,99, 9) Carina Lund L 2,86, 10) Mari Wallén L 2,00

N KUULA

1) Tiina Pekko A 7,83, 2) Emmi Konttinen M 7,65, 3) Emma Tuuli L 7,54, 4) Carina Lund L 7,40, 5) Wilma Laaksonen L 7,11, 6) Carita Löfqvist M 6,53, 7) Taina Grotell M 6,25, 8) Mari Wallén L 4,34

M 100m JUOKSU

1) Tommi Hovén L 13.2, 2) Patrik Gullqvist L 15.2, 3) Petri Kaskinen M 15.9, 4) Aki Henrikson M 16.3

M 1500m JUOKSU

1) Pekka Virtanen M 6.32, 2) Tommi Hovén L 6.43, 3) Patric Gullqvist L 7.16, 4) Petri Kaskinen M 7.24

M PITUUS

1) Tommi Hovén L 4,32, 2) Pekka Virtanen 3,76, 3) Patric Gullqvist L 3,70, 4) Aki Henrikson M 2,84

M KUULA

1) Tuomas Kauppinen M 11,43, 2) Jani Räsänen A 9,60, 3) Pekka Virtanen M 8,86, 4) Patrik Gullqvist L 8,25, 5) Peetu Grotell M 7,87, 6) Petri Kaskinen M 7,77, 7) Anders Mickos L 7,40, 8) Reko Pekkola M 6,96

 

VIESTIT

T 11 / T 13  4x100m

1) Ellen Löfqvist, Mona Honkonen, Nea Hänninen, Miisa Virtanen M 1.06,2

2) Edit Ahlgren, Ellen Johansson, Madicken Lund, Ellen Jordas L 1.07,7

3) Helmi Pekko, Iida Avelin, Alexandra Simola, Veera Nikula A 1.16,5

 

P 11 / P 13   4x100m

1) Oskari Juures, Vilho Wirman, Joni Törmänen, Teemu Wirman A 1.08,7

2) Erik Jordas, Einar Vickholm, Janne Kääpä, Albert Tuskas L 1.11,4

3) Eetu Honkonen, Ismo Juusela, Julius Löfqvist, Hannes Korhonen M 1.15,2

 

N / N17  4x100m

1) Elvira Johansson, Aurora Wallén, Wilma Laaksonen, Carina Lund L 1.00,60

2) Henna Wirman, Tessa Virtanen, Katarina Kaskinen, Marika Högström M 1.02,8

3) Tiina Pekko, Miisa Räsänen, Kaino Nikula, Sanni Rutila A 1.06,7

 

M / M17 ruotsalaisviesti

1) Tomi rekola, Petri Kaskinen, Pekka Virtanen, Aku Timoskainen 3.39,2

SEURAOTTELUN KOKONAISPISTEET 11.8.2018

MIEHET 1) Myrsky 114,5 2) LuLi 91,5, 3) Ahjo 77

NAISET 1) LuLi 111,5, 2) Myrsky 91, 3) Ahjo 73,5